СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВиди тренажерів в залі


Сучасні тренажерні зали рясніють величезною кількістю тренажерів. Новачкам, які не розбираються в особливостях даного обладнання, вельми складно зрозуміти, яка різниця між ними. Щоб тренування приносили максимум користі, необхідно чітко розуміти призначення як мінімум деяких різновидів. Є пристрої, які не підходять новачкам, наприклад, кросовер. З ультрасучасними біговими доріжками практично неможливо розібратися без консультації тренера.

Переваги занять на тренажерах більшість спортсменів, багато років відвідують тренажерний зал, стверджують, що накачати добре розвинену мускулатуру краще з вільними вагами. Це справедливо, оскільки важільні або блокові тренажери не дозволяють задіяти м'язи-стабілізатори, але дозволяють в значній мірі знизити ризик травматизму. Це стає можливим завдяки особливостям конструкції. Вона фіксує тіло при виконанні вправ. Це є одним з головних переваг таких різновидів тренажера. Крім того, блоковими і важільними різновидами набагато зручніше користуватися, ніж працювати з вільною вагою.

Види тренажерів існує величезна кількість тренажерів, але всі вони діляться на дві великі групи: силові і кардіо. До останніх відносяться всі пристрої, які підвищують витривалість. Це орбітреки, велотренажери, а також бігові доріжки. Вони найчастіше розташовуються в окремій зоні, званої силовий. Решта відносяться до групи силових. Вони дозволяють розвивати силу, збільшити масу тіла, а також підтримувати і покращувати м'язовий тонус.


Силові тренажери також бувають двох різних груп з різними характеристиками:


Важільний. Являють собою обладнання, використання якого передбачає роботу виключно з вільними вагами. Робочу масу необхідно коригувати самостійно. Конструкцією передбачено спеціальне місце, де розміщується вантаж, тобто диски-обважнювачі. Головною перевагою подібних тренажерів є те, що важільні тренажери дозволяють знизити навантаження на хребетний відділ і суглоби до мінімуму. Це стає можливим завдяки фіксації і стабілізації положення тіла. Відмінним прикладом є хаммер, призначений для прокачування грудної мускулатури. У подібному пристрої спина надійно зафіксована на вертикальній лаві. Важелі при цьому рухаються в одному напрямку, тому вантаж не зміщується в сторону, виключаючи ймовірність отримання травми.

Блочний. Ваги тут вже вбудовані в конструкцію і мають вигляд плит з однаковою вагою. Коригувати навантаження дозволяє спеціальна верхня частина для фіксації вантажу з вертикальним штирем по центру. За допомогою спеціального фіксатора можна підвищувати або зменшувати вагу в середньому на п'ять кілограмів. Блокова система дозволяє попрацювати з вантажем. Блокові типи тренажерів відрізняються величезною різноманітністю. Одним з кращих представників таких пристроїв є кросовер, що дозволяє опрацювати абсолютно будь-які м'язи: спину, біцепс з тріцепсом, живіт, груди, стегна, а також дельтовидні. Нерідко кросовери оснащуються додатковими конструкціями, серед яких турніки, вертикальна і горизонтальна тяга.

Чітке розуміння виду тренажера дозволяє чітко розуміти, за допомогою якого краще тренуватися.


Види тренажерів в тренажерному залі з фото і назвами


Будь-яке тренування повинне починатися з хорошою розминки, що дозволяє підготувати і розігріти м'язи. У спортивному залі вона здійснюється за допомогою кардіотренажерів, список яких наведено нижче.


Кардіотренажери


Велотренажер являють собою імітацію справжнього велосипеда, але статично стоїть в тренажерному залі. Головним достоїнством є зміцнення серцевого м'яза, а також приведення литкових м'язів з стегнами в хороший тонус. Пристрій обладнаний сидінням, кермом і педалями. Сучасні моделі мають цілий набір додаткових опцій. Це, в першу чергу, цифровий дисплей, що дозволяє бачити швидкість, з якою працюють на тренажері, а також рівень навантаження, серцевий ритм, витрата калорій. Різновидами даних тренажерів є спін байки, велоергометри. Є окремий вид тренувань, які можна здійснювати за допомогою велотренажера, званий сайклінгом.


Бігова доріжка


бігова доріжка

Являє собою один з найефективніших видів тренажера, які дають максимальне аеробне навантаження. Під час пробіжки задіють абсолютно всі м'язові групи. Саме бігова доріжка дозволяє провести повноцінне кардіо або розминку перед виконанням силових вправ. Вона дає можливість прискорити метаболічні процеси, спалити якомога більше калорій, тобто підшкірного жиру. Конструкція даного пристрою дає можливість регулювати рівень діючого навантаження, серцевий ритм, витрату калорій, а також швидкість бігу, час тренування та інші показники.


Орбітрек (еліптичні тренажери)


Вони також називаються орбітреками. Суть конструкції полягає в імітації рухів як при катанні на лижах. Тренажер дозволяє задіяти абсолютно всі м'язові групи і знизити навантаження, що надається на колінні суглоби. Він також оснащений інформаційним дисплеєм, що показує основні показники.


Степпер


тренажер степпер

Являє собою тренажери для опрацювання кардіосистеми, сідничних і литкових м'язів. Темп і навантаження займаючий вибирає самостійно. Характерною особливістю є можливість змінювати навантаження для кожної педалі окремо. Така опція реалізована не в кожній моделі. Сам по собі тренажер працює за принципом підйому по сходах.


Клімбер


Нагадує собою підйом по прямовисній скелі і схожий конструктивно на ескалатор. Ефективність і принцип роботи схожий на степпер, але тренажер набагато монументальніший. Такий тренажер погано підходить новачкам, але дозволяє провести хороше тренування просунутим атлетам.


Гребний тренажер


тренажер імітатор веслування

Являє собою пристрої, що дозволяють накачати руки і сформувати досить потужний плечовий пояс. Вони не тільки розвивають силу, але і сприяють зміцненню серцево-судинної системи, а також підвищують показники витривалості. При роботі на гребному тренажері також задіяні нижні кінцівки.


Силові тренажери


Являють собою пристрої для розвитку показників витривалості і сили і представлені широким різноманіттям:


Тяга верхнього і нижнього блоків однотипні тренажери.


Основою їх діяльності є тяга обважнювачів у напрямку до себе, але верхній блок тягнеться вертикально за допомогою поперечини за голову, а ось нижнього із задіянням рукояті, що рухається до попереку. Дані пристрої, що відносяться до блочного типу, дозволяють розвинути спинні м'язи.


Тренажер "метелик"


Являє собою відмінний тренажер, який використовується в якості додаткового навантаження для опрацювання м'язів грудної клітки. Відноситься до блочного типу тренажерів, обладнаних горизонтальною спинкою під кутом в 90 градусів. Рухомі частини являють собою важелі, за які тримаються руками. Вони рухаються по одній траєкторії. Важелі зводяться разом не різко, а плавно. Подібне з'єднання забезпечує хорошу концентрацію в точці відомості і дозволяє поліпшити опрацювання центральної частини м'язів грудної клітки.


Хаммер


Є представником тренажерів важільного типу, робота на якому дозволяє добре пропрацювати і розвинути грудні м'язи, а також передні дельти. Тренажер Сміта являє собою багатофункціональний пристрій, що дозволяє розвивати будь-яку м'язову групу. Він складається з грифа, розташованого в силовій рамі, пристрій також має страхувальні зачепи, які дозволяють провернути гриф за допомогою рук.


Кросовер


Багатофункціональні тренажери блочного типу включають в себе справжній тренувальний комплекс. Вони дозволяють опрацювати абсолютно кожен м'яз тіла.


Гравітрон


Створений спеціально для людей, які не можуть підтягуватися на перекладині або віджиматися на брусах без сторонньої допомоги. Головною особливістю таких пристроїв є те, що вантажі і система блоків дозволяють отримати компенсацію за рахунок противаги. Атлет займає позицію на платформі, яка під впливом вантажу починає виштовхуватися вгору. На відміну від інших типів тренажерів, збільшення навантаження, тобто задіяння додаткової ваги безпосередньо впливає на те, наскільки легко дається вправа. Чим більше обважнювач, тим легше віджиматися або підтягуватися.


Важільна тяга


Це тренажер, який призначений для опрацювання спинних м'язів. У його конструкцію входить лавка зі спинкою. Остання служить упором для грудної клітки. Пристрій дозволяє виконувати тягу як з горизонтальним, так і з вертикальним хватом.


Т-гриф конструкція


Це ще один різновид тренажера для тренування спинних м'язів. Його принцип роботи схожий з важільною тягою. Спортсмени, що займаються на подібній конструкції, також тягнуть обрану вагу до себе.


Тренажери для розгинання і згинання ніг


Це два абсолютно різних пристосування, але володіють однаковим типом роботи. Головним достоїнством є те, що вони знижують навантаження на колінні суглоби. Ця перевага зробила даний вид обладнання одним з найбезпечніших. Ці тренажери дозволяють добре пропрацювати чотириголовий, якщо виконується розгинання, і двоголовий м'язи стегон, коли роблять згинання.


Тренажери для зведення або розведення


Можуть представляти два окремих пристрої, але частіше зустрічаються конструкції, що поєднують обидві функції. Кожен варіант однаково ефективний. Різниця полягає лише в тому, що в одному випадку доведеться переходити від одного тренажера до іншого. Призначені такі пристрої для тренування привідних і відвідних стегнових м'язів.


Тренажер Гаккеншмідта


Відомий також під назвою гакк-машина. Це дуже ефективний тренажер для опрацювання м'язів нижніх кінцівок. Головною відмінністю від жимової платформи є те, що вона дозволяє максимально натренувати сідничні і чотириглаві м'язи стегон. Результат від тренування в гакк-машині можна порівняти тільки з присіданнями, виконуваними зі штангою. Тренажерів, що дають такий же ефект, на сьогоднішній день просто немає. Поряд з квадріцепсами, тренування за допомогою даного пристрою задіє сідниці, що призводять м'язи, а також напівсухожильні.


Тренажер-платформа


Являє собою пристрій, що дозволяє опрацювати абсолютно всі м'язові групи нижніх кінцівок. Це досягається за рахунок різного положення стоп на платформі. Якщо вибирається вузька постановка, більшою мірою опрацьовується зовнішня частина стегна, а коли стопи ставляться широко, тобто в позицію пліє, головне навантаження на припадаючу частину стегна. Рух платформи здійснюється по напрямних. Як обтяження вибираються диски-обважнювачі. Робота з цим пристроєм дозволяє задіяти великі ваги. Головним достоїнством тренування на платформі є можливість знизити навантаження на хребетний відділ.

Тренажери для литок буває декількох різновидів. Загальним є те, що важільні і блокові працюють завдяки підйомам на носочки.


Тренажери для роботи з власною вагою


До таких пристроїв відносяться всі конструкції, де не використовуються спеціальні обважнювачі у вигляді дисків (блоків). Подібних тренажерів досить багато, наприклад, гіперекстензія, римський стілець. Головною особливістю таких пристроїв є те, що вони зміцнюють м'язи за рахунок власної ваги тренуючого. Тренажери для роботи з власною вагою дозволяють зміцнити м'язи спини і преса.


Техніка безпеки на тренажерах


Правил безпеки при заняттях в тренажерному залі не дуже багато, але вони дозволяють знизити ризик отримання серйозної травми:

Завжди потрібно перевіряти фіксатори, стропи та інші ключові елементи тренажерів на справність.

Тренування завжди необхідно починати з розминочного підходу, тобто взяття малої ваги, а вже потім переходити до більш серйозних навантажень.
Якщо немає впевненості в тому, як користуватися тренажером, слід обов'язково звернутися до тренера.
Коли виявлена несправність, про неї також потрібно повідомити тренеру.

Починати займатися завжди слід тільки після розминки, тобто з кардіо, а вже потім переходити до роботи з силовими тренажерами.


Підведення підсумків


Тренажери дійсно не дають настільки ж великого ефекту як робота з власною вагою, але саме вони дозволяють швидше підготувати свої м'язи до майбутнього навантаження. Крім того, вони необхідні при сушінні, оскільки дозволяють ефективно позбутися від підшкірного жиру.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації