СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи можна приймати прострочені стероїди?


Терміном придатності будь-якого стероїду препарату є період часу, протягом якого при дотриманні всіх умов зберігання він повинен зберігати всі свої властивості. У зв'язку з цим слід сказати, що дослідження по кожному препарату для визначення його терміну придатності не проводяться. Цей період може регламентуватися законодавчо, але найчастіше виробник встановлює його самостійно.

При цьому потрібно розуміти, що термін придатності являє собою досить умовний показник. Теоретично, купуючи будь-який мед препарат з великим терміном придатності, він може виявитися марним, якщо на якомусь етапі його транспортування або при зберіганні у складських приміщеннях були допущені серйозні помилки. Також може бути, що ви придбали прострочені стероїди, але вони зберігалися в суворій відповідності з правилами і немає необхідності їх викидати.


Термін придатності стероїдів і виробник


Чи можна приймати прострочені стероїди

Щоб розібратися в питанні можливості використання прострочених препаратів, необхідно поглянути на цю проблему з різних точок зору. Почнемо з виробника. При випуску будь-якого препарату не можна допустити, щоб від споживачів або ж медичних працівників надходили негативні відгуки про нього. Якщо це станеться, то необхідно відкликати всю партію, що, безумовно, спричинить за собою серйозні фінансові втрати.

У той же час необхідно встановити такий строк зберігання, при якому продукція може бути доставлена в торгові точки і реалізована. Однак і дуже великим дозволений час зберігання бути не може, адже тоді споживачам не потрібно часто оновлювати запаси препарату. Ось три завдання, які необхідно вирішити виробникам, щоб правильно встановити термін придатності. Досить звернути увагу на термін придатності, наприклад, активованого вугілля. Цей медпрепарат досить інертний і може зберігатися дуже тривалий період часу, проте його термін придатності не сильно відрізняється від інших по часу зберігання препаратів, до складу яких входять компоненти, схильні до зміни своїх властивостей і структури.


Термін придатності і фармацевтика


Також необхідно розглянути поняття терміну придатності з точки зору фармації і хімії. Якщо говорити про хімічну сторону питання, то діюча речовина медпрепарату може піддаватися руйнуванню і при цьому можливе утворення побічної речовини. Це можуть бути окислювальні процеси із-за контакту з повітрям, гідратація при високій вологості, випадання осаду, розшарування тощо.

Всі ці процеси протікають постійно з того моменту, як діючу речовину було виготовлено. Проходять вони всі одночасно, але мають різну швидкість. Фармацевтам про це, безумовно, відомо і вони намагаються створювати речовини так, щоб вони були максимально стабільними при певних умовах. Наприклад, у таблетках зазвичай міститься відсотків на 5-10 більше діючої речовини, ніж це необхідно за рецептом. Цей факт пов'язаний з тим, що до закінчення терміну придатності вміст активних речовин буде знаходитися у встановлених рецептом межах.

Таким же чином діють і при створенні ін'єкційних форм. В середньому ці 5-10% зайвої діючої речовини у таблетованій формі розпадається за 3 чи 4 роки. Коли ви купуєте свіжі ліки, то їх вміст у них активної речовини буде трохи більше встановленого. По закінченні трьох років їх вже буде стільки, як і має бути згідно складу препарату. Ще через три роки кількість активної речовини зменшиться на 5-10% в порівнянні із зазначеним на упаковці. За великим рахунком це не критично і таблетки можна вживати.


Термін придатності і споживач


Кожна людина прагне придбати максимально свіжий медпрепарат, звертаючи увагу на термін придатності. Ми вже встановили, що такі засоби містять більшу кількість діючих речовин і, отже, краще працюють. По закінченні терміну зберігання прострочені стероїди все ще будуть стовідсотково робочими.

Відрізнити препарат, який ще можна використовувати вже від негодящого, можна за візуальних і фізичних змін. Якщо препарат зберігатися не правильно, то, як ми вже й говорили, що з ним відбуваються хімічні зміни. Це може бути виражено в розпаді таблетки, зміну кольору, появою неприємних запахів і т. д. Безумовно, подібні препарати використовувати не варто і краще їх викинути. Також слід чинити і з ін'єкційними препаратами. Якщо ви помітили, що випав осад або зміна кольору, то позбавляйтеся від препарату і не шкодуйте.


Термін придатності таблетованих стероїдів

Стероїди, що випускаються в таблетованій формі, найчастіше володіють великим терміном зберігання і можуть бути використані пізніше терміну придатності. Існують приклади, коли прострочені стероїди (метандростенолон) з успіхом застосовувалися через п'ять років після закінчення терміну придатності. Працював метандростенолон відмінно і ніяких побічних ефектів не було.

Дуже важливе значення має упаковка препаратів. Різні коробочки і баночки є найгіршим варіантом. Ці таблетки погано захищені від контакту з повітрям і можуть швидко набрати вологу. Найбільш ефективний захист надають блістери, в яких фольга добре припаяна до пластику. На жаль, у деяких виробників блістери виготовлені не дуже якісно і надійний захист препарату, вони забезпечити не в змозі.


Термін придатності ін'єкційних стероїдів

Більшість ін'єкційних стероїдів також може зберігатися протягом тривалого часу. Велика їх частина при виготовленні проходить процедуру стерилізації при високих температурах. Проблеми можуть виникнути з препаратами, що мають високу концентрацію діючих речовин.

З цієї причини може утворитися осад з кристалізованої речовини. Використовувати подібні прострочені стероїди не слід, так як можуть бути серйозні проблеми з розсмоктуванням. Однак викидати їх також не обов'язково. Можна відфільтрувати утворившийся осад або прокип'ятити закритий флакон у вертикальному положенні. Саме другий спосіб є найбільш дієвим.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації