СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕГідроксіметилбутират для росту м'язової маси і виносливості


Гідроксіметилбутират - це амінокислота, яка утворюється шляхом розщеплення лейцину. Лейцин у великих кількостях міститься в м'язових тканинах і руйнується під час силових тренувань. В результаті збільшується рівень гідроксіметилбутирату, це є біохімічним сигналом, який запобігає руйнуванню тканин м'яза. Ця здатність і робить гідроксіметилбутират популярною в бодібілдингу добавкою.

Гідроксіметилбутират також відомий, як hmb, з англійської мови «beta-hydroxy beta-methylbutyric acid» і перекладається як «бета-гідрокси-бета-метилбутират». В організм в невеликій кількості він надходить з риби і цитрусових фруктів. Для значного терапевтичного ефекту необхідно приймати hmb у вигляді спортивних добавок.


hmb, гідроксіметилбутират, для росту м'язової маси, виносливості

Переваги від прийому hmb:


  • поліпшення росту м'язової маси. (До цього висновку прийшли вчені з університету штату Айови. У дослідженні взяли участь спортсмени віком від 19 до 29 років, їх розділили на 3 групи, кожна з яких приймала по 1,5, 3 грами hmb і плацебо. Спортсмени тренувалися 3 дні на тиждень по півтори години. Кращий показник був у спортсменів, які приймали по 3 грами hmb.)
  • поліпшення відновлення м'язових тканин.
  • поліпшення здатності організму поглинати кисень.
  • збільшення силових показників.
  • запобігання катаболізму після тренування.
  • підвищення витривалості при інтенсивних тренуваннях.
  • зменшення жирових відложень. (70-річні чоловіки і жінки, які беруть участь у програмі силового тренування, взяли участь у дослідженні американських вчених. В результаті вчені прийшли до висновку, що при дозуванні в 3 грами hmb відбувається зниження жирових відкладень і збільшення м'язової маси.)
  • зниження рівня холестерину.

Гідроксіметилбутират має накопичувальний ефект в тому числі і для людей, які ведуть пасивний спосіб життя. Протягом 4 тижнів випробовувані приймали добавку, в результаті у них стався значний приріст сухої м'язової маси. Цей ефект пропав при прийомі добавки протягом 8 тижнів і знову з'явився при прийомі протягом 12 тижнів. Іншими словами, hmb ефективний лише при курсовому прийомі, а приймати його постійно недоцільно.

Гідроксіметилбутират при рекомендованій дозі не викликає побічних ефектів у людей старше 18 років. Людям з патологіями печінки і нирок, вагітним і годуючим жінкам не слід приймати цю добавку.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації