СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕФактори збалансованої дієти


Збалансована дієта повинна забезпечити всі важливі поживні речовини, щоб підтримувати тіло здоровим. Кожну секунду життя, ваш організм здійснює десятки складних біологічних процесів, необхідних для звичайної життєдіяльності. Всі ці процеси залежать від їжі, яку ви їсте. В буквальному сенсі, вигляд їжі, яку ви вживаєте, буде впливати на загальний стан здоров'я. Ваша дієта буде мати відображення на здоров'ї і красі вашої шкіри, загального стану здоров'я і нормального функціонування вашого організму і т. д.

Але що робить збалансовану дієту, добре збалансованою? Давайте разом розберемося, що потрібно враховувати при складанні збалансованої дієти.


Білок


Білок забезпечує організм амінокислотами. Амінокислоти є будівельними блоками життя. Ці поживні речовини сприяють розвитку, ремонту та забезпечують технічне обслуговування клітин. Без білка, ваші клітини не виживуть! Але не всі джерела білка однаково корисні для здоров'я. Деякі з них з високим вмістом насичених жирів, які можуть призвести до серцево-судинних захворювань. Щоб зберегти свій раціон збалансований, зробіть вибір на користь здорових джерел білка, таким як риба, птиця, бобові культури, знежирені молочні продукти, а також пісна яловичина.


Вуглеводи


Всупереч поширеному уявленню, вуглеводи не погані для здоров'я. Вуглеводи забезпечують швидкий приплив енергії в організм. Є два види вуглеводів: прості і складні. Прості вуглеводи містяться в рафінованих, оброблених харчових продуктах, таких як білий рис, білі макарони, білий хліб, солодкі цукерки і тістечка. Цього виду вуглеводів вам слід уникати, оскільки він викликає сплеск рівня цукру в крові. Сплеск рівня глюкози в подальшому дає різке зниження цукру, що веде до тяги до солодкої і жирної їжі.

Складні вуглеводи повільно перетравлюються, що не викликає стрибків цукру. Такі вуглеводи ви знайдете в бобових, овочах, цільному зерні і фруктах. Цей вид вуглеводів і ви повинні вживати. такі джерела складних вуглеводів також завантажують вас необхідними поживними речовинами і антиоксидантами.


Здорові жири


Жири належать до жиророзчинних вітамінів А, D, Е і К. Корисні жири (мононенасичені і поліненасичені жири омега-3 жирні кислоти) викликають зниження поганого холестерину в організмі. Насичені і транс-жири є шкідливими жирами, які викликають хвороби серця. Відмінні джерела здорових жирів є жирна риба, авокадо, горіхи, оливкове масло.


Вітаміни та мінерали


Вітаміни і мінерали відносяться до органічних і неорганічних поживних речовин, відповідно. Ці поживні речовини сприяють здоров'ю організму в цілому. Вітаміни А, В, С, D і Е допомагають зберегти органи здоровими. Ці поживні речовини, підтримують імунітет, сприяють правильному функціонуванню та підвищують опірність організму до хвороб. З іншого боку, мінерали, такі як кальцій, натрій, хлорид, калій, цинк і фосфор сприяють здоровим кісткам і зубам, сприяють утворенню нових клітин, стимулюють загоєння. Ці поживні речовини також регулюють водний баланс в організмі і надають допомогу оксигенації органів.

 

Вода


Правильна гідратація має вирішальне значення для здоров'я. Зрештою, 60% людського тіла складається з води. Рідина в організмі позбавляє від токсинів, несе поживні речовини до клітин, і змазує органи. Ви повинні випивати не менше 8 склянок води в день, щоб залишатися здоровим і спортивним.


Харчові волокна


Є два типи харчових волокон: розчинні і нерозчинні. Розчинні волокна регулюють рівень глюкози і регулярність роботи кишечника. Це живильна речовина сприяє травленню і знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань. З іншого боку, нерозчинні волокна сприяють травленню і зниженню ваги. Ця живильна речовина також зменшує тягу і змушує вас почувати себе більш ситим довше.

З іншого боку, нерозчинні волокна сприяють травленню і сприяють зниженню ваги. Ця живильна речовина також зменшує тягу і змушує вас почувати себе більш ситим довше.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації