СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк сісти на дієту


Чудодійних дієт не існує. Якщо ви вирішили серйозно схуднути, то вам необхідно споживати менше калорій. А щоб побороти голод треба постаратися. Ви можете намагатися їсти менш калорійні продукти, але все одно вам припаде їсти менше, ніж ви звикли. Людський організм пристосовується до усього, пристосується він і до раціону, що ви врізаєте. Але в перші тижні дієти ви можете сильно мучитися від постійного відчуття голоду. Це не лише стрес, пригнічений настрій, але і ризик "зірватися", відмовитися від дієти і повернутися до неправильного харчування, переїдання і зайвих кілограмів. Давайте розглянемо декілька способів, які допоможуть вам відчутно понизити або навіть повністю позбавитися від відчуття постійного голоду під час навіть жорсткої дієти.


Як сісти на дієту і побороти голод?


як сісти на дієту

Щоб побороти голод, спершу слід запам'ятати просте правило: щоб мало їсти, потрібно їсти часто, але невеликим порціями. Люди часто переїдають саме тому, що живляться занадто рідко (наприклад, тільки уранці і увечері). Згадайте, як ви накидаєтеся на їжу увечері після тривалого робочого дня без обіду. Ви швидко запихаєте в себе їду, майже не пробуючи її на смак, поки шлунок не розтягнеться до меж.

Якщо ви плануєте сісти на дієту, так робити не можна ні в якому разі. Запам'ятайте, після будь-якої їди у вас не повинно бути тяжкості в животі, вас не повинно хилити на сон. Якщо тяжкість є - ви їсте надто багато. Якщо вам хочеться спати після їди - ви їсте надто багато. Якщо ви будете їсти часто і маленькими порціями, то ви не відчуватимете сильного голоду, як наслідок, і не переїдатимете.

Далі, однією з реакцій організму на стрес є якраз переїдання. Стрес ми зазвичай намагаємося "заїсти". Очевидно, що від будь-яких речей, подій або людей, які викликають стрес, треба намагатися триматися чимдалі. Повністю від них позбавитися не вийде, але постарайтеся хоч би мінімізувати контакт.

В цілому, дієта теж є стресом і для організму, і для вашої психіки. Але зробити тут вже нічого не можна. Можна порадити тільки вибирати не занадто жорстку дієту: швидко скинуті кілограми зазвичай також швидко набираються назад, так що надійнішими, але менш швидкими в плані скидання ваги є відносно нежорсткі дієти.
Далі, люди часто їдять просто знічев'я, це стає звичкою. Постарайтеся себе відволікати на корисніші справи в такі моменти. Як тільки вам захочеться з'їсти чіпсів або яких-небудь сухарів знічев'я, краще зробіть пару присіданнь або віджимань, це набагато корисніше для вашого організму.

Варто ще сказати, що підвищення апетиту можуть викликати самі різні продукти. Одним з них є алкоголь, який і сам по собі дуже калорійний, а ще викликає підвищене виділення шлункового соку і, отже, підвищення апетиту. Також при сп'янінні людина менше себе контролює, так що ризик переїдання сильно підвищується.

Тепер давайте розглянемо, як потрібно правильно їсти. Багато людей сприймають їду, як другорядну справу, якою потрібно скоріше закінчити. Це в корені невірний підхід, як і знаменита фраза "ми їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти". Взагалі-то життя повинно приносити максимум задоволень, а хороша, смачна і корисна їжа є одним з таких задоволень.

По-перше, вас нічого не повинно відволікати за обіднім столом. Не можна дивитися телевізор, коли ви їсте, не можна читати газети, не можна спілкуватися з рідними і друзями. За обіднім столом уся увага має бути зосереджена на їжі. Якщо ви відволікатиметеся, ви просто не помітите, як переїли.

По-друге, їжу треба жувати довго, прожовувати її необхідно буквально до кашоподібного стану. Не можна проковтувати великі, погано прожовані шматки. Це не лише шкідливо для вашого травлення і здоров'я. Якщо ви погано прожовуєте їжу, то вам потрібно більше їжі, щоб досягти відчуття насиченості. Тому жуйте, жуйте і ще раз жуйте.

По-третє, не можна нахилятися над обіднім столом. Ідеальна поза при поглинанні їжі - напівлежачи, тарілку слід тримати в одній руці, вилку або ложку в іншій. Краще всього поглинати їжу пів сидячи – пів лежачи в зручному кріслі. Така поза призводить до того, що шлунок стискується під тиском діафрагми і м'язів пресу, зменшуючись в розмірах, отже, почуття насичення приходить швидше. Якщо ж ви нахиляєтеся над обіднім столом, нависнувши над тарілкою, шлунок буквально вивалюється вперед, збільшуючись в розмірах.

По-четверте, їжа має бути порізана на дрібні шматочки, які треба ретельно прожовувати повільно один за іншим. Не треба піддаватися спокусі і запихати в рот їжі "скільки влізе". Наприклад, японці не страждають ожирінням саме тому, що їдять паличками. З їх допомогою просто неможливо з'їсти багато і швидко, якщо їжа порізана на дрібні шматочки.

По-п'яте, їжею треба саме насолоджуватися. Постарайтеся розкуштувати її (саме для цього і треба її довго жувати), насолодитися смаком. Швидше за все, для цього вам доведеться переглянути свої харчові звички: те, що раніше ви швидко проковтували, зараз може викликати просто відразу, якщо ви добре його розкуштуєте.
Сподіваюся, ці прості поради допоможуть вам зрозуміти, як сісти на дієту, побороти голод, і, забувши про переїдання, легко скинути зайві кілограми! Будьте здорові!
Інші статті по темі :Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації