СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕШвидкі дієти шкідливі


Будь-яка, заклопотана схудненням, людина знає, що таке швидка дієта - ви значно скорочуєте калорійність раціону і отримуєте швидку втрату ваги. Але як тільки починаєте харчуватися по колишньому раціону, вага повертається з невеликою надбавкою.

Тепер же, вчені показали чому так відбувається, і навіщо повільне схуднення прийнятніше.

Дослідження в цій області говорять, і про це не раз писалося на сайті, що швидка втрата ваги, за рахунок значного урізування калорійності, призводить до великої втрати м'язової маси. Значно більшою, ніж на повільних дієтах. А оскільки м'язова тканина, навіть в стані спокою, спалює найбільше калорій, то по закінченню швидкої дієти, ваша загальна витрата енергії знижується.

Звідси неухильний набір ваги при поверненні в колишній режим.

Ця теорія обговорювалася в минуле середовище в Софії (Болгарія) на Європейському Конгресі по Ожирінню. Основою для дебатів послужила доповідь голландських дослідників, які порівняли фізичні показники по виходу з дієти у двох груп добровольців. Перші сиділи на швидкій, п'яти тижневій дієті, другі, на довгій, дванадцяти тижневій.

Раціон харчування учасників був розроблений таким чином, що обидві групи, до закінчення експерименту, втрачали однакову кількість кілограм. Різниця була лише в швидкості схуднення.

Учені заміряли об'єм усіх тканин організму у добровольців на початку дослідження і після його завершення. Таким чином їм вдалося розрахувати, які втрати у вазі не лише м'язової маси, але і кісток, органів і крові.

Як виявилось, обидві дієти впливали виключно на м'язову і жирову тканину. При цьому дослідники особливо підкреслили, що йдеться про здорові, збалансовані, як мінімум чотири тижневі, дієти, а не про убивчі мега короткі, до двох тижнів, моно дієти, на яких втрати зачіпають усі життєво важливі органи.

Обидві групи втративши однакову кількість ваги, втрачали м'язову і жирову тканині, але ті учасники, що худнули швидко, позбулися значно більшого об'єму м'язів. Навіть через місяць після закінчення експерименту, їх втрати були в три рази вищі, ніж у тих, що сиділи на повільній дієті.

Це ніяк не позначалося на самопочутті волонтерів, оскільки втрати йшли за рахунок мало використовуваних м'язів або за рахунок зменшення невживаного об'єму.

Приміром, у нормальному стані чотири главий м'яз стегна - один з найбільших м'язів людського організму, пристосований не лише для переміщення, але і для екстремальних ситуацій, коли затребувані ривки, стрибки або супер інтенсивний біг. Для цього вона має визначений, незатребуваний в звичайному житті, об'єм. У тих, що сиділи на швидкій дієті цей "резервний" об'єм скорочувався до мінімуму.

Учені вважають, що в умовах недостатності поживних елементів і калорій організм починає розщеплювати м'язи на білки і цукри.

Як говорить керівник дослідження, професор Маастрихтского Університету, доктор Марлен ван Баак, тепер вони відстежуватимуть учасників експерименту упродовж 9 місяців, щоб переконатися, що швидко схудлі добровольці видужають швидше, ніж ті що повільно худнули.
"Швидше за все, ті хто сидів на швидкій дієті не лише наберуть свою колишню вагу, але і перевищать її за короткий термін".

Президент Європейської Асоціації по Вивченню Ожиріння, професор Герман Топлак, попередив, що над низько калорійні дієти, такі як семи- або десяти денні, містять настільки малу кількість поживних елементів, що просто не залишають організму вибору, окрім, як розщеплювати власні тканини синтезуючи з них білок. В результаті таких дієт можна втратити до 50% своїх м'язів всього за два тижні.

Вчене співтовариство також обговорило інші проблеми ожиріння. Торкнулася була і тема всіляких "засобів для схуднення" тих, що обіцяють швидкий ефект. Як відмічали експерти, левова частка втрати ваги на цих засобах, а це, як правило сорбенти, доводиться на обезводнення організму і очищення кишковика. До того ж, люди користуються "засобами для схуднення" не привчаються до здорового харчування, а значить, через невеликий проміжок часу знову видужуватимуть.
Інші статті по теміПопулярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації