СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк зробити свої плечі ширшими


Перераховувати підстави, за якими хочеться чоловікові на турніку або в тренажерному залі з допомогою гантелей накачати величезні плечі дуже довго, та й не варто цього робити. Адже скільки людей, стільки й причин. А питання у всіх однакове: Як зробити свої плечі ширшими? Навіть дівчині хочеться іноді зробити собі величезні плечі за допомогою гантелей. Правда таких не так-то і багато, але, якщо ховраха не бачиш, це не означає, що його немає…

Раз є попит, то доведеться шукати пропозиції. В інтернеті матеріалу на цю тему хоч відбавляй. Кожен качок щиро вважає, що раз він трохи збільшив собі плечі, то тепер може всім розповідати, як він це зробив. Тільки не враховує, що люди абсолютно різні. У кожного своя будова тіла і рівень підготовки. Тому те, що підходить для тренування одному, інший просто на наступний день помре від зупинки серця, виконуючи його програму.

Тому не будемо детально розписувати, вправи, кількість повторень і кількість повторів. Зупинимося на загальних принципах, вивчивши які будь-який бажаючий без тренера зможе для себе складе.


Як зробити свої плечі ширшими

Вибір інвентаря.


Важко сказати, не бачачи і не знаючи людини, що у нього є. Може поруч з домом знаходиться тренажерний зал, куди можна потрапити в будь-який час і абсолютно безкоштовно. А може, у цієї людини немає можливостей навіть на турніку займатися чи качати величезні плечі за допомогою гантелей. Руки є, плечі є, навіть бажання є, а ось всього іншого немає.

Тому будемо по порядку розповідати, як зробити широкі плечі в тренажерному залі або в домашніх умовах. Почнемо з того, що ви хочете займатися вдома або у вас немає можливості ходити в тренажерний зал. Але навіть в тренажерному залі вам все одно знадобляться наші поради.


Поради, які потрібно обов'язково виконувати


Вже на третьому або четвертому занятті у вас з'явиться трохи сили, якщо, звичайно, не заженете себе інтенсивним навантаженням, бажаючи, як можна швидше зробити величезні плечі. Сила з'являється не тому, що виросли м'язи, а тому, що ви навчилися ними трохи управляти. Справа в тому, що сама м'язова тканина складається з тонких волокон. Причому, існує якийсь центр, куди подається сигнал на скорочення або розслаблення, а звідти посилаються імпульси до кожного такого волокна.

Так ось, поки потреби такої не було і вас все влаштовувало, цього управління вистачало. Але ось ви взяли в руки гантелі чи штангу і почали виконувати вправу. На перших порах в роботу включаються не всі волокна, а лише їх частина. Потім, коли тіло розуміє, що жарти скінчилися, воно почне шукати резерви і підключати всі волокна, які тільки є в м'язі.

Робиться це все невміло. Тому, частина волокон, які працювали до цього, вже втомилися. Частина з них включилася в роботу. Загалом, замість злагодженої роботи в м'язі починається хаос, а наказ ніхто не відміняв, робота триває. Настає момент, коли через нерівномірне скорочення волокна починають, як би один одному заважати. А потім починається між ними тертя і деякі волокна пошкоджуються.

Це все дуже знайоме новачкам, коли на наступний день в м'язах у них починаються нестерпні болі. Ось ми і хочемо попередити, не робіть спочатку занадто важкі вправи. Ваше завдання, навчитися з малим навантаженням, все робити правильно. Заздалегідь просимо знавців сильно нас не критикувати, за спрощений підхід до опису процесів, що проходять в м'язах при навантаженні.

Природно, там все набагато складніше, але ви ніколи не замислювалися про те, що відбувається всередині стільникового телефону, коли хочете зателефонувати. Просто берете його і за певним алгоритмом, тупо натискаєте на кнопки. Робите, і він дзвонить, як не дивно. Так і тут, просто треба трохи уявлення мати, що і як там всередині у нас відбувається, щоб не наробити потім помилок, ось і все.

Це потім, коли м'язи почнуть робити свою роботу злагоджено, можете починати збільшувати навантаження. Так що налаштуйтеся на це з самого початку, інакше без прогресивного збільшення навантаження ні які величезні плечі не отримаєте. Це відноситься не тільки до чоловіка, але і до жінки, якщо сильно захоче трохи себе підкачати.

Наступна порада з питання, Як зробити плечі ширше, стосується ваги. Не важливо, чи будете ви тренувати себе за допомогою гантелей чи за допомогою турніка. Намагайтеся підібрати таке навантаження, яке дозволить вам виконати кількість повторів в одному підході повністю. Не йдіть на рекорд, якщо сил на виконання вправи мало, інакше мікротравми в м'язах просто неминучі.

Отримувати їх все ж доведеться. Мало того, ви повинні навіть радіти, коли це відбувається. І знаєте чому. Все пояснюється дуже просто. Наше тіло вміє всі пошкодження заліковувати, якщо вони невеликі і носять локальний характер. Але для цього потрібен час. Це і є відпочинок. А ось коли його вистачати не буде, то пошкодження почнуть накопичуватися, далі тіло не зможе встигати їх гоїти, а потім плюне на все і буде просто чекати, коли цей горе спортсмен розчахнеться й упаде. Ось тоді і почнеться процес відновлення.

І тут щось там всередині на підсвідомому рівні вирішує за нас, що треба трохи збільшити обсяг м'язів. Адже це ж не справа, кожен раз їх ремонтувати заново.

Тепер має бути зрозумілий весь механізм, чому треба себе весь час заганяти в кут. Отримавши пошкодження в м'язах, дайте їм відпочинок і будівельний матеріал у вигляді білкової їжі. Там все потім відновиться. Знову на тренуваннях вантажите себе по повній програмі і знову відпочинок. Зрозумійте, величезні плечі ростуть не на тренуваннях, а тільки під час відпочинку. Такі, ось, справи, розумієте.


Ще кілька дуже важливих моментів


Крім болю після тренування існує ще одне дуже важливе відчуття у вигляді печіння в м'язах. Воно добре знайоме досвідченим спортсменам, але і на початковому етапі, коли виконує новачок вправу це відчуття теж можна відчути, якщо заздалегідь знати, що воно є, як той ховрах.
Знову вдамося до спрощеної моделі, щоб на побутовому рівні розібратися, як же все там відбувається. А справа полягає в наступному. Під час роботи в м'язах відбуваються хімічні реакції. Описувати їх довго, для цього треба мати бажання і час і сидіти зі спортсменом віч-на-віч. Нічого цього у нас немає, тому приймайте все на віру.

Отже, під час виконання роботи м'язи починають втомлюватися. Нового в цьому поки нічого немає. Самим неприємним буде те, що поступово в тканинах почне накопичуватися молочна і ряд інших кислот. Поки їх концентрація невелика, ніяких сигналів у вигляді тривожних відчуттів не отримаєте. Але ми ж вперті і обов'язково захочемо дізнатися, а що буде далі, якщо продовжувати тренування в заданому темпі.

На жаль, все буде тільки погіршуватися. Концентрація кислоти в тканинах почне збільшуватися, звідси і печіння. Причому, це відбувається трохи раніше, ніж м'язові волокна почнуть отримувати, необхідні нам, мікропошкодження. Ось тут треба і навчитися знаходити ту межу, за яку вже не можна. Там прірва з купи проблем. Але готовим треба бути до печіння і це характерно і дівчині і чоловікові не залежно де вони тренуються: вдома, в тренажерному залі чи в домашніх умовах за допомогою гантелей чи з допомогою турніка.

Особливо це важливо в жимах. Намагайтеся у верхньому положенні лікті не розгинати до кінця. Від цього збільшується напруга в м'язах і швидше з'являється печіння.

Дуже корисні махи з гантелями. Для досягнення ще більшого результату намагайтеся у верхній точці буквально на кілька секунд, скільки зможете, затримати рух рук. У цей момент м'язи напружаться ще більше, що і було потрібно довести. Тільки робіть це не на початку свого спортивного шляху, а десь ближче до його середини.


Пару порад як зробити плечі ширшими


Якщо у вас тіло не дозволяє довго збільшувати м'язи, і ви не знаєте, як зробити широкі плечі, то спробуйте зменшити талію. Візуально отримаєте потім, просто величезні плечі.

Намагайтеся зменшити навантаження на трапецієподібні м'язи. Якщо знехтувати цією порадою, то потім візуально вони як би звузять ваші плечі.

Всі вправи складаються з повторень і підходів. Ваше завдання підібрати таке навантаження, щоб змогли виконати кожен підхід без надмірних зусиль чи відмов. Коли йде перевантаження аж до того, що хочеться негайно припинити вправу, то це дуже погано. А якщо ще й техніка кульгає, то ймовірність отримання травми буде тільки збільшуватися.

Кожен підхід не повинен тривати довше 30 хвилин. За цей час треба себе заколисати повністю. Потім дати відпочинок 2 від сили 3 хвилини і потім все повторити знову. Повторів треба зробити від 6 до 12 разів, якщо хочете дійсно накачати на турніку чи гантелями свої величезні плечі. Якщо будете робити довше, то м'язи перестануть рости, зате з'явиться витривалість. Так що самі вирішуйте, що вам важливіше.

І не забувайте про відпочинок. Пам'ятайте, ми говорили, що саме в цей час ростуть м'язи. Загалом, намагалися переконливо про це розповідати. І якщо ви уважно прочитали статтю, то маєте зробити висновок, що крім відпочинку потрібне ще й гарне харчування, інакше, звідки взятися цим величезним м'язам, хоча, а куди їм діватися, якщо все робити з розумом і правильно.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації