СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБіль в плечі на тренуванні


Як правило, біль в плечі виникає в результаті не зовсім правильної роботи м'язів, що обертаються. Ці м'язи розташовані на лопатці, а їх рухи втягують і відтягують голівку плечової кістки в суглобову сумку. Плечові м'язи є цілою групою, в якій кожен м'яз має власне цільове призначення. У найвищій частині знаходиться надостний м'яз. Саме він грає головну роль при піднятті руки у бік. Якщо де і виникають проблеми і біль, то найчастіше саме тут. Трохи нижче вказаного м'яза знаходиться подостний м'яз і малий круглий. Їх метою є забезпечення розвороту назовні плечового суглоба. Також суглоб може розгортатися і всередину, за що відповідає підлопатковий м'яз, який знаходиться на передній стороні лопатки.

М'язи, що обертаються, або біцепсові сухожилля може досить легко затиснутися між голівкою плечової кістки і верхньою стінкою суглобової сумки під час виконання вправ. В окремих випадках наслідком може бути навіть розриви зв'язки. Існує декілька типів вправ, які можуть привезти до описаного результату.

Найчастіше це тяга до підборіддя, підйом рук в сторони і одночасний розворот передпліч всередину, а також повний підйом рук вперед. Навіть якщо ви виконуєте ці вправи без всяких наслідків для себе, з часом вони можуть привести до зношування зв'язок. А цей процес супроводжується появою болів.

Під час виконання тяги рук до підборіддя або підйому рук в сторони з розворотом всередину голівка плечової кістки досить сильно вдавлюється в суглобову сумку. А тому практично завжди є ризик затискання сухожилля. Аналогічні наслідки можуть виникнути і при підйомі рук вперед в повній амплітуді

Окрім конкретних вправ, існують інші причини появи болю в плечі. Приміром, занадто часті і інтенсивні тренування. Адже обертальні м'язи практично завжди знаходяться постійно в напрузі. Особливо, якщо ви активно тренуєте спину і груди. Функцією м'язів-обертачів є повна стабілізація плечового суглоба. Якщо, окрім вказаних тренувань, ви додатково проводите вправи для обертальних м'язів, це неминуче перенапружить їх. Особливо наслідки можуть проявитися, якщо ви виконуєте згинання з штангою або гантелями в положенні лежачи. Для плечових м'язів такий режим є украй важким.

Крім того, слід згадати і про тренування ніг. Як правило, в якості вправ тут використовується різноманітна мертва тяга, яка також дає додаткове навантаження на обертальні м'язи. А якщо, до того ж, ваші плечі не мають хорошої гнучкості, для того, щоб правильно їх вивернути, потрібні додаткові зусилля. У такому режимі тренувань м'яза плечей постійно навантажені, а тому вони просто не устигають відновлюватися. А відсутність відновлення, як відомо, значно підвищує ризик отримання травми у вигляді розтяжки зв'язок або навіть їх розриву.

Існує спеціальний комплекс вправ, який спрямований на якісний розвиток обертальних м'язів. Ці вправи не є силовими, проте вони ефективно зміцнять м'язи, а також дозволять їм набагато краще відтягувати голівку плечової кістки від стінки суглобової сумки. Це понизить ризик затискання сухожиль до мінімуму. В результаті ви відчуєте велику ефективність від важкого силового жиму, оскільки стабілізація плечових суглобів проходитиме успішніше і без всяких проблем.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації