СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕСироватковий протеїн чи казеїн


Сьогодні у нас стаття для тих, хто нарощує і дорожить своєю м'язовою масою. Як ви знаєте, будівельним матеріалом для м'язів виступають білки, але білки бувають різні і швидкість засвоєння білків теж різна. Хоча в спортивній індустрії існує маса видів протеїнів, ми розглянемо два типи протеїну: сироватковий і казеїновий.

Отже, у нас є два протеїни: сироватковий і казеїн. Обидва протеїни родом з молока, обидва містять необхідні амінокислоти і володіють високою біологічною цінністю. У цих білків одна мета – нарощування і відновлення м'язових тканин, але працюють вони по-різному.

сироватковий протеїн чи казеїн

Різниця полягає у швидкості засвоєння. Сироватковий білок (протеїн) засвоюється швидко, що дуже важливо до і після інтенсивного тренування. Вважається, що сироватковий протеїн має більш яскраві анаболічні властивості (ріст м'язів), тому його прийом до і після силового тренування так важливий. Сироватковий протеїн швидко доставляє амінокислоти в кров, а це вже сприяє синтезу білка.

Казеїн засвоюється набагато повільніше (близько 6 годин) і це його основний плюс. Ви можете спокійно прийняти казеїновий протеїн на ніч і не турбуватися про зайву вагу. Цьому сприяє плавна доставка амінокислот у кров протягом тривалого проміжку часу. Більше того, тривале засвоєння захищає м'язи від руйнування під час сну (якщо приймати на ніч). До речі, казеїн у великій кількості міститься в сирі, що є непоганою альтернативою казеїну зі спортивного магазину.

Час прийому сироваткового протеїну – до і після тренування
Час прийому казеїну – на ніч або в дні вільні від тренувань


Способи прийому сироватки і казеїну


Враховуючи той факт, що організм у всіх людей працює по-різному (швидкість засвоєння продуктів, швидкість метаболізму), то можна сміливо експериментувати з прийомом протеїну. Наприклад, змішувати ці два типи в рівних пропорціях і отримувати швидкі амінокислоти за рахунок сироватки і повільний розподіл амінокислот протягом тривалого часу після тренування за рахунок казеїну.

Пам'ятайте, що для росту м'язової маси крім білків (протеїнів), потрібні вуглеводи. Білки з вуглеводами — найкраще поєднання для росту. А ще вуглеводи — це енергія, яку потрібно відновити після тренінгу. В якості післятренувального варіанту можна прийняти білково-вуглеводний коктейль (молоко + сироватковий протеїн + банан).

Звичайно, можна не використовувати спортивне харчування, а обмежитися вживанням молока та сиру, але для успішного м'язового прогресу не варто забувати про інші джерела білка (м'ясо, риба, яйця). Особисто я проти спортивного харчування нічого не маю, але вважаю, що основа лежить в натуральних джерелах харчування.


Висновок


Молочна сироватка (швидкий сироватковий протеїн) добре працює до і після силового тренінгу

Казеїн (повільний протеїн) — гарний під час сну і у вільні від силового тренінгу дні

Обидва типи білка відіграють велику роль в розвитку і відновленню м'язів. Існує також ізолят сироваткового білка, про який я розповім в наступних матеріалах.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації