СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕТренування сили хвата


Якщо ви займаєтеся спортом, так чи інакше пов'язаним з підняттям тяжкості, бодібілдингом, пауерліфтингом, важкою атлетикою - сила хвата для вас надзвичайно важлива. Але важлива вона не лише важкоатлетам - спортсменам багатьох інших дисциплін, також необхідно розвивати силу свого хвата. Наприклад, тим, хто займається боротьбою, бойове самбо, джиу-джитсу. Частенько сила хвата потрібна і гімнастам - дуже багато вправ на брусах, кільцях, перекладині вимагають сильних рук.

Сила хвата визначається розвитком м'язів передпліччя. В першу чергу - пальців. Проте також варто приділяти увагу згинально-розгинальним м'язам кисті. Вони особливо важливі для людей, що займаються єдиноборствами. Слід також задуматися про зміцнення зв'язок. Самбо, дзюдо і джиу-джитсу рясніють прийомами, що проводяться через кисть руки. Тонкі зв'язки передпліччя часто розтягуються при піднятті великої ваги на змаганнях, тому рекомендується накладати на зап'ястки спеціальні ремені. Проте ремені вас не врятують, якщо ваші зв'язки і м'язи розвинені недостатньо добре.

Коли ви тільки почали займатися і на протязі в середньому пів року сили хвата вистачає для тієї ваги і навантаження, яке лягає на ваш організм. Проте, якщо ви стали помічати, що ваші пальці і кисті слабшають в порівнянні із спиною або ногами, варто зайнятися тренуваннями хвата разом з розробкою інших важливих м'язових груп.


Вправи для тренування сили хвата


Найпростіше і очевидніше, що можна зробити - це заняття з кистьовими еспандерами. Головне - підібрати еспандер так, щоб ви могли стискувати його в середньому темпі не більше 10-20 разів, інакше тренування буде неефективним. Ця вправа розвиває силу пальців.
Інші вправи для розвитку сили хвата носять ізометричний характер. Ізометричні вправи - це такі тренування, при яких відбувається напруга м'язів, проте руху немає. Наприклад, якщо ви берете непідйомну штангу, упираєтеся ногами в підлогу, з усієї сили намагаєтеся її підняти - це ізометричне тренування м'язів спини. Будьте обережні, якщо штанга все-таки відірветься від підлоги - ви ризикуєте дати на свій хребет дуже велике навантаження! Чи просто впасти. Тому краще робити це із закріпленими предметами.

Звертаю увагу, що під час виконання ізометричних вправ одні м'язи можуть працювати в статичному положенні (без вище згаданого руху), а інші - ні.

Ізометричні тренування зручно проводити з гирями, за методикою спортсмена-гирьовика із США Джона Брукфілда. Ця людина прославилася своїм залізним хватом, який вважається найсильнішим у світі. При цьому тренуватимуться і інші м'язи. Не треба брати важкі гирі. Досить узяти пару гирь вагою 16 кілограм. Отже, встаньте, покладіть гирі на килимок. Візьміть в одну руку обидві гирі. Так утримати їх буде набагато складніше, ніж одну важку. І далі робіть свої звичайні вправи, як з гирею 32 кг - тяга, мах, ривок, обертання. Пальці при цьому сильно напружуватимуться. Наступна вправа - складіть дві гирі на землі, притиснувши їх підставами один до одного. Потім, стискуєте їх руками, піднімайте на груди і опускайте вниз. При цьому напружуються кисті рук. Наступна вправа - поштовх з фіксацією. Робіть поштовх не, як зазвичай, щоб гиря лягала на передпліччя, а щоб гиря знаходилася під прямим кутом до землі, і рука фіксувала її в цьому положенні. Якщо вправа вийшла зробіть хоч би один раз з гирею 16 кг - вашому хватові можна тільки позаздрити!

Далі варто згадати тренування з штангою. Робити їх можна з порожнім грифом, проте, якщо ви відчуваєте, що навантаження замале - повісьте пару невеликих млинців. Перша вправа - скачування спереду. Сядьте на лавку уподовж, на неї ж поставте лікті. Візьміть в руки гриф, тримаючи руки долонями вгору. Злегка розгинайте пальці, так, щоб гриф скачувався на кінчики, а потім згинайте знову, щоб гриф повертався в долоню. Скачування за спиною - те ж саме. Встаньте, візьміть штангу так, щоб вона була ззаду. Розгинайте і згинайте пальці, щоб штанга скачувалася і поверталася назад.

Тренування сили хвата - важлива частина тренувального процесу. Переоцінити користь і важливість цього тренінгу навряд чи можливо; і, можливо, тому серед атлетів сила хвата вважається негласним мірилом загального розвитку організму. Вона рятує спортсмена від травм і допомагає у багатьох побутових ситуаціях.

Адже недаремно сильна рука - ознака справжнього чоловіка!
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації