СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПоради по правильному набору маси


Якщо ви хочете набрати масу, то логічно, що вам треба більше їсти. При цьому, використовуючи правильні добавки, ви налаштуєте організм таким чином, щоб всі ресурси йшли в ріст. Які ж добавки допоможуть вам досягти бажаної маси тіла? Наша сьогоднішня стаття присвячена цій темі.


Ось вам поради по правильному набору маси :


Білок


Перший і самий головний будівельний матеріал росту маси — це білок. У ньому знаходяться амінокислоти, необхідні для формування м'язів. Для отримання норми ви повинні вживати 1,5 грама білка на 1 кг тіла, а то що вище це для професійних спортсменів.

Білок ви можете отримати з їжі (для цього вводите в свій раціон курку, м'ясо, яйця, молочні продукти), так і зі спортивних добавок (сироватковий протеїн, амінокислоти в таблетках і у вигляді ВСАА).


Вуглеводи


Вуглеводи людині, що мріє про м'язи, не вороги, а хороші друзі. Якщо ви хочете швидко наростити масу, у вашій їжі вуглеводи повинні бути присутніми в достатку. Оптимальна доза — від 4 до 8 грам в день на 1 кг ваги тіла. Після тренування порція вуглеводів допомагає підвищити вміст інсуліну — самого анаболізму (що формує нові клітини) гормону нашого тіла. Доставити вуглеводи прямо в м'язи допоможе альфа-ліпоєва кислота, яка міститься в нирках, серці, печінці, шпинаті і рисі. Для поліпшення засвоєння вуглеводів можна також використовувати мультивітамінні комплекси з альфа-ліпоєвої кислотою.

Якщо ви не можете отримати достатньо калорій з їжі, гейнери допоможуть вжити потрібне співвідношення вуглеводів і протеїнів і додадуть вам 600-800 калорій. Найбільш швидко допомагають набирати масу гейнери, що містять більше 1000 кКал. Якщо ви побоюєтеся наростити надлишкову кількість жиру, використовуйте гейнери, що містять до 600 кКал для сухої м'язової маси.


Вітаміни та мінерали


Вітаміни С і E — це антиоксиданти, які захищають ваші м'язи від вільних радикалів до і після тренувань. Всі вітаміни групи B грають роль у синтезі і метаболізмі білків і вуглеводів, що є основою для росту маси. Ці вітаміни, окремо або в поєднані з мультивітамінами, допоможуть вашому тілу витримати навантаження від тренувань і росту споживаних калорій і поживних речовин.


Відпочинок і відновлення


М'язова тканина при важких тренуваннях піддається мікро розривам. Єдиний шлях дати їм перебудуватися — відпочити. Прискорити відновлення допоможе глютамін перед тренуванням, після нього і перед сном. Не варто перепрацьовувати: не включайте в розклад більше 4 тренувань по 45 хвилин щотижня і приділяйте сну не менше 7 годин щоночі.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації