СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПоєднання бета-аланіна і креатину


Інформацію про поєднання креатину і бета-аланіна слід було б тримати в найсуворішій таємниці. Ця комбінація нутрієнтів висаджує в повітря м'язовий ріст, наповнює енергією і підвищує витривалість.

Усім відомі корисні властивості креатину. Нутрієнт сприяє набору м'язової маси, форсує ріст силових показників і стає джерелом додаткової енергії під час інтенсивних тренувальних сесій. А якщо ми додамо до цих достоїнств ще і відсутність яких-небудь побічних ефектів, то отримаємо рецепт найпопулярнішого препарату в історії спортивного харчування. Більшого і бажати не можна, вірно?

Недавні дослідження виявили синергетичну взаємодію між креатином і бета-аланіном. Експеримент, проведений Hoffman J. (2006)показав, що чоловіки, що отримували комбінацію креатин + бета-аланін, набрали більше м'язової маси і втратили більше жиру, чим представники групи, що приймали один лише креатин. Слід зауважити, що це дослідження проводилося на студентах, що грають в американський футбол, а не на пересічних громадянах з низьким рівнем фізичної підготовки.

У другому дослідженні, проведеному Zoeller RF, Stout JR, O'kroy JA, Torok DJ, Mielke M.(2006)вплив бета-аланіна на переносимість аеробних навантажень порівнювався з ефективністю комбінації бета-аланін плюс креатин. Експеримент, в якому брали участь 55 чоловік, виявив істотний і тривалий приріст по п'яти з восьми оцінюваних показників у представників групи, що приймала креатин + бета-аланін. Простіше кажучи, учені виявили, що креатин в комбінації з бета-аланіном підвищує стійкість до аеробних навантажень.

А ось, що говорить про комбінацію креатину і бета-аланіна Лейл Макдональд, визнаний експерт в області вдосконалення людського тіла і автор книг "Біблія Протеїну" і "Кетогенна дієта":

"Власне кажучи, бета-аланін (дериват амінокислоти) - порівняно нова зірка на небосхилі спортивного харчування. Для загального розвитку вам досить знати, що бета-аланін разом з гістидином використовується організмом для синтезу кислотно-основної буферної системи в м'язовій тканині, яка називається карнозин (теж продається у вигляді добавок). Спортсмени, які піддають свій організм високоінтенсивним навантаженням, як спринт або силовий тренінг, мають вищий рівень карнозину в м'язах в порівнянні з представниками дисциплін, що вимагають підвищеної витривалості. Будучи буферною системою, карнозин перешкоджає розвитку м'язового ацидозу і тим самим підвищує фізичну працездатність".

"Проте експерименти показали, що в організмі лабораторних тварин прийом бета-аланіна ефективніше підвищує рівень м'язового карнозину, чим прийом самого карнозину. По перше, бета-аланін дешевший і вам знадобляться менші дозування препарату".

Минулого року були опубліковані результати двох досліджень на людях, в яких вивчався вплив бета-аланіна на рівень карнозину в м'язах. Виявлено, що прийом бета-аланіна достовірно підвищує м'язову концентрацію карнозину, крім того доведено, що прийом нутрієнта велосипедистами сприяє росту продуктивності під час високоінтенсивних навантажень. Нещодавно була висловлена ідея, що об'єднання бета-аланіна і креатину може привести до позитивних результатів. У теорії, за рахунок попередження ацидозу бета-аланіна дозволить атлетам виконувати більше повторень з однією і тією ж робочою вагою, що, як і у випадку з креатином, збільшуватиме темпи росту спортивних показників.

Ясне одно: бета-аланіна виступає в ролі потужного підсилювача ефектів креатину, забезпечуючи подальший ріст витривалості і силових показників, а також потенціює набір м'язової маси і спалювання жирів. Отже, коли ви наступного разу прийматимете креатин, додайте до нього бета-аланін. Обидва препарати можна сміливо віднести до дешевих, а тому така модифікація програми прийому нутрієнтів може виявитися найкращим варіантом за витрачені гроші.


Додаткова інформація про бета-аланін


Чи не кожен важкоатлет може детально розповісти про креатин, але запитайте його про бета-аланін, і ви, швидше за все, отримаєте таку відповідь: "Ну, я щось про це чув. Сам не приймав, але чув". Отже що таке бета-аланін, і як він діє на організм?

Бета-аланін - це широко поширена в природі амінокислота, яка сприяє підвищенню рівня карнозину в м'язовій тканині. У свою чергу збільшення внутрішньом'язової концентрації карнозину допомагає вам акумулювати запаси енергії, а також підвищує витривалість і спортивні результати.


Численні дослідження виявили наступні корисні властивості бета-аланіна:


бета-аланін істотно збільшує пікову силу і потужність.
бета-аланін сприяє ефективному набору м'язової маси.
бета-аланін підвищує толерантність м'язів до анаеробних навантажень.
бета-аланін збільшує аеробну витривалість.
бета-аланін допомагає нам тренуватися довше і інтенсивніше.


Курс бета-аланіна і креатину


Чим довше ви приймаєте бета-аланін, тим сильніше виражені його корисні властивості. Важкоатлети, які щодня приймають від 4 до 6 грам бета-аланіна, можуть сміливо розраховувати на 60% приріст внутрішньом'язової концентрації карнозину вже через один місяць. А ще через 35 днів прийому нутрієнта рівень м'язового карнозину збільшиться ще на 20%.

Оскільки благотворний вплив бета-аланіна на організм спортсмена з часом тільки посилюється, ідея попереднього завантаження нутрієнтом за пару тижнів до початку прийому креатину напрошується сама собою. Це доцільно у випадку з найбільш поширеними схемами прийому креатину тривалістю від 4 до 12 тижнів, тоді як для триваліших циклів креатину попереднє завантаження бета-аланіном не обов'язкове.

Разова доза бета-аланіна складає приблизно 800 міліграм, приймати нутрієнт слід чотири рази в день. Період напіврозпаду бета-аланіна в організмі невеликий, а тому ви зіткнетеся з різким зниженням ефективності препарату у разі зневаги рекомендованим режимом дозування. Тому намагайтеся приймати бета-аланін кожні чотири години.
Дія бета-аланіна повністю припиняється через три тижні після закінчення курсу прийому, і рівень внутрішньом'язового карнозину повертається до початкового. А тому будьте готові до деякого зниження продуктивності після закінчення курсу креатину і бета-аланіна.

Крім того, під час курсу бета-аланіна і після його закінчення бажано додатково приймати таурин, тому що прийом бета-аланіна супроводжується зниженням вмісту таурину в організмі.

Отже, повторимо коротко, як повністю реалізувати потенціал поєднання креатин + бета-аланін:

Частота і кратність прийому. Бета-аланін слід приймати кожні чотири години в дозуванні 750-800 міліграм. Прагнете до добового дозування 4-6 грам.
Таурин. Приймаючи бета-аланін, додайте у свій раціон і препарати таурину.

Ні у одному дослідженні не повідомлялося про яку-небудь потенційну шкоду для здоров'я тривалого прийому креатину або бета-аланіна, але згідно із загальноприйнятими рекомендаціями максимальна тривалість курсу складає 12 тижнів для кожного препарату. Нижче приведені деякі схеми використання цих нутрієнтів.


12-тижневий курс


12-тижневий цикл ідеально підходить тим, хто хоче приймати креатин так довго, наскільки це взагалі можливо. Попереднє бета-аланіном під час цього циклу не потрібне - починайте приймати препарати одночасно і не забувайте про таурин.


Тиждень 1-12. Креатин

Тиждень 1-12. Бета-аланін


12-тижневий курс з попереднім завантаженням


Схема припускає наявність попереднього завантаження бета-аланіном за два тижні до початку прийому креатину. Суть в тому, що почавши приймати креатин, ви зможете узяти з місця в кар'єр і відразу отримаєте приголомшливі результати.


Тиждень 1-12. Бета-аланін

Тиждень 3-12. Креатин


8-тижневий курс


8-тижнева схема заснована на тому ж принципі, що і 12-тижневий курс без попереднього завантаження бета-аланіном: ви отримуєте поступовий ріст результатів, і до кінця 8-тижневого курсу виходите на пік спортивної форми.


Тиждень 1-8. Креатин

Тиждень 1-8. Бета-аланін


4-тижневий курс креатину


Багато хто відмічає занадто сильний ефект від прийому креатину. Можливо ви швидко домагаєтеся максимального завантаження і тому віддаєте перевагу коротшим схемам прийому нутрієнта. В цьому випадку рекомендується використовувати 4-тижневий курс бета-аланіна, а перед включенням в схему креатину. Такий підхід дозволить витягнути максимум користі з поєднання креатин + бета-аланін за 4-тижневий період і збільшить темпи набору м'язової маси, ріст сили і спортивних показників.


Тиждень 1-8. Бета-аланін

Тиждень 5-8. Креатин


Висновок


Існує незначний відсоток важкоатлетів, які не отримують від препаратів креатину ніякого ефекту або цей ефект мінімальний. Цим важкоатлетам рекомендується спробувати комбінацію креатину і бета-аланіна. Так само як і усім іншим. ви просто зобов'язані випробувати у дії це поєднання. Адже перед нами недорогі, і можливо, найбільш природні, безпечні і легальні бустери продуктивності за всю історію спортивного харчування.

Великі гравці індустрії спортивного харчування вже активно розповідають про перспективи, що хвилюють і багатообіцяють, використання комбінації креатину і бета-аланіна. Хоча, можливо, поєднання цих нутрієнтів міг би стати найбільш ретельно приховуваним секретом світу професійного бодібілдингу.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації