СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАеробні вправи і бодібілдінг


Чи усім можна займатися аеробікою? Відразу скажу - ні! До занять аеробними вправами, паралельно силовим тренуванням, категорично не рекомендується приступати, якщо ви ще підліток, або ж, якщо ваш вік близько двадцяти років, але генетичний потенціал ваш дуже низький.

Проблема тут полягає в наступному: в один відрізок часу організм людини може адекватно реагувати тільки на один стимул. Тобто, якщо ви хочете одночасно натренуватися на піднятті великих ваг і розвинути свою кардіореспіраторну (сердечно-дихальну) систему, то вимушені вас засмутити - організм рівномірно розподілить адаптацію між двома стимулами і ні того ні іншого повною мірою у вас не вийде. У віці "за тридцять" дуже збільшується значення кардиіореспіраторної системи для здоров'я людини. І саме тоді треба приділити більшу увагу заняттям з аеробними вправами. Але основна трудність знову ж таки полягає в розвитку кардіореспіраторної системи не на шкоду прогресу в заняттях бодібілдінгом.

У заняттях аеробними вправами слід дотримуватися наступної схеми - відніміть ваш вік від цифри 220. Це ваша верхня межа частоти сердечних скорочень. Два-три рази в тиждень виконуйте вправи на стимуляцію сердечної системи, наприклад, займайтеся на велотренажері або на біговій доріжці. При цьому стежте, щоб частота вашого пульсу не перевищувала 60% від максимуму. Пізніше можете довести частоту пульсу до 80% від максимуму.
Якщо ж ваша фізична форма залишає бажати кращого - не старайтеся, почніть з 50% від максимальної планки частоти пульсу, тренуйтеся не більше 10-15 хвилин, потім доведіть тривалість тренувань до 20 хвилин при частоті пульсу 60% від максимуму. І лише потім, заздалегідь проконсультувавшись з лікарем, можете тренуватися з повним навантаженням (до 80-90% від максимуму).
 -В процесі тренувань ваша кардіореспіраторна система зміцниться і адаптується до навантажень, що дасть можливість поступово збільшувати базові ваги при заняттях бодібілдінгом.
-При заняттях аеробікою необхідно зменшити кількість тренувань по бодібілдінгу, а також трохи понизити їх інтенсивність. Колишній режим тренувань можете повернути тільки тоді, коли відчуєте значне поліпшення вашої кардіореспіраторної системи. Але разом зі збільшенням навантаження на тренуваннях по бодібілдінгу вам треба буде зменшити інтенсивність і кількість аеробних тренувань.


Ви повинні навчитися планувати цикли тренувань.


Краще всього 3-4 місяці занять "чистим" бодібілдінгом, без аеробних тренувань, потім можете зосередитися на аеробіці. В цей час максимально обмежте заняття з "залізом", цілком досить 2-х легких тренувань в тиждень, щоб підтримувати форму і м'язову пам'ять. Аеробні тренування проводьте упродовж місяця, з поступовим їх зменшенням і збільшенням навантаження на основних, силових заняттях. Через місяць припините аеробні заняття повністю, застосовуючи їх лише в якості розминки і розігрівання. І так до наступного циклу.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації