СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕОксиметолон


Оксиметолон (Oxymetholone) - це один з найефективніших і найсильніших оральних стероїдів. Оксиметолон має сильну анаболічну властивість і сприяє швидкому приросту маси тіла і мускулатури. Стероїд має найпотужнішу андрогенну дію, застосування оксиметолона дозволяє спортсменам в рекордні терміни добитися величезних приростів м'язової маси і силових показників. Атлет, приймаючий оксиметолон впродовж двох тижнів може набрати до 5-7 кг Оксиметолон сприяє тяжінню води м'язовою клітиною, що і призводить до підвищеного накопичення води на курсі препарату. Зате стероїд "змащує суглоби", що важливо для спортсменів, що страждають від суглобових болів і працюючих з великими вагами.

Приймайте по 50-100 міліграм в день. Варто відмітити, що дозування є індивідуальним для кожного, хто приймає.


Опис оксиметолона


Oxymetholone був створений в 1960 році в Мексиці, але уперше був випущений масово в тому, же року американською компанією Syntex під торговою маркою "Анадрол-50". Первинне призначення цього стероїда - допомога в подоланні анемії, непіддатливої лікуванню іншими способами.

оксметолон

Втім, для цієї мети незабаром були створені досконаліші препарати, а оксиметолон став активно використовуватися в силових видах спорту. Проте без медичного застосування препарат не залишився - зараз він застосовується в агресивній терапії, що допомагає здолати втрати м'язової маси у хворих синдромом імунодефіциту людини.
Якщо подивитися на будову молекули оксиметолона, то легко побачити, що понад усе вона нагадує молекулу дростанолона. Це і не дивно - оксиметолон, як і дростанолон, вважається похідним дигідротестостерона. Як і у разі дростанолона, зміни в молекулу оксиметолона вносилися шляхом введення додаткової групи в друге положення.

Будучи похідним дигідротестостерона, оксиметолон не повинен ароматизуватися. На жаль, естрогенну активність оксиметолон, проте, проявляє. Накопичені дані, що стосуються застосування оксиметолона в медицині (а він застосовується нині дуже широко), свідчать про те, що молекула оксиметолона може активувати естрогенний рецептор сам по собі. Виявилося так само, що, на відміну від дростанолона, оксиметолон може проявляти дуже істотну прогестагенную активність. Швидше за все, його молекула здатна активувати прогестагенні рецептори сама по собі, так, же, як і у разі естрогенних рецепторів. Елімініровати естрогенну активність оксиметолона допоможуть агоністи естрогенних рецепторів, такі, як Тамоксифен або Кломід. З прогестагенною активністю допоможе боротися Станозолол.


Застосування оксиметолона


Всупереч поширеному переконанню про те, що оксиметолон є чи не "найпотужнішим" стероїдом, ефект від його застосування порівнянний з ефектом від застосування метандростенолона - обоє ці стероїда приблизно рівні по ефективності, обоє мають дуже слабку здатність стабілізувати андрогенні рецептори, але вираженою активністю негенома.

Метандростенолон, на відміну від свого "візаві" не має прогестагенної активності, оксиметолон же не має більшості позитивних якостей, властивих "метану". Більше того, такий відомий фахівець в області андрогенів, як Пол Борресен, і зовсім заперечував анаболічну складову оксиметолона, зводячи усі його переваги лише до прогестагенної активності і здатності збільшувати кількість еритроцитів. Думається, такий погляд - все ж крайність, оксиметолон - досить непоганий препарат.

Описаний випадок, коли атлет, що застосовував по 2 пігулки оксиметолона в день упродовж чотирьох місяців і що "сидів" виключно на цьому препараті, збільшив свою вагу з 84 до 92 кг Після відміни стероїда він втратив 3,5 кг набраної маси - пішла вода, скупчення якої при застосуванні оксиметолона самостійно навряд чи кому вдасться уникнути, а 4,5 кг з ним залишилося назавжди. Погодьтеся, проте, що чотири з половиною кілограми за чотири повноцінні місяці тренувань - це не так вже і багато. Але це якщо використовувати оксиметолон, як єдиного стероїда в циклі. У поєднанні з іншими препаратами, тим же тестостероном, сила його дії значно зростає.

Первинне призначення оксиметолона - лікування анемії - наділило його здатністю значно збільшувати кількість червоних кров'яних тілець - еритроцитів. Через це при прийомі препарату збільшується кровонаповнення м'язів, атлет відчуває приголомшливий ефект "накачування".
Здавалося б, в підготовці перед змаганнями оксиметолон, із-за його сумнівних "експериментів" з водою, місця немає. Проте, не все так просто. Ефект від застосування оксиметолона сильно залежить від його дозування. При 50-150 міліграм в добу препарат сприяє затримці води і істотно.

А ось при дозуванні 200 міліграм в добу і вище (оптимальною тут, на мій погляд, являється дозування в 300 міліграм в добу), як недивно, вода затримується істотно менше. Варто також згадати, що в останні дні перед змаганнями спортсмени практично не п'ють воду (або п'ють дистильовану, яка в організмі не затримується). Цікаво так само те, що у вказаних досить високих дозуваннях оксиметолон сприяє ... спалюванню жиру. Правда, не в усіх, але про це нижче.

Якщо, все ж, у вас існують побоювання з приводу скупчення води, приймайте оксиметолон спільно із станозололом (відомі випадки, коли останні два тижні перед змаганнями спортсмени "сиділи" виключно на оксиметолоні і станозололі). Останній в цьому випадку якраз і допомагає уникнути непотрібного скупчення води. Сам по собі оксиметолон (6-8 пігулок) часто приймають і в день шоу - це допомагає атлетові підвищити венозність, а надмірно зневодненим і плоским м'язам швидко набути "повноти".


Побічні ефекти оксиметолона


Oxymetholone називають чи не найнебезпечнішим з усіх існуючих на сьогодні анаболічних стероїдів. Не беруся судити про витоки виникнення цього міфу, відмічу лише, що препарат, як я вже згадував вище, з успіхом допомагає уникнути втрат м'язової маси ВІЛ-інфікованим пацієнтам, у тому числі і хворим СНІДОМ. Обстеження таких пацієнтів, що приймали по 100-150 міліграм оксиметолона щодня без перерви упродовж 30 тижнів, не зафіксувало наявності у них яких би то не було побічних ефектів, навіть явищ вірилізації (серед пацієнтів були і жінки). Не було зафіксовано і порушень в роботі печінки. Отже сам по собі оксиметолон варто віднести все-таки до "м'яких" стероїдів (проте, при поєднанні оксиметолона з сильними андрогенами ризик побічних ефектів істотно зростає). Та і практика застосування цього препарату спортсменами однозначно свідчить про те, що оксиметолон виявляється безпечніше за свого основного "суперника" - метандростенолона. У поєднанні з "м'якими" стероїдами, типу прімоболана, оксиметолон поводиться дуже скромно, взагалі не примушуючи згадувати про які б то не було побічні ефекти від його застосування.

Із-за наявності досить потужної прогестагенної складової, оксиметолон дуже сильно пригнічує виробництво організмом власного тестостерона. Дуже відчутно пригнічується також сперматогенез (багатьох це бентежить, але особливо побоюватися тут нічого - таке явище цілком зворотнє). Накопичення води в результаті застосування стероїда може привести до підвищення артеріального тиску у людей, схильних до гіпертензії.

Оксиметолон знижує толерантність до глюкози, швидше за все, внаслідок пригнічення до деякої міри секреції інсуліну. Тобто, теоретично у людей, генетично схильних до цукрового діабету (інсулі незалежний діабет) препарат може спровокувати розвиток цієї хвороби. Усе, проте, має і зворотну сторону, в даному випадку - позитивну. Завдяки такій властивості оксиметолон є корисним для людей з підвищеною секрецією інсуліну, який, як відомо, є інгібітором процесу ліполізу, допомагаючи їм позбавитися від надлишків підшкірного жиру.

Дозування препарату в цьому випадку повинні складати 200-300 міліграм в день (прийом оксиметолона в дозуванні в 200 міліграм в день дозволяв випробовуваним позбавиться від 0.5-1 кг підшкірного жиру за 2 тижні терапії на тлі нестрогої дієти, до 50% калорійності якої доводилася на вуглеводи).

Oxymetholone, являючись похідним дигідротестостерона, проявляє високу активність в шкірному покриві голови. Ще одна неприємна особливість оксиметолона - здатність викликати сонливість, напади поганого настрою. Втім, ця риса препарату проявляється, все ж, далеко не у усіх, хто його приймає.


Дозування оксиметолона

Найоригінальнішою рисою оксиметолона є його медичні дозування: спортсмени, навіть найзапекліші "хардкорщики", приймають його в кількостях, нижче рекомендованих! Погляньте на інструкцію по застосуванню препарату : "Приймати з розрахунку 1-5 міліграм на 1 кг ваги". На практиці це означає, що рядовий сто кілограмовий бодібілдер повинен "закидати" в себе від двох до десяти пігулок (мається на увазі пігулки, вміст, як це зазвичай прийнято для оксиметолона, 50 міліграм діючої речовини) стероїда щоденно!

Типова денна доза оксиметолона, вживана в практиці бодібілдингу, складає 50-150 міліграм, тобто 1-3 пігулки. Ну, одна пігулка - це зовсім мало, рахуватимемо це мінімально допустимою дозою, а ось дві пігулки - вже непогано. На мій погляд, можна без особливих побоювань прибігати і до вищих дозувань - 200-300 міліграм в добу.

І про період на пів життя препарату, тобто часу, після закінчення якого в плазмі крові залишається лише половина активної речовини. Для оксиметолона період цей точно не відомий, за оцінками він знаходиться в проміжку від 7 до 15 годин. Отже прийом препарату краще розділити на дві рівні дози і приймати в ранці і в вечері, перед сном.


Комбінування оксиметолона з іншими препаратами

Як і метандростенолон, оксиметолон краще всього комбінувати з анаболічними стероїдами, що мають виражену активність генома - тестостероном, метенолоном, оксандролоном, тренболоном і, можливо, болденоном. Що ж до застосування спільно з нандролоном, то його, по можливості, варто уникати - обидва препарати мають яскраво виражену прогестагенну активність. І ще про прогестагенну активність оксиметолона. Як вже було сказано, її можна значно знизити, якщо одночасно з цим препаратом приймати станозолол - цей стероїд є антагоністом прогестерону.

У теорії можна застосовувати оксиметолон і спільно з метандростенолоном - так набір маси піде дуже швидкими темпами. Не треба, правда, забувати, що значна частина цієї "маси" припаде на воду, а також те, що печінку іноді варто і поберегти.


Застосування жінками


Як вже було сказано вище, застосування препарату в дозуванні 100-150 міліграм не приводило до виникнення явищ вірилізації у жінок. Хоча оксиметолон можна визнати відносно безпечним для жінок, все ж представницям прекрасної статі не варто перевищувати дозування в 50 міліграм день.
Аналоги цього стероїда :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації