СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕДепресія і спорт


На жаль з депресією непросто впоратися, навіть вживаючи ліки. Але допомогти в цій боротьбі може спорт. На перших порах доводиться, як баронові Мюнхаузену, тягнути себе за комір, примушувати виконати хоч би дві-три вправи, але поступово людина починає відчувати полегшення, підвищується концентрація уваги, піднімається настрій - і виконання комплексу вправ починає приносити задоволення. Підвищується вироблення ендорфінів - тобто організм не лише отримує підживлення від ліків, але і сам починає виробляти антидепресанти.

Основний принцип пропонованого комплексу - різкий видих. Ви не раз бачили по телевізору, як досягають концентрації уваги спортсмени найвищих кваліфікацій. І важкоатлети перед підйомом штанги, і ті, хто виконує складні стрибки у воду, і метальники списа - усі поводяться перед початком виконання вправи однаково: зосереджуються і роблять один-два різких видихи, що допомагає їм здолати власну невпевненість, налаштуватися на виконання нелегкої роботи, зібратися з силами.

Цей же принцип прекрасно працює і у боротьбі з депресією. Вправи можна варіювати: щось додавати, щось збавляти, збільшувати число підходів, підвищувати вагу гантелей, придумувати свої рухи. Головне - почати.

В ранці - нелегко, тому на перших порах це може бути "вечірня гімнастика". А потім її переносять на ранок, щоб не дати поганому самопочуттю і настрою взяти верх.

Форма одягу - будь-що, яка не утрудняє рухів: піжама, нічна сорочка, нижня білизна, спортивний костюм. Головне, щоб в ній було комфортно і щоб вона відповідала температурі - була ні занадто теплою, ні занадто тонкою.

Можна виконувати гімнастику без снарядів. Але краще скористатися гантелями, вони надають велику різкість рухам. Починати можна з найменшої ваги, буквально з пів кілограмових або кілограмових. Поступово їх вагу можна підвищувати (а можна і не підвищувати).

Головне - не починати відразу різких рухів, щоб не травмувати хребет. Тому перша група вправ - на розминку шийно-плечового поясу :


- чотири рази кивнути головою "та і закинути її назад, "очі в стелю";

- по чотири рази зробити "ай-яй-яй"! вправо і вліво;

- по чотири рази повернути голову вправо-вліво, принюхуючись ("де пожежа?);

- по два кругові рухи головою, притискаючи підборіддя до грудей, вухо до плеча, потилиця до верхньої частини спини;

- "гасимо свічку": набрати повні груди повітря і різко його видихнути - теж 4 рази.

Здолали? Молодці!


Після цього - беремо в руки гантелі:


- "Я граю на гармошці" - розвести руки в сторони і звести разом, роблячи в цей час різкий видих;

- "Бокс-бокс" - викидаємо вперед по черзі праву і ліву руки з гантелями, роблячи одночасно різкі видихи;

- "Метелик" - руки з гантелями піднімаємо через сторони вгору і опускаємо їх вниз, роблячи в цей час різкий видих;

- "Отримуй, фашист, гранату" - повороти корпусу по черзі вліво і вправо, з викиданням руки по напряму руху;

- "Тягне до підлоги" - нахили вправо-вліво з опусканням руки уздовж тулуба і стегна, з різким видихом;

- "Шансонетка" - кладемо гантель на зігнуту ногу, над коліном, і піднімаємо її до грудей, різко видихаючи на неї, потім з другою ногою - так само;

- "Путін в Альпах" - робимо полуприсідання, імітуючі рухи лижника, що відштовхується на спуску, руки з гантелями рухаються, як руки лижника, при кожному присіданні - різкий видих;

- "Уклін до землі" - прагнемо, не згинаючи ніг, наблизити руки з гантелями, як можна ближче до підлоги.


Це початковий курс. Сподіваємося, за допомогою його боротьба з депресією проходитиме чуточку легше. Коли ви його освоїте, ми підкажемо вам ще ряд вправ. Депресії - ні! Спорту - так! Депресія і спорт - несумісні!
Інші статті по темі

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації