СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕL -карнітин


Препарати з l-карнитином відносяться до групи дозволених фармакологічних засобів, що підсилюють синтез білка в організмі. Він стимулює анаболічні процеси і ріст м'язів. Препарати не є стероїдами, їх діюча речовина природного походження, споріднене вітаміну B.

В організмі він міститься в серцевому і скелетних м'язах, його функція — транспортувати жирні кислоти через клітинні мембрани до ділянок окислення. Там жири згоряють, побічні ефекти процесу — виділення енергії. Речовина стимулює обмін речовин і імунну систему.


Дія л карнітину


чи шкідливий л-карнітин для організму

Мітохондрії — місце окислення жиру. Щоб ефективно розщеплюватися, жир повинен знаходитися саме в цих енергетичних субстанціях. Процес супроводжується виділенням енергії, в якій відчуває нестачу організм при дефіциті калорій. У випадках, коли навантаження і правильне харчування не допомагають позбутися від жиру, прийом l-карнітину може запустити механізм розщеплення.

Він робить клітинні мембрани проникними для клітин жиру. Спортсмен, що приймає l-карнітин, відчуває приплив енергії, посилення тренувальної витривалості, більшої потужності, знижується стомлюваність, м'язова маса росте.

Доступний у вигляді розчинів і Бадів, фармацевтична індустрія також пропонує батончики і коктейлі з l-карнитином в складі. Приблизне дозування для росту м'язової маси і збільшення витривалості — 2 г на 70 кг маси тіла. Прийом препаратів — норма для професіонала і багатьох любителів фітнесу.


Історія виявлення л карнітину


Коли речовину вперше було виділено вченими з м'язів, вона отримала назву вітаміну роста. Підтверджена безпека препаратів з ним дозволило використовувати l-карнітин як стимулятор для дітей, чий зріст не дотягував до норми. У той час речовина називалося вітаміном Вт.


Синтез власного l-карнітину організмом


У середньому добова доза стимулятора, яку людина може отримати щодня з їжі, — 50 мг. Для цього його раціон повинен містити червоне м'ясо і молоко. Засвоюється він при цьому не весь. При повноцінному харчуванні й нормальному режимі праці та відпочинку, речовина виробляється печінкою, відділом мозку, нирками. З віком його синтез сповільнюється. Мінімальним він стає при харчуванні, бідним на білки, нестачі заліза і кальцію і дефіциті вітамінів B і C.


Чи можна схуднути, застосовуючи l-карнітин

Щоб організм використав свої жирові запаси для отримання енергії, необхідні екстремальні умови: інтенсивні фізичні навантаження і помірний дефіцит калорій (оптимально — 10%). Якщо такі умови створені, від препарату буде користь, він буде транспортувати кислоти, допомагати розщеплювати жири.

Процес схуднення прискориться, під час втрати жиру не постраждає м'язова маса, не буде хронічної втоми. Але чарівною таблеткою для схуднення речовина не є, без аеробних навантажень з почастішанням пульсу жир розщеплюватися не буде. Серед допоміжних засобів для втрати жиру l-карнітин є найпотужнішим.


Протипоказання і побічні дії

По суті шкода l-карнітину — це міф. Будучи амінокислотою, препарат практично не має побічних ефектів.


Тим не менш, від прийому l-карнітину доведеться відмовитися при:


планування вагітності, виношуванні плоду та лактації;
алергії на харчовий білок;
хвороби щитовидки;
патології нирок;
діабеті;
епілепсії;
онкологічних захворюваннях;
ВІЛ.


Навіть значне передозування l-карнітину шкоди організму не принесе, але може створити тимчасові незручності і дискомфорт.


При категоричному недотриманні дозування та тривалості прийому препарату може виникнути:


розлад шлунка, нудота, блювання;
надмірне потовиділення;
неприємний запах сечі, поту, а також запах з рота;
труднощі засипання і підвищена активність (якщо l-карнітин приймається у вечірній час).


Речовини і препарати на основі l-карнітину сьогодні неймовірно популярні із-за своєї очевидної користі: ефективності, доступності та безпеки.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації