СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк боротися з переїданням


Стіл багатий стравами здатний спокусити будь-кого. Але нове дослідження говорить про те, що спокусі можна протистояти.

Учені із США стверджують, що якщо на столі, в межах досяжності, є здорові продукти, наприклад йогурти або фрукти, то це стимулює людину до відмови від смажених і жирних блюд. На їх думку, це не лише знижує загальну кількість споживаних калорій, але і уберігає впродовж дня від зловживання жирним.

Група дослідників під керівництвом лікарів Ендрю Хенкса і Браяна Вансинка, з Корнельского Університету, виявили, що за щедрим столом 2/3 споживаних страв (продуктів) складають ті, що знаходяться в межах досяжності.

Експеримент проходив під час ранішнього шведського столу на одній з наукових конференцій. Самі учасники про нього не знали.

Всього на сніданок було подано 7 різновидів продуктів, які учені розділили на два розряди, - шкідливі і корисні. У перший входили яйця (омлет, варені і так далі), блюда з картоплі, бекон, всілякі булочки, в другій йогурти, мюслі і фрукти.

Блюда розташували в два ряди, так що з одного боку довгого столу ближче стояли корисні продукти, а з іншою шкідливі.

Коли 124 учасники конференції увійшли до їдальні, вони приблизно порівну розподілилися з обох сторін.

Виявилось, що порядок установки страв дійсно впливає на вибір. Наприклад, ті до кого фрукти знаходилися ближче, брали їх в 86,4 відсотках випадків, а ті, що дальше, всього-лише в 54,8%.
Те ж відбувалося і з шкідливою їжею. Яйця віддали перевагу 75,4% що стояли біля "не корисної сторони", і усього 28,8% у "корисної".

"Перші три страви, які стояли ближче всіх брали в 66% випадків, незалежно від їх калорійності і смакових якостей", - говорить доктор Вансинк. - "Також цікаво, що перше узяте блюдо впливало на інший вибір. Наприклад, якщо людина брала яйця, то швидше за все друге брала картоплю або бекон, навіть якщо стояв з протилежного від цих продуктів боку. Ті ж хто вибирав першим блюдом фрукти, брали продукти розташовані щонайближче".

Висновок дослідження простий - якщо хочете утриматися від переїдання за святковим столом, вибирайте місце поряд з фруктами і здоровою їжею.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації