СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕОснови бодібілдінгу


Говорячи про бодібілдінг в цілому, слід в першу чергу помітити, що в основі успішних результатів лежать три основні чинники, без яких просто нереально добитися позитивних результатів: регулярні тренування, правильне бодібілдінг харчування і повноцінний відпочинок, усе це основи бодібілдінгу.


Отже, розглянемо детальніше кожну складову у бодібілдінгу.


Регулярні тренування


Тренування - це одна з 3-х основ бодібілдінгу, яка гідна окремої уваги, адже саме воно є початковою прямою в довготривалому процесі збільшення м'язової маси. Важливо розуміти, що регулярні тренування - це своєрідний стрес для усього організму, адже навантаження виступає деяким подразником, до якого організм починає поступово адаптуватися. І ось якраз ця адаптація до певних вправ, навантаження у бодібілдінгу характеризується поступовим збільшенням м'язів.

Для того, що добитися добрих, очікуваних результатів, тренування зобов'язані бути дуже інтенсивними, адже від цього залежать адаптаційні зміни. Проте перестаратися не варто. Немає необхідності доводити свій організм до знемоги, адже подібною поведінкою ви можете відбити бажання далі займатися, відчуватимете постійну втому і ніякого задоволення від процесу не отримаєте. Доцільніше визначити для себе самостійно допустиме навантаження в процесі тренування.

Не забувайте, що тренування необхідно таким чином, щоб були задіяні усі основні групи м'язів, адже украй важливо, що б фігура була пропорційною і, виглядала природно, красиво і естетично.


Збалансоване харчування


Якщо говорити про основи бодібілдінгу не можна не зробити акцент на збалансованому, правильному харчуванні, адже по закінченню тренування насамперед треба поповнити сповна запаси витраченої енергії, яка забезпечує організм необхідним так називаємим "будівельним матеріалом".

Харчування обов'язково має бути збалансованим, здоровим, правильним і повноцінним. У щоденному раціоні зобов'язані бути різні продукти харчування, які забезпечують цілком і повністю потреби людського організму у вуглеводах, жирах, білках, вітамінах і мікроелементах. В ідеалі бодібілдер повинен харчуватися 5-6 раз на день.

Окрему увагу варто приділити попаданню в організм необхідної кількості кілокалорій для забезпечення таких процесів, як відновлення і ріст м'язової маси. Саме тому спортсменам рекомендується використовувати спеціальне спортивне харчування, яке сприяє швидшому досягненню мети - нарощуванню м'язової маси.

Вуглеводи можна отримати із злакових каш, картоплі, овочів і фруктів. М'ясо, риба, молочні продукти - це відмінне джерело споживання білку. А жири можна отримати з жирних сортів м'яса, сиру і масла. Не забувайте, про те, що організм необхідно насичувати також вітамінами і мінералами.
Для того, що б живлення сприяло нарощуванню м'язової маси, рекомендується вживати їжу в першу годину після закінчення тренування, поки відкрито так зване вуглеводне вікно.


Повноцінний відпочинок


Після виснажливого тренування, відновлення витраченої енергії треба подумати і про третю основу бодібілдінгу - повноцінний відпочинок.

Відпочинок - також важлива складова з основ бодібілдінгу, оскільки м'язи найбільше ростуть в період відпочинку. Відпочивати по закінченню тренувань треба до повного відновлення сил в організмі. Важливим, можна навіть сказати основним, при відпочинку являється повноцінний 8-9 годинний нічний сон. Досить позитивно впливає на відновлення і короткочасний денний сон.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації