СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКоригування роботи імунної системи при прийомі анаболічних стероїдів


Не багато атлетів знають, що стероїди та імунітет тісно взаємопов'язані.
При частому прийомі анаболічних препаратів може порушитися нормальне функціонування імунної системи, що істотно підвищить ризик виникнення гострих респіраторних захворювань. Це в свою чергу призведе до необхідності переривання циклу анаболіків до моменту лікування. Основними причинами цього явища може бути:

  • Зниження виробництва організмом гамма-глобуліну (імунні агенти) у зв'язку з використання стероїдів.
  • Надмірне фізичне навантаження, виснажує резерви організму і підриває діяльність імунної системи.
  • Зменшення розміру тимусу під впливом ААС з високим андрогенним індексом.

Проаналізувавши все вище сказане, атлету слід вжити заходів для підтримки нормального функціонування захисних механізмів організму. Для цих цілей необхідно почати прийом препаратів, які належать до класу імуномодуляторів та імуностимуляторів. Про них і піде мова нижче.


Коригування роботи імунної системи при прийомі анаболічних стероїдів

Поліксидоній


Поліксидоній можна назвати першим імуностимулятором. Активна речовина – азоксимер бромід. Крім здатності надавати стимулюючу дію на імунну систему, препарат має антиоксидантні властивості, а також може бути використаний в якості детоксикатора і репаратора.

Засіб впливає на кістковий мозок, викликаючи додатковий синтез недиференційованих клітин. Що сприяє відновленню тканин. Завдяки своїй унікальній хімічній структурі, поліксидоній створює матричну структуру клітинних мембран, посилюючи тим самим працездатність імунної системи. Завдяки застосуванню препарату відбуваються такі поліпшення в роботі захисного механізму організму:

  • Активуються доіммунні структури, що протидіють розвитку захворювань;
  • Поліпшується робота імунітету на клітинному рівні;
  • Посилюється гуморальний імунітет.

При застосуванні препарату імунітет знаходиться в стані, як ніби організм зазнав атаки патогенних вірусів. Інакше кажучи, імунна система приводиться у повну бойову готовність. Таким чином знизиться вплив на захисний механізм стероїдів та імунітет буде функціонувати нормально.

Також необхідно сказати і про здатність препарату сприяти поліпшенню відділення жовчі і захисту гепатоцитів. Препарат позитивно впливає на лімфоцити і дезоксирибонуклеїнову кислоту, збільшуючи термін їх роботи. У ході клінічних випробувань було доведено, що при вживанні великих доз медпрепарату активується діяльність фагоцитів аж до повного знищення в організмі золотистого стафілококу. Подібне завдання не під силу навіть багатьом антибіотикам.

Крім цього вельми цікавою особливістю поліксидонію є здатність інактивувати вільний кисень, що знаходиться в міжклітинному просторі і підвищуючи концентрацію цієї речовини в самих клітинах. Крім цього медпрепарат здатний посилити вплив на організм деяких вакцин в кілька разів.


Імунофан


Імунофан, так само, як і попередній медпрепарат може бути одночасно використаний в якості імуномодулятора та імуностимулятора. За своєю хімічною структурою препарат схожий з тимопоетином, синтезується в тимусі. Імунофан здатний деактивувати і видаляти з організму отрути, а також є гипапротектором і антиоксидантом. Примітно також те, що медпрепарат впливає на організм протягом тривалого часу, проходячи при цьому три стадії:

  • До трьох діб з організму виводяться токсини, активується ендогенна система для боротьби з вільними радикалами, і зменшуються запальні процеси.
  • Близько 10 діб – прискорюється виробництво фагоцитів, знижуючи тим самим діяльність патогенних вірусів і мікрофлори.
  • Близько 4 місяців – посилюється працездатність всієї імунної системи.

Метилурацил


Це комплексний засіб, що володіє анаболічними властивостями. Основний вплив препарат виявляє на метаболізм людини, що прискорює синтез лейкоцитів і еритроцитів, а також лімфоцитів.


Рибомуніл


Даний препарат є рибосомальним комплексом найбільш поширених представників патогенної флори. Це змушує імунну систему почати виробництво потрібних антитіл. Препарат містить фрагменти рибосом бактерій і вірусів, які вступають у взаємодію з елементами імунної системи і змушують її почати активно працювати. Можна сказати, що рибомуніл являє собою своєрідну вакцину від найбільш популярних джерел захворювань.

Також важливо відзначити, що при прийомі препарату, прискорюється синтез Т-лімфоцитів. Саме на них максимальний вплив надають стероїди, і імунітет після вживання рибомунила приводиться в готовність для відбиття атаки вірусів.


Ехінацея


Ехінацея являє собою потужний природний імуностимулятор. Використання даного медпрепарату дозволяє підсилити всі види імунітету (клітинний і гуморальний). Препарат посилює роботу макрофагів і лейкоцитів, що в свою чергу позитивно позначається на фагоцитоз.

Завдяки посиленню працездатності і Т-лейкоцитів, прискорюється синтез цитокінів і зростає вміст в організмі пропердину, який сприяє усуненню запальних процесів. Необхідно відзначити, що препарат при високій ефективності володіє прийнятною вартістю, що пов'язано з дешевизною вихідної сировини.

Всі описані вище препарати здатні підвищити захисні властивості організму. Це знизить вплив стероїдів, і імунітет буде виконувати свою роботу з повною віддачею.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації