СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕКава перед тренуванням


Більшість людей не мислить своє життя без ранкової чашечки кави, деякі спортсмени люблять її пити перед тренуванням у бодібілдингу. Це може бути як корисним, так і шкідливим, давайте розберемося, як діє кофеїн на організм атлета.

кава перед тренуванням

Кофеїн є стимулятором і потужним антиоксидантом – 2 речі, які ідеально підходять для прийняття кави до тренування. Кардіо або силові вправи, однак у кофеїну є властивість підвищувати рівень кортизолу, який у вузьких колах відомий як «гормон смерті». Токсичним кофеїн, звичайно, не є, проте може викликати звикання. Тому занадто різко відмовлятися від нього не рекомендується, інакше це може привести до мігрені, безсоння і загальмованості.

Деякі лікарі здоровим людям рекомендують випивати до 5 чашок кави в день, але не тим, хто має проблеми з нирками, кров'яним тиском і з серцем, їм слід зменшити дозу, або зовсім прибрати зі свого раціону.


Що таке кофеїн


Кофеїн – це речовина природного походження, азотовмісних органічних сполук (алкалоїд пуриного ряду), яка є найвідоміша за її здатність бадьорити і «будити», тобто відноситься до стимуляторів центральної нервової системи (ЦНС).

Багато сучасних людей, не можуть почати свій день, поки вони не вип'ю чашку кави, для того щоб розбудити себе. Кофеїн також є досить сильним антиоксидантом, який здатний захистити організм від окисного стресу.

Чашка розчинної кави, будучи основним джерелом кофеїну, містить всього близько 100 мг цієї речовини, в той час як чашка чаю містить 75 мг, аналогічні суми можна знайти в енергетичних напоях і у вигляді таблеток. Потрапивши в організм, кофеїн присутній в крові протягом 15 хвилин, і починає повільно всмоктуватися протягом 45 хвилин.


Вплив кави на мозок


Кофеїн гальмує засвоєння нейро-передавача, який носить назву аденозин і відповідає за відчуття втоми. Це інгібування змушує людину залишатися бадьорою, покращує її настрій, концентрацію і реакцію.

Концентрація уваги - це явна вигода для всіх видів спорту, будь це підняття важких предметів чи біг на відстань, все це вимагає зосередженості. Крім цього, гарний настрій несе значну користь для всіх типів тренувань, тобто людина стає найбільш доцільною для занять у спортзалі.

Було показано, що кофеїн стимулює гіпофіз і збільшує випуск в організмі такого гормону, як кортизол. Кортизол сприяє поліпшенню ефективності професійної підготовки в будові тіла і спортивній витривалості. Однак, кортизол – це гормон, який тісно пов'язаний зі стресом і викликає катаболізм в скелетних м'язах. Таким чином, хоча і здається, що він є корисним, але може мати негативні наслідки для розвитку росту м'язів.


Вплив кофеїну на організм людини


Кофеїн і кортизол, як відомо, виступають в якості вазоконстрикції, тобто змушують кровоносні судини звужуватися, тим самим обмежуючи приплив крові по всьому тілу. Це найбільшою мірою впливає на скелетні м'язи і доставку таких поживних речовин як: кисень, глюкоза, амінокислоти. Крім цього підвищується артеріальний тиск.

Вазоконстрикція не впливає на продуктивність, але може вплинути на темп відновлення м'язових тканин. Крім того вона може бути зведена до судинорозширювального ефекту, викликаного працюючими м'язами.

Кофеїн є відомим сечогінним засобом, а значить, при його вживанні організм втрачає багато води. Вона фільтрується в нирках і виводиться в сечовий міхур. Слід бути обережним, інакше це може призвести до зневоднення. А зневоднення може надати негативний вплив на фізичну працездатність, тому слід переконатися, що організм отримує достатньо води під час тренування.

Кофеїн є хорошим антиоксидантом, тим самим здійснюючи боротьбу з виробництвом вільних радикалів в організмі. Дехто стверджує, що м'язи потребують радикального пошкодження для стимуляції росту і відновлення, і це в деякій мірі вірно.

Адже радикали є природною частиною вправ. Щоб їх нейтралізувати організму знадобиться більш ніж 1000 мг вітаміну C, це неможливо. Тоді на допомогу приходить кофеїн, хоча кілька міліграм цієї речовини не зможуть позбавити організм від усіх цих радикалів, проте якийсь радикальний захист все ж надає.


Чи можна пити каву перед тренуванням?

Якщо у людини досить напружене і насичене життя, найімовірніше, рівень кортизолу в її організмі вже трохи завищений, у такому разі прийом кофеїну перед тренуванням не є гарною ідеєю, оскільки може нести за собою негативні наслідки.

Також рекомендується пити воду під час тренування, щоб уникнути зневоднення. Проте якщо людині подобається стимулюючий ефект кофеїну, і немає протипоказань до індивідуальної непереносимості, то допускається можливість його використання перед тренуванням, але в помірних дозах і не регулярно. В іншому випадку, наступного разу знадобиться велика доза, щоб домогтися тієї ж стимуляції.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації