СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк проходить статеве дозрівання у хлопчиків


Статеве дозрівання хлопчиків важливий період життя, до якого потрібно підготуватися, особливо батькам. У період статевого дозрівання хлопчик не розуміє, що відбувається з його організмом, деякі зміни шокують хлопчаків. Батьки, як ніхто інші повинні підтримати дитину в складний для неї період. Головне завдання батьків у цей період не дати дитині закритися в собі, підготувати до нового, дорослого життя. Звичайно не варто навантажувати дитину відвертою інформацією про всі аспекти дорослого життя, але розповісти підлітку доступною мовою про деякі зміни його організму.


Періоди статевого дозрівання


Внутрішньоутробний період


Як проходить статеве дозрівання у хлопчиків

Статевий розвиток плоду починається далеко до народження, в утробі матері. У період вагітності на 12 тижні починають формуватися перші фізіологічні відмінності чоловічого плоду - мошонка, яєчка і статевий член.


Початкове дозрівання


Дитина починає дорослішати в 9-11 років. Відбуваються перші зміни, порожнистий член і мошонка починають збільшуватися. Зовнішніх ознак дорослішання поки не помітно, але психологічно дитина змінюється. У цей період варто розповісти про характерні риси хлопчиків і дівчаток, про вагітність, як з'являються діти. Не варто розповідати підлітку казки про лелеку та інші небилиці.


Початковий період зрілості


Важливим моментом є підготовка організму до головного етапу статевої зрілості, починається він в 10-13 років. В організмі підлітка починають вироблятися такі гормони, як, соматотропін та фоллітропін. Саме вони сприяють збільшенню м'язової маси і прискореного росту підлітка. У цей період помітно змінюється в розмірах мошонка і статевий орган. Гормони впливають на розвиток статевих залоз. Починає рости волосся на лобку і пахвах. Голос змінюватися, відбувається посилене потовиділення, що свідчить про інтенсивну роботу статевих залоз.


Основний етап


У віці 13 років активізуються такі статеві гормони, як естрогени і андрогени. Вони сприяють до надмірного росту волосся на тілі, волосся на лобку стають грубіші, рясніше ростуть волосся в пахвах. Також триває зміна яєчок, продовжує рости статевий член. Жіночі статеві гормони - естрогени провокують набухання грудей підлітка, незначного збільшення сосків, це проходить через кілька місяців.

У 15 років статевий член перестає рости і досягає остаточного розміру. Підліток дуже швидко росте, стає вищим, його м'язова маса стає більша. З'являються перше"пухове" волосся на обличчі.

Також у віці 15 років (може бути і раніше) запускається процес дозрівання сперматозоїдів, який за часом збігається з появою полюцій - мимовільного сім'явивеження в нічний час (під час сну).


Заключний період


Останній період статевого дозрівання припадає на 16-18 років, але організм хлопця продовжує рости, зупиняється цей процес приблизно до 22 років. До цього віку всі важливі функції сформовані, і хлопець стає чоловіком.


Відхилення


Раннє статеве дозрівання


Відбувається воно на кілька років раніше, приблизно на 2-3 роки, до того, як потрібно. Фізичний розвиток відбувається швидше розумового розвитку.

Дитина може поводитися агресивно, дратівливо, починає соромитися свого тіла, з'являються страхи, невпевненість в собі.


Пізніше статеве дозрівання


Якщо ви помічаєте, що у підлітка немає явних ознак того, що він дорослішає, це є причиною для занепокоєння. Якщо в 15-16 років статеве дозрівання запізнюється, то це привід відвести дитину до фахівця.


Поради батькам


Момент статевого дозрівання є важким періодом в житті сім'ї в цілому. Батькам потрібно докласти всіх зусиль, щоб допомогти дитині. Запасіться терпінням, тому що немає універсальних дій, все відбувається індивідуально, просто намагайтеся розуміти свою дитину і користуйтеся порадами психологів:


Дружні стосунки. Батьки відіграють велику роль в житті дитини. Підтримуйте з хлопчиком дружні стосунки, діліться з ним своїми недоліками і комплексами, поясніть те, що з ним зараз відбувається це нормально. Не дайте дитині замкнутися в собі.

Особистий простір. У підлітка повинна бути своя кімната, він повинен спати один. Також дайте йому свободу. Не варто контролювати кожен його крок, читати листування, підслуховувати розмови. Спілкуйтеся з ним, давайте поради. Але не обмежуйте його в особистому просторі.

Не критикувати. Намагайтеся не критикувати підлітка, як особистість в складні життєві ситуації. Поясніть конструктивно, які вчинки неприпустимі для хлопчика, хлопця. Підлітки дуже чутливі і ранимі.

Похвала і схвалення. Хваліть його за вчинки, за його дії, вказуйте на його гідності. Хлопчик стане від цього тільки кращим. Він буде впевненіший в собі. І цей період пройде для нього значно легше.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації