СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЗа який час можна набрати м'язову массу


Як тільки людина приймає усвідомлене рішення займатися бодібілдінгом, в його голові тут же виникає питання, за який час можна накачати м'язи. На жаль, конкретної відповіді на це риторичне питання немає, існує маса чинників, від яких залежить позитивний або негативний м'язовий прогноз. В середньому, реальний період для нарощування пристойної мускулатури складає рік, півтора, за два місяці добре накачати м'язи практично неможливо.


Чинники, що впливають на приріст м'язової маси


Конституція тіла. На приріст м'язової маси величезний вплив мають особливості вашої фігури, важливо їх знати і правильно підібрати програму тренувань, режим харчування і відпочинок. Мезоморфи, ширококостні атлети, легше нарощують м'язи і набирають вагу, але їм необхідно стежити за кількістю підшкірного жиру в організмі. Ектоморфи, худі і сухорляві спортсмени, повинні налагодити повноцінний раціон, а також мати здоровий сон і ефективне пильнування, щоб добитися значного результату, їх тіло працює в прискореному темпі обміну речовин і енергетичного метаболізму. Ендоморфи по-природі вимушені вести довічну боротьбу із зайвою вагою і жировим надлишком, їх чекає особлива низькокалорійна дієта і високоінтенсивний тренінг.

Вік. Так, як би не сумно це звучало, але з роками біохімічні процеси в людському організмі сповільнюються, а значить, чим старший вік, тим важче накачати м'язи, та і навантаження потрібно б зменшити, це правда життя, з нею треба тільки змиритися.

Харчування. Залежно від соматотипа статури початкуючого культуриста, необхідно проаналізувати свій раціон, основний упор в харчуванні спортсмена робиться на вуглеводну і білкову їжу, крім того, в достатній мірі в організм повинно поступати вітамінів і мінералів. Якщо не збалансувати своє щоденне меню, можна набрати зайву вагу, або надовго зупинити м'язовий приріст.

Спосіб життя. Режим дня украй важливий для бодібілдера, повноцінний здоровий сон - це половина успіху в досягненні поставленої вами мети. У будні бажано спати по сім-вісім годин, у вихідні тривалість нічного відпочинку краще збільшити до дев'яти-десяти годин.


На рахунок силового тренінгу краще звернутися до фахівця, він складе правильний режим занять і відновлення, підкаже вправи для індивідуальних проблемних зон, порекомендує, як максимально накачати м'язи за гранично короткий термін, адже кожному хочеться досягти бажаного результату скоріше.


Прогноз, орієнтований на середньостатистичну людину


Фахівці провели аналіз, узявши за основу середньої людини ростом один метр вісімдесят сантиметрів і вагою вісімдесят кілограм, при цьому він правильно харчувався, повноцінно відпочивав, отримував регулярне середньоінтенсивне навантаження і необхідні мінерально-вітамінні комплекси. З кожними десятьма сантиметрами росту час отримання результативного ефекту варіюється відповідно, на двадцять відсотків у велику або меншу сторону:

Три місяці. Видно, що людина займається спортом, його м'язи знаходяться в тонусі, а тіло підтягнуте і приємно рельєфне.

Півроку. Бодібілдер володіє грамотною технікою виконання вправ, його тіло адаптоване до навантажень, він вже може експериментувати в тренажерному залі з вагами, технікою і різними силовими вправами.

Перший рік. Мускулатура культуриста помітно розвинена, його тіло знаходиться в тонусі, результат відмінно видно і відчувається. Приріст м'язової маси за цей період, в середньому, складає до п'яти кілограм.

Три роки. За цей часовий проміжок бодібілдер набирає до п'ятнадцяти кілограм чистих м'язів, фігура получає яскраво виражені атлетичні пропорції і форми, він задоволений результатами і собою. Спортсмен вже може ставати учасником змагань по бодібілдінгу і демонструвати усім, як він здорово накачав м'язи.

П'ять років. Це етап змагання в заняттях бодібілдінгом, тіло культуриста повністю сформоване, рельєф, а також якість м'язів є ідеальними на цей момент.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації