СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯкий протеїн вибрати, сироватковий чи казеїновий?


Одне з найбільш поширених питань серед відвідувачів тренажерного залу звучить наступним чином: який протеїн вибрати, сироватковий чи казеїновий?

У даній статті ми розглянемо призначення кожного з них, і ви самостійно зможете визначитися з вибором спортивного харчування, виходячи з призначення добавок і ваших цілей.

Казеїновий протеїн в основному складається з натурального концентрованого молочного білка і широкого асортименту амінокислот. Основною відмінністю від інших видів протеїнів є досить повільне травлення і поступове засвоєння казеїну, завдяки чому м'язи підживлюються протягом 7-8 годин. Такий тривалий ефект впливу на організм успішно запобігає процесу катаболізму і сприяє зміцненню кісткової тканини за рахунок великого вмісту в продукті кальцію.

Атлети можуть приймати концентрат протеїну до і після тренування. У цьому випадку даний препарат буде марним, тому що не здатний відразу подіяти на організм. Для таких потреб потрібні інший концентрований білок, який діє миттєво і забезпечує м'язові клітини амінокислотами.

Ідеальним варіантом для прийому казеїну буде вечір. Протягом всієї ночі, поки спортсмен відпочиває, завдяки біоактивним молочним пептидам, його організм повноцінно відновлюється, активно зміцнюється імунітет і м'язова маса.

Сироватковий протеїн – це швидко перетравлюваний білок із значним вмістом вітамінів, мінералів, а також природних амінокислот, які людський організм не здатний інтегрувати самостійно. Дана добавка допомагає здійснювати активний синтез білка в м'язових тканинах, підвищує імунітет і має антиоксидантні властивості. Останнє особливо важливо, якщо в організмі спортсмена є вільні радикали, із-за яких відбувається стрімке старіння організму. Такі речовини як антиоксиданти нейтралізують негативний вплив радикалів на організм шляхом активної нейтралізації.

Основна користь сироваткового протеїну полягає в тому, що це одна з найбільш концентрованих і доступних форм швидкодіючого білка. Тому дану добавку можна вживати як до, під час і після тренування. Саме в цей час дія сироваткового протеїну принесе спортсмену позитивний ефект і максимум користі.

Порівнюючи ці два види білка, стає зрозуміло, що між ними мало спільного. Кожен з них має індивідуальний склад і свою певну функціональну спрямованість. В ідеальному варіанті спортсмен повинен поєднувати прийом сироваткового протеїну і казеїну, перший до або після тренінгу, другий краще перед сном. Таким чином, спортивне харчування атлета буде насиченим і повноцінним, а це значить, що м'язова маса буде рости ефективно і швидко.

Якщо все-таки необхідно вибрати один з двох видів протеїну, то це однозначно буде сироватковий, який максимально швидко відновить м'язи після тренування і підвищить захисні функції організму.

Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації