СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПрепарати для суглобів і зв'язок


Препарати для суглобів і зв'язок – найважливіші спортивні добавки для атлетів і любителів фітнесу. А все тому, що добре укріплені суглоби і зв'язки – запорука впевненого зростання силових показників і повноцінного активного довголіття! Підвищені фізичні навантаження – регулярні силові або кардіо-вправи - роблять серйозний вплив на суглоби і зв'язки.

Між тим больовий дискомфорт у роботі суглобів і зв'язок здатний надовго зашкодити Вашому прогресу і з часом перетворитися у серйозну проблему. Для захисту суглобів і зв'язок необхідно неухильно дотримуватися правильності виконання вправ і дбати про зміцнення сполучної тканини. Розберемося докладніше, як уникнути травм і захистити зв'язковий апарат у період підвищених тренувальних навантажень.


Суглоби, зв'язки і несподівані травми


препарати для суглобів і зв'язок

В результаті фізичних-навантажень м'язи поступово стають сильнішими і об'ємнішими. У той же час сполучна тканина на відміну від м'язової часто не встигає за ростом силових показників м'язів... Виникає ситуація, коли Ви морально готові взяти більшу вагу, але зв'язковий апарат ще не готовий до підвищеного навантаження і є обмежуючим чинником результативності тренувань. Випадкове розтягнення або розрив зв'язки відкине Вас назад на кілька довгих місяців.


Необхідно твердо пам'ятати:


ніколи не беріть максимальну вагу без попереднього розігріву;
бездоганно дотримуйте техніку виконання вправи;
піклуйтеся про зміцнення сполучної тканини не менше, ніж про забезпечення азотного харчування м'язів.


Чи потрібна розминка перед силовим тренуванням?


Розминка – підготовчі вправи малої інтенсивності. Правильна розминка дозволить Вам показати кращий результат під час основного тренування. Завдання розминки - підвищення пульсу і розігрів суглобів і м'язів, які будуть навантажуватися на тренуванні. Тому не варто ігнорувати розминку, оскільки вона може зіграти свою роль у запобіганні травми зв'язкового апарату.

Перед силовим тренінгом підійде короткий розігрів на біговій доріжці. 5 хв ходьби підготують м'язи та суглоби нижньої частини тіла - область тазу, стегна, коліна, голеностоп. При цьому перехід на біг не обов'язковий в плані бажання уникнути травм. Далі необхідна суглобова розминка для підвищення рухливості суглобів: плавне обертання зап'ястя, плечових, ліктьових суглобів із збільшенням амплітуди руху. Також розігрівається грудний і поперековий відділи хребта. Не зайвою буде коротка розтяжка робочих м'язів і кілька легких вправ з власною вагою - присідання, нахили, віджимання від лавки, скручування.


Для кого призначені препарати для підтримки суглобів і зв'язок?


Силові навантаження можуть раз за разом травмувати суглоб, знижуючи його амортизуючу функцію. Множинні згинальні і розгинальні рухи поступово стоншують хрящову тканину. Тому превентивне зміцнення сполучних тканин з допомогою спеціальних добавок не буде зайвим для всіх хто тренуються з додатковою вагою.

Крім того, при відчутті легкого дискомфорту в області зв'язкового апарату варто задуматися про профілактику розвитку ускладнень і скористатися продуктами для відновлення структури суглобів. Протизапальні препарати тимчасово усувають симптоми захворювання і потребують підтримки терапевтичного ефекту на довгу перспективу.

Для спортсменів, що бажають зберегти здоров'я суглобів і зв'язок, розроблені спеціальні препарати, в основі яких присутні глюкозамін і хондроітин. В деяких формулах додатково використовується метилсульфонілметан (MSM), а також колаген і його гідролізати. Препарати для суглобів і зв'язок безпечні, призначені для зміцнення структури хрящової тканини, зниження ризику виникнення серйозних захворювань, забезпечення мобільності суглобів.


Як працюють препарати для суглобів і зв'язок?

Хондроітин – зазвичай використовується спільно з глюкозаміном в дозуваннях 800-1200 мг на день. Хондроітин сприяє зміцненню сполучної хрящової тканини і зменшує руйнівну дію ферментів, розчинних сполучну тканину при запаленні.

На сьогоднішній день існує дослідження, згідно з яким прийом зв'язки хондроітин+глюкозамін дозволяє поліпшити стан хворих з середніми больовими відчуттями, в запущеній стадії препарати менш ефективні. Тому при виникненні дискомфорту і неприємних відчуттів в суглобах варто задуматися про превентивне використання хондроітину та глюкозаміну.

Метилсульфонілметан (MSM) – сірко вміщуюче з'єднання, зустрічається в препаратах для суглобів і зв'язок в додаток до глюкозаміну та хондроітину в якості протизапального компоненту.

Колаген – білок, що становить основу сполучної тканини. Колаген ІІ типу може чинити позитивний терапевтичний вплив на запалені суглоби. Прийом колагену II типу протягом 3 місяців допоміг хворим на ревматоїдний артрит без виявлення негативних побічних ефектів.

Спільно з препаратами для суглобів і зв'язок логічно приймати кальцій, магній, вітамін D або загальні мінеральні комплекси для зміцнення кісткової тканини. Адже відомо, що силові навантаження сприяють не тільки зростанню м'язів, але і ущільненню кісток, тому кальцій, магній будуть затребувані. Таким чином, правильне харчування дозволить домагатися сталого та гармонійного розвитку тіла на кожному тренуванні.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації