СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕПротеїн при схудненні


При схудненні або сушці виникає необхідність прийому протеїну з наступних причин:


1. Передусім, схуднення має на увазі прийом низькокалорійної їжі. Це призводить до дефіциту протеїну, чого допускати не можна, оскільки це може викликати багато захворювань. Зокрема, знижується імунний захист організму, відбувається порушення синтезу білків сполучних тканин дерми, а також її придатків (шкіра втрачає свою пружність, стає дряблою і сухою, з'являються передчасні зморшки, волосся погано росте і стає тонким і ломким). Менструальний цикл порушується. Виникає астенізація (психологічні проблеми).

2. Відчуваючи недостачу протеїну, організм активує адаптивні реакції, які спрямовані на синтез життєво необхідних поліпептидів (біогенних регуляторів, ферментів, гемоглобіну, рецепторів і ін.) з менш важливих продуктів розпаду. При цьому в першу чергу відбувається руйнування скорочувальних білків, а це означає, що втрачається м'язова маса.

3. Руйнуються жирні кислоти. ?- окислення відбувається за участю величезної кількості ферментів, тобто білків. Іншими словами, жир спалюється тільки за участю білків.

4. Засвоєння білків вимагає на 30% більше енергії, ніж засвоєння жирів або вуглеводів, тому насправді калорійність білків близько 3 ккал на 1 г, а не 4,1 ккал. В цілях компенсації витрат, що збільшилися, енергії організм використовує власний енергетичний запас - жирове депо (специфічно динамічна дія їжі). При цьому витрати збільшуються на 30-40%. При таких обставинах жирова тканина активно витрачається, компенсуючи потреби організму.

5. В умовах зменшення ваги організм намагається підтримувати гомеостаз, тобто, коли поступають поживні речовини, намагається створювати енергетичні запаси під виглядом жиру. Амінокислоти, що поступають, не викликають прискореного утворення жирової тканини, на відміну від вуглеводів.

6. Білок потребує більшого часу для повного засвоєння, при цьому уповільнює засвоєння вуглеводів. Це знижує сумарний глікеміческий індекс вживаної їжі і дає можливість без перепадів інсуліну довгий час підтримувати рівень цукру в крові на достатньому рівні. Це дає можливість ефективно і без зусиль справлятися з відчуттям голоду.


Кращий протеїн для схуднення


Дослідження, яке було проведене в 2000-му році називалося "Ефект протеїну на склад тіла при дотриманні регулярних тренувань і низькокалорійної дієти". Упродовж 12 тижнів учені зіставляли результати дієт для схуднення із вживанням швидкого протеїну (сироваткового) і казеїну (повільного протеїну). Люди були розділені на три групи.

Перша група (10 чоловік) дотримувалася тільки дієти .
Друга група (14 чоловік) дотримувалася дієти і вживала казеїн у кількості 1,5 г/1 кг маси тіла .
Третя група (14 чоловік) дотримувалася дієти і вживала сироватковий протеїн в дозі 1,5 г/1 кг маси тіла.

Самі кращі результати по зниженню жиру в організмі були виявлені в тій групі, в якій вживали сироватковий білок. А це означає, що швидкий (сироватковий) протеїн робить кращий ефект для схуднення, чим повільний.

У 2006 році було проведено ще одно дослідження, яке порівнювало ефекти білків : сироваткового і соєвого. Випробовуваних розділили на 3 групи, одна з них не вживала додаткових білків (раціон по калорійності був таким же, як і в інших групах, за рахунок вживання вуглеводів), а в двох інших групах приймали сироватковий і соєвий протеїни в дозі 60 г/добу. Учені оцінювали результат після закінчення 6 місяців.

Випробовувані, ті, що не вживали протеїнові добавки, показували гірші результати по зменшенню ваги. У групі, яка приймала соєвий білок, результати були гірші, ніж в групі що вживала сироватковий білок.

Є точка зору, що додаткове вживання білку не має великого значення, тому що увесь потрібний білок можна отримати з їжі. Не секрет, що м'ясо - одне з найкращих джерел білку. Тому учені компаній Damien і Belobrajdic провели порівняння сироваткового білку і м'яса при схудненні.
За рахунок сироваткового концентрату кількість жиру в організмі знизилася більшою мірою, ніж еквівалентна кількість червоних волокон.

Загальний висновок: Слід застосовувати в дієті швидкий або комплексний протеїни, їх кількість може досягати 50% від усієї кількості білку, вживаного в добу. 50%, що залишилися, мають бути отримані з їжі.


Який протеїн вибрати?


Безперечним лідером серед протеїнів для схуднення являється гідролізований сироватковий протеїн. Він міститься в таких продуктах як ISO - 100 від Dymatize або Platinum HydroWhey від ON. Ці білки відрізняються високою швидкістю засвоєння і підвищеним вмістом амінокислот з розгалуженими ланцюжками (BCAA), що сприяє додатковому захисту ваших м'язів при низькокалорійній дієті. Єдиним мінусом є відносно висока вартість.

Серед доступніших аналогів можна виділити Gold Standard 100% Whey від Optimum і Elite Whey Protein Isolate від Dymatize. Вони трохи повільніше засвоюються і містять меншу кількість BCAA, але проте залишаються дуже ефективними при схудненні.


У який час приймати приотеїн?


З ранку, після пробудження: 1 мірна ложка протеїнового коктейля плюс мультивітаміни (Opti - Men або Opti - Women). Чому? Протеїн у поєднанні з вітамінами і мінералами дозволяє організму ефективніше утилізувати жирові відкладення. А також забезпечить вас усіма необхідними мікроелементами, які частенько бракує при обмеженій дієті.

Після тренувань: 1 мірна ложка протеїнового коктейля. Чому? Ні у який інший час впродовж дня ваші м'язи не мають такої чутливості до поживних речовин, як після тренування. Протеїни, що швидко засвоюються, забезпечують наявність будівельних блоків для відновлення і регенерації м'язів.

Перед сном: 1 мірна ложка Gold Standard 100% Casein. Чому? Спортсменам, бажаючим схуднути і не втратити при цьому набрану важкою працею м'язову масу, потрібний захист м'язів не лише вдень, але і вночі. Швидке засвоєння білку приносить користь в день, коли ви активні.

Але в ночі прийнятніше повільніше його поглинання. Казеїн, протеїн, котрий довго засвоюється, забезпечить ваші м'язи поживними речовинами на усю ніч.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації