СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧітинг у бодібілдінгу


Серед тренувальних методик і різноманітних принципів, які є в арсеналі професійного бодібілдера, чітинг займає значуще місце. Примітне те, що однозначного підходу тут не існує : деякі люди зраджують чітингг анафемі, а інші моляться на нього. Але що таке є чітинг у бодібілдінгу, і чи треба ним користуватися, поговоримо в цій статті.

У перекладі з англійського термін "чітинг" буквально означає "обман", що вірно за своєю суттю, оскільки ми намагаємося обдурити м'язи, узявши не комфортну для них вагу. Щоб повністю зрозуміти, як використовується читинг у бодібілдінгу, давайте розглянемо вправу згинання рук на біцепс, стоячи з штангою. Дане бодібілдінг вправу частенько виконують з використанням чітинга. Спочатку штангу розташовують в опущених руках, долоні "дивляться" вперед. Далі штанга з початкового положення піднімається до плечей по дузі, але не по прямій.
Можливо, в цьому русі чітинг і не потрібний, але існує сила всесвітнього тяжіння. Так, початкова стадія руху, в якій штанга знаходилася під кутом в 90 градусів відносно тулуба, долається відносно легко.

Верхня стадія, коли штанга досягає плечей - так же. Тому спортсмен вимушений докладати максимальне зусилля для подолання цієї "мертвої" точки. Зрозуміло, що виконання вправи в "чистій" манері повністю", тобто без застосування бодібілдінг читинга, приблизно 10 повторень означатимуть здатність здолати здолати цю "мертву" точку 10 разів. Але нездатність ефективно здолати цю точку в 9 або 11 разів зовсім не означає, що спортсмен повністю навантажив біцепси, оскільки в нижній і особливо у верхній фазі руху, м'язи могли б працювати довго.

Але як змусити м'язи в цих фазах продовжувати роботу? Стосовно нижньої ділянки, тут бодібілдеру на допомогу прийдуть часткові повторення. Але як бути з верхніми? Але, як не дивно, відповідь на поверхні: надаючи штанзі прискорення внаслідок підключення до роботи ніг і спини, спортсмен виявляється в змозі пройти в декількох повтореннях "мертву" точку, дати біцепсам тим самим куди велике навантаження. Ось це і є приклад того самого "обману", яким видається чітинг у бодібілдінгу.

Багато початківців бодібілдерів вірять, що якщо вони підніматимуть більші ваги, тим більшими будуть м'язи. Це елемент фізики, тому чітинг вважається прекрасною можливістю різко збільшувати робочі ваги, чим ще більше посилити стрес від тренувань.

Але, читинг можна з натяжкою охрестити тренувальним методом для росту м'язів, швидше за все, це те, що характерно для людського організму. Це природна реакція організму на позамежне навантаження, яке не впливає на те, чи любитель ви, чи бодібілдер - професіонал.

Простіше кажучи, чітинг у бодібілдінгу - це найприродніше і простіше прагнення допомогти своєму організму в наборі маси і, відповідно, сили. Важко уявити собі швидке досягнення результату при чистому виконанні вправи. Пам'ятайте, що тільки роблячи чітинг, людина здатна "обдурити" природу. У багатьох журналах ви зможете знайти рекомендації для новачків - бодібілдерів, де головним правилом є те, що робити вправу треба з технічною точністю, не знімаючи навантажень з працюючих м'язів в результаті підключення інших. Ці рекомендації вірні, але невеликий секрет бодібілдінгу полягає в тому, що чітинг варто застосовувати дійшовши до серйозних ваг у вправах.

Наведемо приклад чітинга у бодібілдингу. Тренування біцепса. Згинання рук стоячи (ваги узяті для прикладу).

Рекомендуємо вам починати тренування на біцепс (звичайно ж, після розминки) з 60 кг У такому разі, це буде "чиста" робота. Далі піде підхід вже на 70 кг Так, "чистої" роботи тут буде близько 60%, а решта якраз і буде бодібілдінг читингом. При піднятті 80 кг співвідношення зміниться: тут "чистої" роботи буде усього 40%.

Підходи на 90-110 кг називаються "голим" читингом. Якщо у вас в деякі дні відзначається підвищений енергетичний тонус, можете почати тренування з 70 кг Тоді розклад в підходах зміститься. Проте принцип роботи повинен залишитися тим же.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації