СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЩоденник схуднення


Якщо запитати у обивателя: "Чим обумовлена результативність схуднення"? То велика частина, не замислюючись, відповість: "Дієтою"! На перший погляд, відповідь, здається цілком природною - чим ефективніша дієта, тим ефективніше схуднення. Але чи так це насправді?

Чи можемо ми вважати повне голодування найрезультативнішою дієтою? Чи, все-таки, під ефективністю варто розуміти кінцевий, довгостроковий, результат?

Уявіть дві групи, одна з яких вирішила позбавитися від зайвої ваги голодуванням, а друга звичайною, нехай незбалансованою, дієтою. Яка з груп, в сукупності, покаже кращий результат через місяць? Ясно, що друга. Велика частина з голодуючих учасників просто відмовляться від експерименту в перші ж дні.

А якщо порівняти незбалансовану дієту зі збалансованою, то результат вийде схожий, і знову не на користь "ефективнішої дієти". Так може результативність схуднення залежить зовсім не від вибору дієти?

щоденник для схудненя

Харчовий щоденник для тих, що худнуть


На початку цього року було проведено цікаве дослідження - вивчався вплив харчового щоденника (журналу) на схуднення.

Близько 1000 чоловік, які висловили бажання брати участь в експерименті, було поділено на групи: звичайного харчування, збалансованого харчування і що сидять на різних дієтах типу, що урізає. Кожна група, у свою чергу, ділилася на тих кому було доручено вести харчовий щоденник і тих хто худнув не утрудняючи себе записами. ( Добровольцям, що беруть участь в експерименті, дали повну свободу за формою ведення щоденника.)
Через певні проміжки часу, усі учасники експерименту піддавалися зважуванню.

Виявилось, що ті хто вів записи відносно свого схуднення, майже в два рази швидше худнули, а ті, що відмовилися від продовження експерименту, серед них, майже не було (у групах що не вели щоденники відсіялися близько 30% учасників). При цьому, абсолютно не мало значення, як живляться піддослідні. В усіх групах був показаний приблизно однаковий результат.

Здавалося б загадковий феномен... але якщо звернутися до досвіду професійних спортсменів, або представників будь-яких інших дисциплін, де йдеться про досягнення результату (наприклад, це дуже добре використовувалося за радянських часів, коли велися всілякі таблиці, списки, записи і ін. хід соціалістичних змагань), то стає ясно, що ведення записів про хід роботи значно полегшує досягнення результату.


Чим же обумовлений цей вплив?


Вплив щоденника на процес схуднення.


Будь-яка людина займається в тренажерному залі знає, що без ведення записів досягти результату украй складно. Першою порадою новачкові від досвідченого інструктора буває складання програми і ведення журналу. Це допомагає, по-перше, відповідальніше підходити до тренувань (коли у тебе записана програма, недопрацювати її або пропустити якусь вправу набагато складніше), а по-друге, надає індивідуальній роботі на тренажерах дух змагання (якщо вчора ти підняв цю вагу 8 разів, то сьогодні ти хочеш відновити рекорд, зробивши новий запис в журналі).

Робота в тренажерному залі багато в чому схожа з процесом схуднення. Тільки у першому випадку, метою є нарощування м'язової маси ( формування фігури), а в другому позбавлення від жиру. І у тому, і в іншому випадку доводиться докладати значні вольові зусилля.

Якщо у вас складений добовий раціон і режим харчування, то з'їсти шматочок "апетитної" ковбаси набагато складніше. Тим більше, коли доведеться записати цей факт в щоденник схуднення. Кому приємно бачити свою слабкість своїми очима?

Адже ведучи записи, ми приховано, маємо на увазі, що хтось їх читає (чи прочитає). Хто захоче показати щоденник, де щодня є присутніми додавання у вигляді ковбасок або цукерочок?


Це перший аспект позитивного впливу щоденника схуднення - можливість уберегтися від спокус.


Другий аспект - відповідальність.


Якщо у вас на 8:00 вказано фізичне навантаження, або на 14:00 чашка зеленого чаю, то відмовитися від цього, поставивши навпроти запису в щоденнику мінус, замість плюса, значно складніше. Вечірній погляд на сторінку минулого дня з одними плюсами, тішить око і дає можливість відійти до сну з почуттям виконаного обов'язку. В той час, як поцятковані мінусами записи залишають неприємний осад і ведуть до "само неповаги".

А як приємно перегортати десятки сторінок з одними плюсами...


Третій аспект - підтримка.


Однією зі значущих складнощів при схудненні є те, що людина залишається один на один у боротьбі зі своєю вагою. Добре, якщо він на цю тему спілкується з близькими або на інтернет форумах. На жаль, більшість комплексує з приводу своєї ваги, і намагається надмірно не залучати до нього уваги.

Але ми соціальні істоти, і підтримка дуже важливий чинник сприяючий подоланню. Давно відомо, що хворі, яких відвідують родичі і друзі, швидше видужують, а спортсмени, яких підтримують трибуни, показують фантастичні, рекордні результати. Досить згадати відсоток світових рекордів встановлених за підтримки трибун і на тренуваннях.

Щоденник схуднення може, в якійсь мірі, замінити спілкування. У скрутні хвилини, коли хочеться усе кинути або піддатися сильній спокусі, досить відкрити щоденник. Подивитися попередні записи, згадати перші, найважчі дні, насолодитися видом своїх результатів і замислитися, чи вартує весь минулий шлях миттєвої слабкості.


Четвертий аспект - змагання.


Ми знаємо, що змагання, конкурентність одне з найсильніших і прадавніх мотиваційних посилань. (Конкуренція, усередині виду, за кращі території, кращих партнерів, кращі житла сходить від самих витоків життя на Землі.) Але з ким змагатися, коли ти наодинці зі своєю вагою?
Виявляється і тут допоможе щоденник схуднення - змагатися можна з самим собою. Зі своїми результатами.

Якщо ви сьогодні пройшли 5 км за годину, і записали цей результат, то завтра вам неодмінно захочеться його відновити, написавши замість години - 59 хвилин 59 секунд. Ваш щоденник буде вас постійно стимулювати до досягнення кращих результатів, і це стосується не лише фізичного навантаження.

Повірте, якщо вчора ви записали в щоденник вагу 100 кг, а сьогодні 99,7 кг, то завтрашнього дня ви чекатимете з величезним нетерпінням, незважаючи на усі можливі складнощі і боротьбу з самим собою. Навіть більше, ви отримуватимете задоволення від складнощів, тому що вони означатимуть втрату ще 300 грам до наступного дня.


П'ятий аспект - технічний.


Практично неможливо щодня втрачати вагу з однією і тією ж результативністю. В процесі схуднення трапляється і стабілізація ваги, і навіть її ріст, а вже від зниження темпів ще ніхто не уберігся.

Щоб розібратися в причинах що відбувається треба знати точне харчування і режим попередніх днів. І в цьому величезну допомогу надає щоденник. Перед вами завжди є можливість проглянути раціон, фізичні навантаження, режим, будь-якого з попередніх днів.

Ви можете самі аналізувати і робити висновки - які з продуктів сприяють вашому швидкому позбавленню від ваги і який режим вам найбільш показаний. Ви можете ставити експерименти, придумуючи щось нове або випробовуючи старе, в інших умовах.

Щоденник схуднення - це ваша міні лабораторія або, якщо хочете, журнал досліджень. Він допоможе вам краще зрозуміти свій організм, дізнатися про нього багато нового, і можливо, допомогти іншим в схудненні.

Мені доводилося стикатися просто з феєричними щоденниками - величезними таблицями, з графіками, рецептами, фотографіями і іншим. Кожен з них був гідний друку і поширення, як окрема книга. При цьому по інформативності і користі для тих, що худнуть, вони набагато б випередили усі сьогоднішні книжечки випускаються на цю тему.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації