СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕТехніка віджимання


В спорті віджимання вважаються одною з найстаріших вправ, що дійшла до нас ще з часів античності і досі, яка не втратила своєї актуальності. Вправа на перший погляд може здатися досить легкою, але це не так. Техніка виконання віджимання від підлоги вимагає дотримання деяких правил.


Які м'язи задіяні при віджиманні


При виконанні віджимань працюють такі групи м'язів:


  • грудний;
  • тріцепс;
  • м'язи плечового пояса;
  • додатково включаються в роботу біцепси, м'язи преса і корпусу.

Залежно від виду віджимання, різні групи м'язів можуть бути задіяні по-різному. При правильному виконанні, відчувається робота грудних м'язів.


Техніка виконання віджимання


Виконувати вправу можна в декількох варіантах. Підбирати потрібно в залежності від того, які м'язи ви плануєте пропрацювати.


Класична техніка віджимань


  • Початкова стійка – руки випрямлені, упор йде на долоню. Кисті розташовуються трохи ширше плечей. Важливо, щоб лікті не покидали цієї лінії. Прес в цей час повинен бути напруженим. Таз не провисає і не випирає вгору, а знаходиться на одній лінії з тілом.
  • Виконується вправа на вдиху. Згинаємо в ліктях руки, повільно опускаючи корпус вниз. Згин в ліктях повинен становити кут в 90 градусів. Грудна клітка знаходиться приблизно в 5 см від поверхні підлоги.
  • На видиху вичавлюємо корпус вгору, повертаючись у вихідне положення.

Віджимання на одній руці

Техніка передбачає виконання класичної різновидності вправи, але тільки з задіяною однією рукою. Руки змінюються по черзі.


віджимання на одній руці

Тут задіяні передпліччя, тріцепси і грудні м'язи.


  • Вихідне положення – рука знаходиться на одному рівні з плечем. Друга заводиться за спину. Починаємо згинати руку в лікті, до утворення кута в 90 градусів.
  • Повертаємося в вихідну стійку.

Найбільшою складністю при виконанні цього виду, є утримання рівноваги.


Віджимання з опорою ногами на піднесення

Відрізняється від інших підвидів тим, що опрацьовуються крім м'язів грудей, тріцепсів – живіт і м'язи спини.


віджимання з опорою ногами на піднесення

Базова постановка корпусу – руки на ширині плечей, ноги знаходяться на підставці. Це може бути невисока лавка, плиобокс, фітбол і т. д. Далі все робиться за стандартною схемою віджимань.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації