СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЧи корисна станова тяга?


Вам напевно цікаво знати чи корисна станова тяга? Вправа станова тяга є одним з трьох стовпів пауерліфтингу. Вправа, що показує силу і міць спортсмена, його статус у спортзалі. Але чи так корисна і ефективна дана вправа у бодібілдингу, тим більше при веденні ГЗТ?

Спочатку розглянемо м'язи, які виконують основне навантаження в даній вправі. В основному це м'язи спини, задньої поверхні стегна і сідниці, також залучаються майже всі м'язи тіла для стабілізації положення в момент виконання. Саме з причини напруги майже всіх м'язових груп ця вправа вважається основою для будь-якого новачка. Але основне навантаження при виконанні тяги припадає на поперек.

станова тяга

Будова поперекового відділу спини досить своєрідна. Кісткова система представлена поперековим відділом хребта, що складається з більш масивних і великих хребців, всередині яких знаходитися спинний мозок, між хребцями знаходяться міжхребцеві хрящові диски, які надають хребту рухливість, пружність і амортизацію. Рухи в хребті стають можливими за рахунок задніх відростків хребців у формі дуги, які утворюють з сусідніми хребцями суглоби укріплені багатьма зв'язками, в районі попереку даних зв'язок набагато більше з причини підвищеного навантаження на даний відділ. До відростків хребців прикріплюються м'язи випрямлячі тулуба. Основною проблемою поперекового відділу є те, що кількість м'язового волокна в ньому вкрай мало, а зв'язкового навпаки велика. М'язи в районі попереку представлені випрямлячами хребта, квадратним м'язом попереку і початком найширшого м'яза спини. Всі ці м'язи покриті фасцією і досить малі за розмірами. Також вони знаходяться в постійному тонусі і нестачі кровопостачання через прямоходіння. Всі ці фактори в процесі життя не викликають зміцнення м'язового апарату попереку, а зміцнення, ущільнення і навіть окостеніння зв'язок і фасцій в цій області. Даний процес адаптації забезпечує високу витривалість і працездатність поперекового відділу, але несе в собі досить серйозні проблеми, особливо при неправильних тренуваннях в залі.

Оскільки основне навантаження при виконанні станової тяги припадає саме на поперек, в її зв'язковому апараті відбуваються постійні травми і мікротравми. Навіть при виконанні станової тяги з використанням поясу, мікротравматизація зв'язок попереку не уникнути. Відновлення цих зв'язок відбувається дуже повільно і часто не встигає відновитися до наступного тренування. Через деякий час таких занять мікротравми зв'язок переростають у макротравми або підвищують шанс виникнення травми поза залом. Як наслідок – постійний біль у попереку, порушення рухливості, втома, збільшений шанс розтягнення зв'язок.

В цілому, станову тягу застосовують як базову вправу для стимуляції росту маси тіла і збільшення анаболічного відклику організму, і, як кажуть деякі дослідження, збільшення вироблення тестостерону, а не для тренування певної групи м'язів. При тренуваннях на ГЗТ дані фактори і так підвищені в рази, і додаткова стимуляція в них відсутня, як і відсутній особливий сенс виконувати станову тягу. Якщо ж дана вправа вам подобається і відмовлятися від неї ви не збираєтеся, варто дотримувати деяких правил для зниження ризику розвитку негативних наслідків:

Включати станову тягу до тренування варто не частіше одного разу на тиждень;
Перед виконанням вправи максимально розігріти поперекову область;
Кількість повторень в одному підході більше 8 разів;
Використання пояса обов'язково;

Женіться за якістю виконання, а не за вагою, і тоді буде користь від станової тяги, а не шкода. Я знаю декотрих людей, які займались в залі і гнались за великою вагою в становій, вони зірвали собі спину і перестали взагалі виконувати цю вправу. Так, що краще робити її з розумом і все буде тоді ок!


Висновок :


Тепер ви знаєте чи корисна станова тяга чи шкідлива. А все залежить від того як ви її будете виконувати. Не використовуючи екстримально великі ваги, тоді буде корисна для вас. І ви зможете уникнути травми хребта чи попереку. А якщо почнете тягати надто великі ваги, травма не заставить на себе довго чекати! Будьте обережні, удачі вам!
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації