СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕБлокатори міостатіна


Міостатін являє собою білкове з'єднання, синтезуєме організмом. Основним його завданням є блокування росту маси м'язових тканин. Утворення речовини відбувається в м'язах, а потім вона потрапляє в кров. Завдяки клінічних випробувань було встановлено, що блокування синтезу міостатіна викликає істотний приріст маси м'язів при практично абсолютній відсутності жирових прошарків. Для зниження швидкості цього типу білка використовується блокатор міостатіна.


Коротка історія створення блокатора


Блокатори міостатіна

Останніх десять років науковці намагаються знайти способи збільшення приросту маси м'язових тканин не тільки з допомогою стероїдів і препаратів, що мають антикатаболічні властивості, але і в результаті пошуку генів, що відповідають за ріст тканин. Перелом у дослідженнях був, досягнутий в 1997 році, а автором прориву в цьому напрямі стала група генних інженерів з університету Балтімора. Їм вдалося вивести мишей з пошкодженим фактором GDF-8 (друга назва міостатіна). Тварини відрізнялися від своїх родичів істотним ростом всіх груп м'язів.

Ці дослідження дозволили довести, що міостатін чинить негативний вплив на ріст маси м'язових тканин. Після такого успіху в цьому ж році в кількох лабораторіях були досягнуті успіхи у вивченні порід великої рогатої худоби.


Stamulumab


Виробництво цього препарату було розпочато у 2002 році. Компанії Wyeth Pharmaceuticals вдалося синтезувати рекомбінантні тіла, здатні зв'язуватися з міостатіном і блокувати його ефекти. Через три роки пройшли успішні випробування препарату Stamulumab, який і являє собою блокатор міостатіну. Препарат виявився абсолютно безпечним.


Висновки для атлетів


Незважаючи на успіхи в області створення препаратів, що знижують вплив міостатіну, застосовувати блокатори активно поки не варто і цьому існує декілька пояснень:

Мала база доказів ефективності. Часто результати досліджень виявляються суперечливими.

Наявність побічних ефектів. Поки важко говорити про повну безпеку подібних препаратів. Тут також підсумки досліджень носять діаметрально протилежний характер.

Мала селективність. Вище вже зазначалося, що міостатін є невід'ємною частиною великої системи метаболічних процесів, в який кожен з елементів схожий по своїй будові і здатний дублювати функції інших. Використовуючи наявні препарати можна заподіяти шкоду метаболізму.


Блокатори і харчові добавки

Поки світ науки сперечається про ефективність існуючих препаратів, в індустрії спортивної фармакології вже випускаються безпечні харчові добавки, які можна охарактеризувати, як блокатор міостатіна. Серед них можна виділити Myo-Blast і MyoStat. Вони мають схожий механізм впливу на організм і однакову активну речовину - Cystoseira canariensis.
При цьому варто зауважити, що вони не досить ефективні, хоча і безпечні. На даний момент існує підтвердження достатньо великої ефективності креатину. Дослідження було проведено в 2009 році в Ірані групою місцевих учених. Їм вдалося довести, що креатин здатний досить ефективно блокувати синтез міостатіна. Також вченим з одного з університетів Британії вдалося довести, що нікотин також може виступати в ролі блокатора.

Таким чином, можна говорити, що ефективний блокатор міостатіна поки що не створено, але дослідження продовжуються. Коли така речовина буде виявленою і виявиться безпечним для організму, це стане справжнім проривом у спортивній фармакології і традиційній медицині. Поки ж атлетам необхідно запастися терпінням і прискорювати приріст маси м'язових тканин з допомогою відомих і перевірених способів і препаратів.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації