СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕАнаболіки - анатомія стероїдів


В одній з попередніх статей про анаболічні стероїди ми дізналися, що це таке, які ефекти роблять і ризики їх використання. Сьогоднішній пост буде присвячений більш детального вивчення анаболіків з безліччю незрозумілих термінів, значення яких ми спробуємо розібратися. Незважаючи на те, що публікація виявилося відносно великий, деякі процеси заслуговують окремого дослідження, які будуть розглянуті тут лише поверхово. Так що напружте уяву і запасіться терпінням - ми починаємо.

Анаболіки - збірна назва препаратів, що викликають посилений ріст м'язової маси і сили.


Виділяють 5 основних видів анаболіків:


  • Анаболічні стероїди
  • Гормон росту
  • Інсулін
  • Препарати для спалювання жиру
  • Антиестрогени

1 Гормон росту


Людський гормон росту може надати додатковий імпульс у зростанні м'язів після досягнення максимуму у використанні анаболічних стероїдів. У той час, як анаболічні стероїди збільшують у розмірах існуючі м'язові клітини, гормон росту збільшує м'язову масу шляхом фактичного створення нових клітин. Так, як культуристи почали використовувати гормон росту на початку 90-х років, топ бодібілдери змогли збільшити чисту м'язову масу в середньому на 10 кг.

Із-за високої ціни, гормон росту в основному використовується професійними атлетами. Досі не існує ефективного методу перевірки спортсмена на використання гормону росту. Деякі з можливих побічних ефектів застосування людського гормону росту: потовщення кісток щелепи, пальців рук і ніг, болі в суглобах, симптоми компресії нерва, інсуліно резистентність, цукровий діабет 2 типу, зниження статевої функції і рак.

Гормон росту стимулює ріст всіх внутрішніх органів, крім мозку. Саме тому більшість претендентів на звання Містер Олімпія з початку 90-х років мають роздутий живіт і виглядають так, ніби вони на 6-му місяці вагітності.


2 Інсулін і інсуліноподібний фактор росту


Приблизно в середині тих же 90-х років, культуристи почали комбінувати гормон росту з інсуліном та інсуліноподібним фактором росту (ІФР), щоб вийти на нові рівні розміру і чіткості м'язів. Ці препарати забезпечують прибавку ще в 5-8 кг м'язової маси. Нецільове використання інсуліну - це дуже небезпечно і може викликати діабет, постійну інсулінорезистентність і раптовий інсуліновий шок, що може призвести до коми або навіть смерті. Ризики, пов'язані з IGF, до кінця не відомі, але рак і діабет часто згадуються. Також, не існує ефективного методу для перевірки спортсмена на використання інсуліну і ІФР.


3 Препарати для сушіння


Гормони щитовидної залози (Т3 і Т4), кленбутерол, ефедрин і сечогінні засоби, також дуже популярні серед культуристів, в основному для скорочення жиру в організмі до рівня нижче 3% на час змагань, щоб домогтися рельєфності і чіткості м'язів. Особливо небезпечними є діуретики, оскільки вони можуть призвести до серйозного зневоднення, що іноді призводить до раптової смерті. Інший небезпечний препарат для спалювання жиру, який використовується культуристами - це DNP (2,4-динітрофенол).


4 Антиестрогени і ароматизація


Естроген - стероїдний гормон, який стимулює розвиток жіночих вторинних статевих ознак. Одним з найбільш серйозних побічних ефектів стероїдів - це їх вплив на виробництво організмом естрогену (дядько починає перетворюватися в тітоньку). Незважаючи на той факт, що естрогени не використовуються у спорті, вони відіграють ключову роль у використанні анаболічних-андрогенних стероїдів.

Деякі стероїди, при досить високих дозах, з допомогою ферменту ароматази можуть конвертуватися в інші гормони (процес називається ароматизацією стероїдів). У разі тестостероно-подібних стероїдів, ці інші гормони зазвичай естрогени. Стероїди з дигідротестостероновою основою (самий сильний андроген) не підлягають ароматизації, так як дигідротестостерон є метаболітом тестостерону (не підлягає подальшій біотрансформації). Стероїди з 17-алкілірованною структурою (пероральні стероїди) зазвичай перетворюються в більш слабкі естрогени. А деякі, такі як нандролон (Дека-дураболін) або тренболон (Параболан або Фінаплікс), перетворюються в прогестерон (також є жіночим гормоном, похідним естрогену).

Великі дози стероїдів протягом тривалого часу зупиняє природне вироблення організмом певних гормонів (зокрема, тестостерону). Коли ж стероїдний курс припиняється, тіло намагається встановити гомеостаз шляхом зміни гормонального фону. Середнє відношення тестостерону до естрогену у здорового чоловіка становить 100:1. Коли препарати підвищують рівень тестостерону, то організм намагається зберегти це співвідношення і збільшує естрогени. Так що, якщо не хочете отримати повний набір побічних ефектів після курсу анаболіків, включаючи пару грудей і додаткові жирові відкладення, то не забувайте про антиестрогени. Ось деякі з них:Також, існують препарати, які не ароматизуються або ароматизуються слабо. Вони відомі, як препарати для сушіння або спалювання жиру. Їх застосування виключає використання анти-побічних засобів у кінці курсу. Але вони, в той же час, мають слабку андрогенну, а відповідно анаболічною дією:5 Тестостерон і анаболічні стероїди


Тестостерон (чоловічий статевий гормон) і анаболічні стероїди (синтетичний варіант тестостерону) є на сьогоднішній день найбільш популярними препаратами серед культуристів. Вони доступні, недорогі, надзвичайно ефективно стимулюють м'язовий ріст і відносно безпечні (хоча вони можуть мати серйозні побічні дії, малоймовірно, що будь-який з них може призвести до смерті).

Для отримання бажаних результатів, культуристи пускають в хід одночасно дуже велика кількість різних видів анаболічних стероїдів. Найчастіше, вони використовують в 10-100 разів більше рекомендованої терапевтичної дози або нормального фізіологічного рівня тестостерону, а також від 2 до 4 різних анаболічних стероїдів разом.

Обдаровані атлети можуть набрати від 5 до 15 кг ваги і отримати значну прибавку в силі за один 2-місячний курс з анаболічними стероїдами. Стероїди допомагають збільшити загальний обсяг крові спортсмена до 20%, від чого м'язи стають більш об'ємними. Також, калорії, які атлет спалює в день, можуть подвоїтися протягом курсу, що дозволяє їм ефективніше і простіше позбавлятися від зайвого жиру.

Деякими частими побічними ефектами тестостерону та анаболічних стероїдів є: підвищення артеріального тиску, збільшення холестерину, прищі, облисіння, структурні зміни в серці, пошкодження печінки і нирок, розвиток жіночих тканин, сексуальна дисфункція, безпліддя, скорочення яєчок, збільшення простати, агресія і депресія, збільшення волосся на тілі, а в крайніх випадках - застійна серцева недостатність, інфаркт, рак печінки, простати і нирок. Самими популярними і з сильною анаболічною дією на сьогоднішній день є наступні стероїдні препарати:Види стероїдів


Стероїди є найсильнішими представниками анаболіків. Термін «стероїд» застосовується до групи природних або синтетичних жиророзчинних органічних сполук (ліпідів). Багато гормонів та отримані на їх основі препарати - стероїди. Вони діляться на 3 види: анаболічні, андрогенні і кортикостероїди. Насправді, такий розподіл дуже умовно, так як будь-стероїд володіє анаболічним ефектом і андрогенним ефектом.

Анаболічні стероїди (далі анаболіки) є препаратами, які нагадують андрогенні гормони (також звані чоловічими гормонами), такі як тестостерон. Спортсмени використовують їх в надії збільшити вагу, силу, міць, швидкість, витривалість і агресивність. Багато спортсменів вважають, що без анаболіків вони не були б такими успішними.

Анаболіки діляться на 2 види - ін'єкційні та пероральні. Пероральні анаболіки мають дуже короткий термін життя і створюють зайве навантаження на печінку. Ін'єкційні анаболіки навпаки, безпечніші і мають великий період напіврозпаду, що збільшує їх термін життя.

Слід також відзначити, що незважаючи на безліч анаболічних препаратів, синтетичних основ, з яких створюються ці препарати з видозміненими властивостями, зовсім небагато. Вони зазвичай потрапляють в групу під назвою «або похідні деривати» будь-яких стероїдів.


Як працюють анаболіки


Анаболіки стимулюють рецепторні молекули в м'язових клітинах, які активізують специфічні гени для виробництва білків. Анаболіки також впливають на швидкість активації ферментних систем, що беруть участь у метаболізмі білків, тим самим посилюючи синтез білка, перешкоджаючи його деградації (анти-катаболічний ефект). Вони також сприяють затримці втоми і можуть створювати відчуття ейфорії.

Андрогенний ефект - це зміни вторинних статевих ознак. До них відносяться зміна голосу, посилений ріст волосся і підвищена агресивність. Анаболічний ефект андрогенів включає прискорений ріст м'язів, кісток, червоних кров'яних клітин і збільшення нейронної провідності.

Було зроблено не мало спроб відокремити анаболічний ефект гормонів від їх андрогенного ефекту, але вдалося лише знизити другий з них. По суті, стероїди з самим сильним анаболічним ефектом володіють найсильнішим андрогенном. Саме тому, сильні анаболічні речовини можуть викликати андрогенні побічні дії, особливо при використанні протягом тривалого періоду.

Період напіврозпаду анаболіків

Як відомо, будь-які ліки мають свій термін життя і напіврозпаду, в тому числі анаболіки. Для наочності візьмемо тестостерон ціпіонат, період напіврозпаду якого становить близько 12 днів. Припустимо, ви ввели 1000 мг ціпіоната. Це означає, що через 12 днів після останнього уколу, рівень тестостерону ципионата в крові буде становити 500 мг. По закінченню ще одних 12-ти днів, тобто через 24 дні після останньої ін'єкції, цей рівень опуститься до 250 мг і т. д.

Виходить, після кожного періоду потрібно відняти рівно половину від залишившигося рівня препарату в крові. У разі, коли Ви вводите препарат до закінчення цих 12-ти днів, то залишки плюсуються. Саме тому, рівень гормонів зазвичай тільки зростає з кожною новою дозою.

Стероїди


Коли Ви закінчуєте курс і більше не вводьте ніяких препаратів, у Вашій крові залишаються "активні" стероїди, які продовжують надавати бажані ефекти (все залежить від дози та періоду напіврозпаду). Може знадобитися кілька таких періодів напіврозпаду, щоб активна речовина повністю вивелось з організму.


Етерифікація (ефіри) та алкілування

Існують такі сполуки, як тестостерон ціпіонат, енантат, пропіонат, капроат, фенілпропіонат, ізокапроат, деканоат, ацетат - ефіри, основою для яких служить гормон тестостерон і, життя якого вельми невелика. Щоб продовжити життя тестостерону, він був модифікований додаванням цих ефірів на своїй структурі. Ефіри - це ланцюжок, що складається в основному з атомів вуглецю і вуглеводнів. Цей вуглецевий ланцюг приєднується до батьківського стероїдного гормону тестостерону в так званій 17-ої бета позиції і відповідає за те, наскільки розчинним буде препарат. Саме такий процес називається етерифікацією, з допомогою якого подовжують період напіврозпаду ін'єкційних анаболіків.

Етерифікації тимчасово деактивує молекулу стероїду. Коли ефіри блокують 17-ю позицію, зв'язатися з рецепторами андрогенів не представляється можливим. Для з'єднання стають доступними лише ефір, який спочатку повинен бути видалений, щоб дістатися до стероїду. Все відбувається автоматично - як тільки з'єднання просочується в кров, ферменти естерази швидко розщеплюють перешкоджає ефір. Тільки тоді анаболік почне діяти і покаже всі свої переваги.

Коли Ви робите укол, то препарат утворює депо (місце уколу) в м'язовій тканині, звідки анаболічні стероїди поступово буде потрапляти у кров. Тому, чим довше вуглецевий ланцюг, тим менш розчинний препарат і тим більше період напіврозпаду.

Існує процес, дуже схожий з етерифікацією - алкілування. Він точно так само покликаний продовжувати життя анаболіків, тільки не ін'єкційним, а пероральним (таблетованих) способом, і діє кілька годин (замість хвилин). Печінці стає важко обробляти такі видозмінені стероїди і, таким чином, пероральні анаболіки роблять кілька циклів через кров, перш ніж повністю вивестись.


Висновок


Приймати або не приймати анаболічні стероїди - це суто особиста справа кожного і те, що може значно вплинути на все життя! Найголовніше не забувати, що Бодібілдинг не передбачає використання стероїдів і абсолютно точно дозволяє побудувати досить значну статуру без будь-яких сильнодіючих засобів. Загалом, як у пісні «думайте самі, вирішуйте самі...».
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації