СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЖири в бодібілдінгу


Жири – це органічні сполуки, присутні в тканинах тварин і рослин. До їх складу, в основному, входять тригліцериди.

Також до жирів відносять такі речовини, як: стеріни, деякі вітаміни і фосфатіди - це біологічні речовини високої активності. Усі жири і жироподібні речовини також відомі під назвою ліпіди.

У нашому організмі жири зосереджені в жировій тканині і підшкірній жировій клітковині. Є присутніми жири і в м'язовій тканині, печінці, кістковому мозку і так далі.

 

Жири в бодібілдінгу

Жири і їх функції


Жири мають важливе значення для нормальної життєдіяльності людини. Вони виконують пластичну функцію, є присутніми в клітинних структурах усіх тканин і органів, приймають участь у створенні нових структур (клітин) мязів. Як і вуглеводи, жири забезпечують організм енергією. Ще вони забезпечують теплоізоляцію і захист організму, а також служать запасом поживних речовин, беручи участь в енергетичних і обмінних процесах.

Жири класифікують на насичені жирні кислоти і ненасичені. Причому, перші відрізняються підвищеним вмістом атомів водню. У свою чергу, ненасичені жири не відкладаються в організмі і не тверднуть, тому можуть служити джерелом енергії для бодібілдера, до того ж вони сприяють виведенню побічних продуктів анаболізму з м'язів. Більше того, при інтенсивних фізичних навантаженнях, ненасичені жири посилюють спалювання жирових відкладень в організмі.

Серед усіх жирів, найбільш важливі для людини полі ненасичені жирні кислоти: ліноленова і арахідонова. Відмітимо, що ці жирні кислоти в організмі не виробляються і є незамінними жирними кислотами, які життєво потрібні для нашого організму. Без полі ненасичених жирних кислот не можливе утворення клітинних структур і тканин.
Жири в спорті і в житті

Жир - обов'язковий компонент для здоров'я нашого організму, при їх недостачі можливий авітаміноз. До того ж, деякі вітаміни і мікроелементи потрапляють в організм, в основному, з жирами. А енергетична цінність у жирів - найбільша (1 г жиру = 9 ккал).
Ненасичені жирні кислоти містяться в: зернових культурах, свіжій рибі, бобових, яловичині, свинині, баранині, телятині, сирі, вершковому маслі.

Таким чином, жири, ні в якому разі, не варто повністю виключати з раціону, інакше Ви, неминуче, втрачатимете дорогоцінну м'язову масу, Ваш енергетичний потенціал падатиме, витривалість почне погіршуватися. Жири потрібні для підтримки статевих і репродуктивних функцій, а також анаболічних процесів. Отже, не варто боятися слова жири, треба лише грамотно застосовувати їх у своєму раціоні, щоб добитися оптимальних результатів як у бодібілдінгу, так і в інших видах спорту.

Жири повинні складати приблизно 10-15 % загальної калорійності Вашого раціону.

Інформацію про зміст жирів в конкретних продуктах харчування Ви знайдете в розділі Таблиці.
Інші статті по темі :

Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації