СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЖирна кислота Омега-3


Як відомо, жирна кислота Омега-3 не синтезуються нашим організмом, а з цієї причини є незамінною.

Жирні кислоти Омега-3 є будівельним матеріалом мозку, тому вкрай важливі. У разі виникнення дефіциту даних речовин виникають нейродегенеративні розлади мозку, депресія, біполярні розлади (маніакально-депресивний психоз), хвороби Альцгеймера, шизофренії.

Крім того, дані жирні кислоти важливі для забезпечення повноцінного функціонування організму, роботи очей, мозку, нервової системи, а ще для внутрішньо утробного розвитку. Омега-3 приймають участь у побудові клітинних мембран, успішно знімають запалення і приводять в норму концентрацію цукру в крові. Жирні кислоти інтенсивно стимулюють розвиток мозкових молекул, які пов'язані з клітинним ростом і збільшенням зв'язків клітин.

Підвищений вміст Омега-3 в раціоні може знизити ризик виникнення різноманітних серцево-судинних захворювань. Кваліфіковані дієтологи наполегливо радять вживати одну-дві порції жирної риби протягом тижня. А всім, хто страждає на ішемічну хворобу серця показаний прийом одного грама ЕПК і ДГК кожен день.

Найкращим джерелом Омега-3 жирів виступає морська риба, а саме сардина, оселедець, лосось, палтус. Яйця теж багаті на жирні кислоти. Яловичина може забезпечити організм людини даними речовинами, якщо тварини харчувалися виключно травою. Вміст омега-3 в яловичині складає з 7 відсотків від загального обсягу жирів до 1 відсотка, якщо тварин годували зерном. Однак їжа тваринного походження далеко не єдине джерело даних речовин. Насіння льону теж містять омега-3 жирні кислоти. В золотистих насінинах більше омега-3 жирних кислот, ніж у коричневих. В останніх ще й більше лігнанів, які зміцнюють нервову систему, а завдяки клітковині успішно очищають шлунково-кишковий тракт. Насіння льону, при бажанні можна перемолоти і додати в підливу до улюблених страв.

Жирними кислотами багаті оливкова олія, горіхи (мигдаль, пекан, макадамія, волоські горіхи).


Ознаки дефіциту омега-3 жирних кислот


У разі дефіциту може виникнути таке небезпечне захворювання, як шизофренія, але, на щастя, для переважної більшості людей нестача жирів не може мати таких наслідків. Але незважаючи на це, у разі, якщо бажаєте бути здоровим, слід старанно піклуватися про поповнення свого організму жирними кислотами.

Ознаками дефіциту даних жирних кислот виступають ламкі нігті, наявність прищиків на тильній стороні рук або тулуб, лущиться шкіра, затвердіння сірки у вухах, лупа і звичайно ж поганий настрій. Але бувають і більш серйозні ознаки, а саме запори, постійна спрага, втрата пам'яті, виражена біль в суглобах, фіброзно-кістозна хвороба молочної залози, підвищений тиск.


Харчові добавки з омега-3


З метою підвищення рівня омега-3 жирних кислот, слід приймати риб'ячий жир. У разі, якщо ви вегетаріанець, то включіть в раціон насіння льону і золоті водорості.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації