СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯким має бути співвідношення омега-3 і омега-6


В нашому раціоні занадто багато жирів омега-6 і недостатньо омега-3. Яким має бути співвідношення омега-3 і омега-6? І наскільки важливе їх співвідношення в їжі?

Жирні кислоти омега-3 вважаються одними з найважливіших поживних речовин для вашого організму. Вони необхідні для загального здоров'я, корисні для серця, знижують холестерин і володіють загальною протизапальною дією.

Яким має бути співвідношення омега-3 і омега-6

Омега-3 жири можна отримати з продуктів рослинного і тваринного походження, хоча більшість експертів скаже вам, що тваринні джерела, у яких міститься ЕПК (ейкозапентаєнова кислота) і ДГК (докозагексаєнова кислота), краще рослинних.

Омега-6 жири теж незамінні для здоров'я. Вони важливі для розумової діяльності, нормального росту і розвитку. Ці жирні кислоти ми отримуємо головним чином з кукурудзи, сої, масло канола та соняшникової олії. Жирні кислоти омега-3 вважаються одними з найважливіших поживних речовин для вашого організму. Вони необхідні для загального здоров'я, корисні для серця, знижують холестерин і володіють загальною протизапальною дією.
Якщо омега-6 так само важливі для здоров'я, як омега-3, чому нам зазвичай радять приймати добавки тільки з омега-3? Відповідь проста: раціон сучасної людини і так переповнений жирами омега-6.

Більшості людей не вдається отримувати з їжею досить омега-3, що підвищує ризик певних видів раку та інших серйозних проблем з психічним і фізичним здоров'ям. З іншого боку, ми споживаємо досить омега-6, занадто багато, що може провокувати запалення, звуження кровоносних судин і тромбоутворення.

У такому світі баланс омега-6 і омега-3 видається ключовим гравцем у запальних процесах та зміцненні здоров'я. В залежності від того, кого ви запитаєте, ви почуєте, що в раціоні середньостатистичної людини співвідношення десь між 12:1 і 20:1. Корисною для здоров'я та серцево-судинної системи вважається пропорція 4:1 або нижче.
Інші статті по темі :Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації