СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯкий протеїн кращий для схуднення


Про білкові дієти для схуднення сьогодні не чув, мабуть, тільки ледачий. Вони дозволяють добитися бажаного результату не виснажуючи організм тривалим голодуванням. Сучасні виробники випускають безліч різновидів таких добавок: молочних, рослинних, тваринних і т. п. У цій статті ми розповімо, який протеїн кращий для схуднення.


Спортивна добавка чи натуральне харчування: що вибрати?


Цим питанням сьогодні переймаються багато спортсменів. І дійсно, чи є сенс прийом спеціалізованих протеїнових коктейлів або необхідну кількість білка можна дати організму, включивши в раціон потрібний обсяг м'яса і молочних продуктів?

Насамперед важливо розуміти, що для зниження ваги варто ретельно оцінювати калорійність споживаної їжі. Однак у складі будь-якого білкового продукту, крім бажаного білка, є жири і вуглеводи. Їх надмірна кількість не тільки не буде сприяти зниженню ваги, а навіть навпаки, допоможе набрати небажані кілограми. При цьому, наприклад, у спеціалізованих білкових добавках вміст жирів і вуглеводів мінімальний. Таким чином, задаючись питанням, який продукт краще підійде для схуднення, ми приходимо до висновку, що оптимальне рішення — вибрати спортивне харчування і підібрати для себе підходящий протеїновий коктейль.


Це реально працює?


Протеїн можна назвати одним з самих популярних на сьогоднішній день видів спортивного харчування. Одна з причин цього — реклама, яка активно демонструє стрункі, рельєфні тіла спортсменів, що приймають такі коктейлі. У свідомості людей, що дивляться на подібні плакати та постери, формується очевидне рішення: пий протеїн, і будеш виглядати так само добре, як і вони. Чи Так все просто насправді? І який протеїн вибрати для схуднення, якщо головною метою є не спортивна сушка, а спалювання ваги?

Фахівці в області спортивного харчування та професійні нутриціології сходяться на думці: скинути зайві кілограми за допомогою спеціалізованих добавок абсолютно реально. Однак найважливішою умовою при цьому є обов'язкове регулярне фізичне навантаження. Простіше кажучи, якщо ви не будете виконувати відповідні силові вправи, протеїн не зможе вам допомогти в досягненні поставленої мети. Крім того, важливо знизити загальну калорійність споживаної їжі. І нарешті, фахівці рекомендують перейти на дробове харчування, розділивши добову норму на 5-6 порцій, що вживаються протягом дня. Таким чином, можна зробити висновок, що сам по собі протеїн не є запорукою придбання стрункої фігури. По суті, спортивне харчування — це лише одна із сходинок по дорозі до неї.


Принцип дії протеїну


Як вже згадувалося вище, схуднути, не докладаючи до цього ніяких зусиль, — це всього лише міф. Саме тому замінювати спеціалізованими добавками звичайну їжу не можна. Вживаючи протеїнові коктейлі на сніданок, обід і вечерю, ви, звичайно, зможете позбутися кількох зайвих кілограмів, але при цьому наживете собі куди більш серйозну проблему — порушення обміну речовин.

Правильне рішення — перехід на низько вуглеводну дієту. При цьому більшість швидких вуглеводів фахівці рекомендують замінювати білками. У чому суть такого підходу? Все просто. Вуглеводи — це енергія. Якщо її надходить недостатня кількість, організм починає шукати резерви. Кращою альтернативою вуглеводів є жири. А білок виступає в ролі «будівельного матеріалу» для м'язової тканини.

При цьому в ході активних фізичних навантажень процес жироспалювання значно прискорюється, а білок допомагає відновити нестачу енергії. Прочитавши ці рядки, у більшості виникає цілком резонне питання: для чого взагалі приймати спортивні добавки, такі як, наприклад, як протеїн, якщо ми споживаємо менше калорій і активно тренуємося для схуднення? Відповідь проста. Справа в тому, що висококонцентрований білок, чим, по суті, і є протеїн, володіє дуже високим ступенем засвоєння. При активних тренуваннях цієї речовини необхідно більше. Вживаючи звичайні продукти, отримати його у необхідній кількості досить складно. У такій ситуації здатні допомогти протеїнові коктейлі. Вони зберігають відчуття ситості на тривалий час і при цьому мають зовсім невелику калорійність завдяки мінімальній кількості вмісту жиру.


Розвінчуємо міфи


Існує думка, що приймаючи спеціалізовані добавки, жінки придбають чоловічу фігуру. Насправді це величезна помилка. Справа в тому, що процес зміцнення і зростання м'язової тканини нерозривно пов'язаний з важкими фізичними навантаженнями, в результаті яких самі м'язи отримують безліч мікротравм. Відновити і зміцнити їх допоможе достатня кількість білка. При цьому у чоловіків подібні процеси протікають більш інтенсивно у зв'язку з природньою кількістю гормонів що знаходяться в організмі. Іншими словами, жінки не зможуть наблизитися до таких же результатів, яких досягають чоловіки-бодібілдери, навіть при величезному бажанні, і прийом протеїнових коктейлів тут не допоможе. А ось якщо зберігати висококалорійний раціон і вживати спеціалізовані добавки, але не витрачати належною мірою надходячу енергію, можна домогтися зворотного результату — збільшення жирового прошарку і, як наслідок, появи зайвих кілограмів.


Який вибрати протеїн для схуднення?


який протеїн кращий для схуднення


Існує кілька видів таких добавок:


Соєвий протеїн. Він виготовляється з сої, завдяки чому коштує значно дешевше аналогів. При цьому така добавка має досить низьку біологічну цінністю. По суті, прийом соєвого протеїну можна порівняти із звичайною дієтою. Як і інші види таких добавок, він має очищений аналог — ізолят. І якщо вже ви вирішили вибрати для зниження ваги саме соєвий протеїн, оптимально використовувати саме його.

Сироватковий протеїн. Така добавка відмінно підійде тим спортсменам, які прагнуть не тільки знизити вагу, але і зміцнити м'язову масу. Основу продукту становить протеїнова сироватка. Добавка відрізняється високою біологічною активністю і має збалансований амінокислотний склад.

Казеїновий протеїн. Ця добавка має найбільш низьку швидкістю засвоєння, завдяки чому оптимально підходить спортсменам, охочим схуднути. Вживаючи казеїновий протеїн, ви зможете на тривалий час блокувати почуття голоду. Однак якщо спортсмену необхідно не тільки позбутися від зайвих кілограмів, але і набрати якісну м'язову масу, ця добавка буде не найкращим варіантом.

Як приймати протеїн, для схуднення (для спалювання ваги)?
Домогтися бажаного результату дозволить дотримання нескладних правил прийому добавки. Фахівці рекомендують вживати протеїновий коктейль відразу після тренування. При цьому важливо пам'ятати, що організм може засвоїти не більше 30 грам білка за один прийом.

Важливо, щоб харчування залишалося дробовим. Нагадуємо: вживати тільки протеїновий коктейль — груба помилка, яка може призвести до незворотних наслідків. На сніданок, обід і вечерю необхідно їсти звичайні (але не висококалорійні!) продукти.

У випадку якщо ви відзначаєте значне збільшення апетиту в нічний час, фахівці рекомендують випити за пару годин до сну протеїновий коктейль. Він забезпечить бажане відчуття ситості.

На закінчення відзначимо наступне: в пошуку відповіді на питання, який протеїн кращий для схуднення всього підійде, важливо визначитися з поставленими цілями. Людям, які хочуть позбутися від зайвих кілограмів, підійде казеїновий протеїн. Якщо ж метою спортсмена є ще й нарощування якісної м'язової маси, фахівці рекомендують почати прийом сироваткового протеїну. При цьому не варто забувати, що вживання спеціалізованих добавок необхідно поєднувати з регулярними фізичними навантаженнями. Тільки так можна досягти бажаного результату.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації