СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯкі протеїнові добавки варто вживати для росту м'язів


В цій статті мова піде про проте протеїнові добавки, які варто вживати для росту м'язів. Одна з пріоритетних цілей в тренажерному залі - динамічний ріст м'язів і рельєфна фігура. І цих результатів не так просто добитися, якщо робити акцент тільки на силові вправи, без дотримання спеціального режиму харчування. Адже відчутний анаболічний ефект можно спостерігати тільки тоді, коли після силових тренувань і в ранкові години в крові спостерігається необхідна концентрація амінокислот. Це незамінне біологічне з'єднання - головний будівельний матеріал для нових м'язових волокон, які організм отримує з їжі.

які протеїнові добавки варто вживати для росту м'язів

Амінокислоти входять в склад плазми, і з крові потрапляють у всі ділянки тіла, беручи участь у процесі формування нових клітин і тканин, а також продукує вироблення життєво важливих гормонів і ферментів, зокрема інсуліну, який робить основний вплив на ріст м'язової маси.

Розщеплення тваринних і рослинних білків на амінокислоти - єдиний спосіб домогтися необхідної дози денних протеїнів. Але професійні спортсмени знають, як важко підтримувати потрібну кількість протеїнів, вживаючи в їжу звичайні продукти. Навіть якщо в раціоні буде переважати м'ясо, сир, яйця і риба, то це не гарантує, що потрібні біологічні сполуки потраплять в кров з шлунково-кишкового тракту оперативно.

І чим більше фізичних навантажень зазнає організм, тим більше протеїнів має получити, адже під час силових тренувань частина білків використовується як джерело енергії для підтримання відповідного балансу. Це співвідношення, в професійній термінології називається "азотистий баланс". І якщо не дотримуватися позитивного співвідношення надходячого з їжею і білків розщеплюючихся, то для компенсації підвищених енергетичних витрат організм почне руйнуватися вже наявні м'язові волокна. Такий процес добре знайомий професійним бодібілдерам, він називається катаболізм. Щоб не допустити зниження маси і запобігти руйнування клітин, необхідно суттєво збільшувати денну норму білків у раціоні, і домогтися того, щоб амінокислоти надходили в організм саме тоді, коли необхідно. Таку систему харчування досить важко підтримувати без використання спеціальних спортивних добавок. Найбільш поширеним і затребуваним видом таких натуральних та безпечних препаратів є харчові добавки на основі тваринних білків, найчастіше - молочних. Головною перевагою таких спортивних протеїнів є зручна форма прийому і легка засвоюваність.

Сировиною для виробництва, як правило, виступає побічний продукт кисло-молочного виробництва - сироватка. Технологічним методом з неї видаляють всі побічні компоненти - ліпіди і лактозу, залишаючи концентрований молочний білок. Саме від співвідношення протеїнів та інших інгредієнтів залежить якість, і відповідно, вартість спортивного харчування. Найдорожчим видом є сироватковий концентрат, а самим ефектним - так званий "швидкий протеїн" - ізолят і гідроізолят.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації