СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк вибрати спортивні штани і шорти?


Сьогодні спорт — вибір сильних, впевнених у собі людей, це спосіб життя і шлях до успіху. Спорт на рівні фізкультури доступний кожному, але для серйозних результатів потрібні і відповідні вкладення. Хто знає як вибрати штани і шорти? не знаєте? Тоді читайте цю статтю.

Навіть якщо ви робите аматорські пробіжки по парку або іноді граєте з дітворою в футбол, вам знадобиться спеціальний одяг, котрий не сковує рухів і добре пропускає вологу. Адже не станете ж ви бігати в офісних штанах і мештах з гладкою жорсткою і слизькою підошвою...

Універсальним спортивним одягом, як для чоловіків, так і для жінок, є спортивні штани і шорти. Але чи кожні штани і шорти підходять для активного руху? Звичайно, далеко не всі товари даного виду розраховані на тренування.

Основна відмінність спортивного одягу від будь-якого іншого— синтетична, швидковисихаюча тканина добре пропускає повітря, еластичність, що не утрудняє рухів та відсутність зайвих деталей: 300 кишеньок, декоративних ланцюжків і всього, що може натерти, зачепитися і перешкодити вам рухатися іншим способом.


Чому віддати перевагу: штанам чи шортам?


спортивні штани

Виходячи з погодних умов, шорти носять влітку, коли жарко, і кожен зайвий сантиметр тканини підвищує температуру тіла. Штани — для більш холодного періоду року. Тим не менш, якщо заняття проходять в спортзалі взимку, то доречні будуть обидва варіанти.

Виходячи з особистих переваг, шорти носять ті, хто не соромиться своїх ніг. Не кожному пощастило з ідеальною будовою кінцівок, а решта (з числа найбільш боязких) ховають ноги за широкими штанинами. І нехай цей критерій не має жодних наукових підстав, він все одно ніяк себе не вичерпає.

Виходячи з виду спорту, шорти віддають перевагу там, де рух найбільш активний і різнобічний: футбол, волейбол, біг, теніс, пляжний волейбол. Спортивним штанам віддають перевагу в тих видах спорту, де важлива обтікаємість повітря і мінімальне тертя ніг одної об одну (або, навпаки, зчеплення в потрібних місцях): гірськолижний, кінний спорт, біатлон, мотоспорт і т. п. Існують також певні традиції для деяких видів спорту: наприклад, бійців карате, таеквондо та інших видів єдиноборств ви ніколи не побачите на спортивному майданчику в шортах, а боксери, футболісти і волейболісти навпаки виступають тільки в шортах.


Які види шортів і штанів бувають?


У цілому, як ми вже з'ясували, штани і шорти для спорту відрізняються тільки довжиною і особистою перевагою. Але серед них є відмінності: штани і шорти можуть бути вільними, не сковуючими рухів і дихаючими за рахунок широких штанин, і компресійні — в обтяжку, що володіють здатністю злегка підтримувати потрібні м'язи.


На які властивості штанів і шортів варто звертати увагу при виборі?


спортивні шорти

Визначилися, для чого вам потрібні штани чи шорти? Порадьтеся з колегами і тренером, який одяг краще.

Перший важливий момент — тканина. Для занять в теплому спортзалі або літніх вуличних тренувань вона повинна бути дуже легкою, добре пропускати повітря і не затримувати вологу. Тут більше підійдуть вільні просторі штани або шорти, але не лосіни і не велотреки, які погано пропускають повітря і парять при високій температурі.

Якщо ви плануєте бігати на вулиці восени і взимку, виберіть двошарові спортивні штани з підкладкою на флісі: вони будуть гріти, але не будуть парити і заважати руху. Хороший момент — наявність сіток для кращої вентиляції повітря.

Наступна, але не менш важлива властивість штанів і шортів для спорту — зручність. Обов'язково приміряйте штани, не полінуйтеся присісти в них, здійснити розмашисті рухи, щоб переконатися, що вони ніде не заважають вам, не труть і не утворюють складок.

Штани і шорти повинні щільно сидіти на хорошій широкій резинці зі шнурком, і не сповзати при стрибку або активних рухах. На тренуванні вам точно буде не до тримання штанів руками, бо шнурок — зовсім не зайвий девайс.

Для велоспорту, мотоспорту, кінного спорту і водних лиж шорти і штани мають особливий, відмінний від інших видів спорту покрій, виходячи із специфіки спорту. Порадьтеся з тренером, який тип одягу підходящий. Так як штани і шорти для подібних видів спорту мають компресійний ефект, щільно обтягуючи ногу, важливо, щоб вони добре підходили за розміром і сильно тягнулися. Адже запасу свободи у такого одягу немає.

Кишені на блискавці. Взагалі дрібні потрібні речі краще носити в спеціальній сумці-кишені або рюкзаку, а то й залишати у шафці роздягальні. Але по одній кишені з кожної сторони зайвими не будуть, за умови, що вони щільно закриваються блискавкою. Липучка менш зручна: за неї постійно чіпляється одяг, і вона швидко виходить з ладу. Блискавка — прямий спосіб турботи про не випадіння дрібних потрібних речей з кишень.

Довжина. Довжина шортів — питання виду спорту, часу року і вашої самооцінки. А от довжина штанів — проблема більш нагальна: занадто короткі штани будуть виглядати непривабливо, а занадто довгі — заважати і чіпляти за взуття.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації