СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк вибрати протеїн для набору м’язової маси?


Нерідко трапляється так, що, прагнучи набрати і зміцнити м'язову масу, спортсмени починають приймати перший-ліпший протеїновий коктейль. Такий підхід є невірним. Неправильно підібрана добавка в кращому випадку не принесе бажаного результату, а в гіршому — може чинити негативний вплив на організм. У цій статті ми розповімо, який протеїн підійде для набору м’язової маси і як потрібно його пити з метою досягнення бажаного ефекту.


Розбираємося в понятті


Перш ніж визначитися, який протеїн вибрати і як його потрібно вживати для росту м'язової маси необхідно дізнатися, що являє собою ця спеціалізована добавка. По суті, це білок — речовина, яка присутня практично у всіх тканинах людського тіла.

Протеїн буває двох типів. Перший котрий містить амінокислоти, які ніяк не можна замінити. Без них нормальна життєдіяльність організму просто немислима. Другий котрий містить амінокислоти, які взаємозамінні.

Протеїн в складі котрий має незамінні амінокислоти, в природній формі представлений в молочних продуктах, м'ясі, печінці та рибі. Крім того, його можна знайти в певних злакових культурах.

У нормі людина має отримувати близько 1,5 грамів цієї речовини на 1 кілограм ваги.


Який протеїн для збільшення м'язової маси кращий?


Всупереч поширеній думці, спеціалізовані добавки, розроблені для спортсменів, зовсім не містять хімічних речовин. Це означає, що вони не виробляються на основі хімічних продуктів, а виділяються з натуральних.

Розглянемо найбільш популярні різновиди протеїнів, щоб визначити, який з них краще підходить для набору м'язової маси.

Ізолят. Це чистий протеїн, який містить мінімальний відсоток супутніх домішок. Зрозуміло, його вартість вище, ніж у аналогів. Прийом такої добавки варто здійснювати безпосередньо після завершення силового заняття. Це дозволить швидко відновити сили і поліпшити стан м'язової тканини.

Концентрат. Така добавка менш піддається глибокому очищенню. У ній присутні супутні речовини — від 10% і більше.

Гідролізат. Цей тип протеїну частково ферментований.


По швидкості засвоєння добавки діляться на три основні групи:


Швидкі. Швидкість засвоєння таких добавок складає всього три-чотири години. До цієї групи відносяться концентрат, ізолят і гідролізат молочної сироватки, а також м'ясний білок.

Повільні. Час засвоєння протеїну цього типу складає близько восьми годин. До таких добавок належать казеїн, рибний, соєвий та інші білки рослинного походження.

Середні. До них відноситься яєчний протеїн.
Численні дослідження підтвердили те, що найкращим варіантом для набору м'язової маси можна вважати швидко засвоювані добавки. Вони сприяють зміцненню м'язів і навіть жироспалюванню.

Повільний протеїн підходить для нарощування м'язової маси набагато гірше, на відміну від швидкого і середнього. При цьому він протягом тривалого часу підтримує відчуття ситості. Такі добавки стануть оптимальним вибором для тих, хто не має можливості приймати їжу необхідну кількість разів.


Правила вживання протеїна


Зрозумівши, який протеїн краще для набору м'язової маси, багато спортсменів задаються цілком логічним питанням: як його правильно пити. Всім зацікавленим відповідаємо.


Прийом добавки здійснюється наступним чином:


Вранці. У цей час доби у крові значно збільшується вироблення кортизолу. Цей гормон сприяє катаболізму м'язової тканини. Одноразовий прийом протеїну дозволить запобігти процесу розпаду.
Протягом дня. Отримати якісну м'язову масу просто нереально без повноцінного харчування та підтримання кількості амінокислот в організмі на належному рівні. При цьому між прийомами їжі фахівці рекомендують вживати протеїн.

Перед тренуванням. Отримуючи активні фізичні навантаження, організм запускає катаболічні процеси. Прийнявши протеїн за дві години до заняття, ви зможете зменшити їх інтенсивність.

Після тренування. На завершення активних силових навантажень амінокислоти потрібні організму найбільшою мірою.

Зверніть увагу, що за один прийом не рекомендується вживати більше тридцяти грамів протеїну. Добавка розбавляється у воді або у знежиреному молоці, що дозволяє значно поліпшити її смакові характеристики. При цьому обсяг рідини практично не грає ніякої ролі і може бути визначений виходячи з індивідуальних потреб спортсмена.

У цій статті ми розповіли про те, який вибрати протеїн для набору м’язової маси і як правильно його вживати. Сподіваємося, що представлена інформація допоможе вам правильно підібрати добавку у відповідності з поставленими цілями.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації