СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк влаштована мускулатура?


У будівництві красивого тіла за допомогою такого виду спорту як бодібілдинг, стан м'язів є буквально запорукою ефектного результату. Недаремно м'язи в художній літературі порівнюють з канатами - для тих, хто знає, як влаштована мускулатура, це найбільш точне порівняння. Самі щонайтонші волокна цих "канатів" - м'язові клітини волокнини, вони довгастої форми, і разом утворюють пучки, з яких формується м'язове волокно. У свою чергу м'язові волокна утворюють пучки, які збираються в м'яз, перевитий нервами, скріплений сполучною тканиною і приєднану до сухожилля. Сукупністю мускул і являється мускулатура.

Проте, мало знати, як влаштована мускулатура, якщо ви збираєтеся набрати пристойну м'язову масу. Треба знати, яким чином вона працює, саме це знання дає можливість розробляти ефективні тренування по бодібілдингу. Клітини мускулатури мають ряд особливостей, наприклад, вони діляться спеціальними клітинами-сателітами, при цьому ділення не зачіпає ядра клітин. У клітині знаходиться безліч скорочувальних волокон, міофібрил. Це смугаста структура, що полягає їх темних і світлих частин, яка під впливом нервового імпульсу сприяє напрузі або розслабленню м'язів. При напрузі світлі частини міофібрили різко зменшуються, відбувається скорочення м'язів. Відсутність нервового імпульсу повертає світлі частини міофібрил в розслаблений стан, мускулатура розправляється, повертаючись в початковий стан.

Знаючи, як влаштована мускулатура, можна управляти процесом росту м'язових волокон. Під час силового тренування щонайтонші волокна в м'язах надриваються, через це з'являється м'язовий біль. У наступні 72 години відбувається активне відновлення цілісності волокон за рахунок споживаного в їжу білку. Надірвані волокна зростаються, утворюючи товщі і потужніші пучки. При цьому мускулатура, як і інші тканини організму, має здатність тренуватися, розвиватися.

Цікава особливість мускулатури полягає в тому, що найбільш оптимальним є поступово зростаюче навантаження з обов'язковими періодами спокою. Адже, як влаштована мускулатура? При наборі м'язової маси виконується наступний алгоритм: м'язам дається навантаження, яке призводить до невеликого надриву дрібних волокон, після чого неодмінно повинен слідувати період відновлення з підвищеним вмістом білку в раціоні. Циклічність повторення цього алгоритму і призводить до розвитку мускулатури. При цьому ні в якому разі не можна упускати з уваги особливості сухожиль, нервових волокон, місцям кріплення зв'язок до кістки. Організм не можна сприймати як набір відособлених систем, кожна з яких може працювати автономно - робота мускулатури безпосередньо залежить від здорових міцних суглобів, розвинених зв'язок, добре працюючої нервової системи. При тренуваннях, сетах і підходах обов'язково треба брати до уваги правильне положення тіла, щоб не травмувати зв'язки, суглоби і кістки, це безпосередньо шкодить і мускулатурі.

Від болю в м'язах після тренування добре допомагає легка розминка, розслабляючий масаж, а ось з прогріваючими мазями і сауною варто бути обережніше, ці засоби легко передозувати, і результат виявиться прямо протилежний. Якщо м'язовий біль не відпускає упродовж тривалого часу, заважає нормальній життєдіяльності, а легка розминка не знімає хворобливих відчуттів, то украй бажано звернутися до лікаря - це допоможе уникнути серйозніших проблем. У будь-якому випадку, тренування рекомендується проводити під керівництвом досвідченого тренера, у функцію якого, в числі іншого, входить розумне обмеження ентузіазму новачків.

Тепер ви знаєте, як влаштована мускулатура, а значить зможете відчути кожну клітину власного тіла, під час виконання різних вправ. Успіхів в наборі м'язової маси!
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації