СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк відновити природне виробництво тестостерону і запобігти атрофію яєчок?


Кожен спортсмен, який приймає анаболіки, повинен розуміти, наскільки важливим процесом у циклі є відновлення природного виробництва тестостерону. Саме про це і піде мова в нашій статті, в якій ми постараємося торкнутися причини такої пильної уваги до відновлення вироблення чоловічого гормону, наслідки придушення тестостерону та інші важливі моменти, які стосуються гормонального фону атлета.

Як відновити природне виробництво тестостерону і запобігти атрофію яєчок

Тестостерон, ось винуватець мужності, красивого м'язистого тіла, поведінки хижака, чоловічої сексуальності і подвигів в битві на простирадлах. Тестостерон – незамінний чоловічий статевий гормон, який до того ж тримає у своєму кулаці всю репродуктивну систему чоловіка. Він же відповідає за метаболізм, нарощування м'язів, статевий потяг, утворення сперми, ерекції і можливість чоловіка мати потомство. Чоловік з нормальним рівнем тестостерону ніколи не буде страждати ожирінням і скаржитися на поганий секс. Дізнавшись про ефекти і особливості тестостерону, спортсмени стали активно використовувати його у вигляді стероїдів, щоб підвищити м'язову масу і збільшити силу.


Чому відбувається придушення виробництва власного тестостерону?


Штучний тестостерон, що вводиться в організм із стероїдами, пригнічує вироблення природного статевого гормону. Організм як би починає задаватися питанням — навіщо йому витрачати енергію на вироблення тестостерону, якщо той і так поступає? І тут він просто вимикає органи внутрішньої секреції, які виробляють тестостерон – яєчка. Так порушується природне виробництво гормону, чоловік починає мучитися млявою ерекцією, страждає імпотенцією, слабким потягом. Порушується обмін речовин, що призводить до ожиріння. Нарешті, відбувається атрофія яєчок, і всі ці проблеми стають тінню чоловіка, яка неухильно йде слідом протягом усього життя. Медицина все ще намагається розробити способи лікування атрофії, включаючи хірургічні, але поки безуспішно – немає такого чарівного засобу, яке змогло б вдихнути життя в атрофовані органи, які стали організму людини просто не потрібні і марні.


Що таке атрофія яєчок, і чим вона загрожує?


Атрофія яєчок – це захворювання, яке пов'язане з пригніченням функцій яєчок і з зменшенням їх в розмірах. Довгий час атрофія яєчок вважалася рідкісною патологією, але сьогодні вона починає зустрічатися дуже часто, навіть у досить молодих спортсменів, що говорить про невміння користуватися стероїдами і у безвідповідальному ставленні до складання анаболічного курсу і ПКТ. Під час атрофії яєчок чоловічі статеві залози не тільки зменшуються, але і просто перестають працювати. Вся репродуктивна система разом з цим летить під укіс. Атрофія небезпечна тим, що вона веде до незворотних змін, які важко усунути навіть хірургічним шляхом.


Перші симптоми атрофії:


  • набір ваги;
  • зменшення розміру яєчок;
  • млява ерекція і відсутність сексуального потягу;
  • поганий статевий акт;
  • часті зміни настрою.

Як запобігти атрофію яєчок?


Атрофію яєчок можна запобігти тільки одним способом – своєчасним і якісним відновленням природного вироблення тестостерону в організмі. Відновлення тестостерону зможе поправити чоловіче здоров'я, повернути стабільну функцію яєчок і інтимне життя. Щоб відновити тестостерон, необхідно зменшити або припинити прийом стероїдних препаратів, що пригнічують виробництво тестостерону, використовувати антиандрогенні засоби, які хоч і припинять м'язовий ріст, але зможуть повернути чоловічу силу і здатність до дітородіння.

Для відновлення чоловічої сили і вироблення тестостерону спортсмен повинен дотримуватися після курсової терапії, мета якої – відновити природний гормональний фон. Проте вже на курсі слід приймати гонадотропін – препарат, який впливає на гіпоталамус, змушуючи його виробляти ЛГ. Той у свою чергу викликає активний синтез тестостерону в яєчках і нормалізує їх роботу. До чоловіка повертається статева сила, можливість брати участь в статевому акті. Природний рівень тестостерону повертається, вироблення нормалізується. Треба розуміти, що ефективність гонадотропіну дасть про себе знати тільки в тому випадку, якщо атрофія яєчок ще не настала.


Як антиестрогени впливають на роботу яєчок?

Після завершення курсу спортсмен обов'язково повинен приймати антиестрогени, їх завдання – запобігти ароматизацію гормонів в естроген. Антиестрогени, крім того, сприяють поліпшенню роботи гіпоталамуса, що відповідає за вироблення ЛГ, вони не дозволяють придушувати його роботу, нормалізують виділення природного гонадотропіну, який підтримує нормальну функціональність органів внутрішньої секреції. Так що можна сміливо стверджувати, що антиестрогени відновлюють природне утворення тестостерону, допомагають у стимуляції природного синтезу та функціонуванні організму.


Як швидко відновлюється вироблення природного тестостерону?

В цілому, в молодому організмі, який ще не пропалений стероїдами, природний рівень тестостерону повертається на нормальний рівень досить швидко. Вже через кілька днів яєчка починають функціонувати так, як робили це раніше. Багато юнаків і новачки бодібілдингу взагалі не відчувають різниці в зміні статевих функцій завдяки ще не расшатанному здоров'ю. Але досвідчені спортсмени повинні будуть почекати, коли станеться, спершу зниження рівня штучного тестостерону, а потім – відновлення виробництва власного статевого гормону. Цей показник залежить від індивідуальних моментів і не має точного часу.

Важливо розуміти, що відновлення виробництва тестостерону відіграє основоположну роль у всьому анаболічному курсі. Якщо цього не зробити, спортсмену загрожує не тільки безпліддя, але і інше зло – сильний відкат у фізичних показниках. В таких умовах атлет тепер зможе нарощувати м'язову масу тільки на анаболіках.
Інші статті по темі :


Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації