СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк скинути вагу жінці


Багато жінок часто запитують, чи є суттєві відмінності в тому, як скинути вагу чоловікові і жінці? Так, є. Але це не змінює основного принципу схуднення: харчування і тренування.

Перш ніж перейти до відповідей на запитання про жіноче схуднення, важливо звернути увагу на деякі жіночі фізіологічні особливості. На відміну від чоловіків, жінкам не потрібно нарощування великої кількості м'язів. Досить спалити жир в проблемних місцях (ви зрозуміли, про що я), ну і злегка привести в тонус м'язи. Сподіваюся, ви не хочете ставати качками?

як скинути вагу жінці

Щоб можна було ефективно скинути вагу жінці (зайву), необхідно врахувати ті самі фізіологічні особливості. Наприклад, організм жінки швидше накопичує зайві відкладення, ніж чоловічий організм. Про це подбала природа для захисту організму під час вагітності (потенційної). Відомо, що цикл менструації також грає не останню роль у збереженні жирових запасів в жіночому організмі. За пару тижнів до початку циклу організм витрачає максимум енергії для формування яйцеклітини (не мені вам пояснювати). Після закінчення овуляції організм максимально виснажений і починає сповільнювати обмінні процеси, що різко знижує можливість активного спалювання жиру.

Ще один фактор – це невелика кількість м'язових волокон (особливо у верхній частині жіночого тіла) і швидкість метаболізму (обміну речовин). Ми знаємо, що м'язи вимагають багато енергії. Відповідно, якщо їх мало, то і енерговитрати будуть невеликими. Якщо енерговитрати невеликі, то й обмін речовин (спалювання жиру в тому числі) буде уповільненим. Економним, якщо хочете.


Харчування і «врівноважений баланс»


Якщо слідувати певним правилам, то вище описані особливості будуть опосередковано впливати на зниження ваги. Одне з таких правил харчування. Я б сказав основне правило. Багато скажуть, що складного в дотриманні правильного харчування? Їж менше жирного і солодкого. Не тут-то було. Проблема в тому, що багато людей не знають своєї відправної точки, тобто ту кількість отриманих і витрачених калорій на добу, при якому ви не худнете і не товстієте (врівноважений баланс). Якщо ви будете знати, скільки калорій отримувати в добу для збереження енергетичного балансу (не худнути і не товстіти), то ви з легкістю зможете скорочувати калорії для зниження ваги. Це стосується і чоловіків, і жінок. Але для жінок контроль калорій має бути більш точним. Пам'ятайте про особливості?

Але й тут не так все просто. Справа в тому, що всі ми різні. В силу віку, об'єму м'язової маси, ваги, наявності фізичних навантажень і т. д. Звідси висновок: немає усередненого рішення щодо скорочення калорій – є індивідуальний підрахунок. Ваш врівноважений баланс + зниження калорій = згорання жиру.

Виникає логічне питання, як визначити врівноважений баланс? Щось схоже я описував у попередній статті про принцип правильного схуднення. Отже, визначити свій нульовий баланс можна дослідним шляхом. Просто спробуйте харчуватися в звичному для вас режимі, із звичним раціоном (природно, без смаженого і жирного). Далі поступово зменшуйте добову калорійність, наприклад, за рахунок швидких «солодких» вуглеводів, але можна і за рахунок повільних. Постарайтеся знайти момент, коли починає зменшуватися вага. Як тільки вага пішла вниз, припиняйте скорочувати калорійність і залишайтеся на поточному рівні калорійності. Саме цей рівень калорійності і буде відправною точкою для вас. Саме під цей рівень необхідно буде скласти один раціон (одні і ті ж продукти) на тиждень і стежити за вагою. Не швидкий, але зате здоровий спосіб (не більше 1 кг в тиждень). Швидше не рекомендую – собі дорожче.

Звертаю вашу увагу на те, що я зараз не кажу про схуднення як таке, я кажу про спосіб пошуку вашого врівноваженого балансу. Визначивши баланс, ви зможете з легкістю розпоряджатися кількістю калорій, як у бік схуднення, так і в бік набору ваги (якщо необхідно). Це непросто, але при однаковому раціоні реально. Прикладом денного раціону (на тиждень) можуть служити наступні продукти:


1. вівсяна каша,

2. яйця відварні,

3. бурий рис (відварений),

4. куряча грудка (відварна),

5. клітковина (овочі),

6. нежирний сир.


Харчування і спосіб життя


Щоб все, що ви будете робити для позбавлення від зайвої ваги, не стало тимчасовим ефектом (як тимчасові дієти), вам необхідно змінити ваше харчування і поставити його на постійну основу.

Іншими словами, ви повинні правильно харчуватися по життю. Природно, ніхто не змушує час від часу відмовлятися від харчових спокус, але база повинна бути закладена здорова назавжди. Інакше чекайте повернення ваги.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації