СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕЯк пити протеїн?


Сьогодні в Інтернеті можна знайти тисячі відгуків людей, які приймали спортивне харчування і, зокрема, протеїни. Причому одні спортсмени із захопленням описують, яких цілей вони змогли при цьому досягти, а інші про свій досвід відгукуються вкрай негативно. Чому у відношенні одних людей протеїн «працює», а інші не приходять до бажаного результату і витрачають досить великі кошти фактично просто так? Насправді якість спортивної добавки не грає великої ролі. Головна проблема полягає в незнанні багатьох спортсменів, як правильно приймати протеїн. Фахівцями в області спортивного харчування розроблено безліч конкретних схем і дозування добавки. Вони підбираються у відповідності з її типом, інтенсивністю силових занять і бажаним результатом.


Як пити протеїн, керуючись певними дозами?


як пити протеїн

Фахівці в галузі спортивного харчування закликають враховувати певні дозування для вживання таких коктейлів. При необхідності їх можливо коригувати у відповідності з індивідуальними особливостями спортсмена.

Звідки взялися конкретні показники? У медицині існує таке поняття, як азотистий баланс. По суті, це співвідношення загального обсягу амінокислот, що надійшли в організм і вийшли з нього. Позитивне значення азотистого балансу свідчить про те, що обсяг концентрованого білка, що надійшов в м'язи, знаходиться в межах норми. При цьому в ході проведених досліджень було виявлено, що для оптимального для людини показника можна досягти, вживаючи протеїни з розрахунку 1,2—1,5 грама на один кілограм ваги людини. Якщо ця доза буде перевищена, то, всупереч очікуванням багатьох атлетів, великого видимого збільшення м'язової тканини не відбудеться. А от негативний вплив надмірної кількості білка на травну систему зросте в рази.

Як правило, середня разова доза прийому добавки становить приблизно тридцять грамів (20-40 грамів залежно від того, в який період був прийнятий коктейль).


Як приймати протеїн, керуючись його типом?


Умовно все спортивне харчування цього виду можна об'єднати в три групи в залежності від ступеня його засвоєння та часу дії. Зрозуміти, як правильно пити протеїн, неможливо, якщо не визначити, до якого типу він відноситься.

Отже:

Швидкі протеїни. Такі добавки, як можна зрозуміти вже з їх назви, володіють найбільшою швидкістю засвоєння. З ними в організм надходить значна кількість білка. У цю групу включені яєчний і сироватковий протеїн. Фахівці рекомендують приймати їх з ранку і безпосередньо за фактом закінчення силового заняття. При цьому можливе вживання коктейлю і в проміжку між тренуваннями, якщо він становить не менше двох годин. Приймати добавку можна в середньому до трьох разів протягом 24 годин. Однак не слід забувати, що близько половини норми білка повинно потрапляти в організм разом з вживаною їжею.

Повільні протеїни. До цієї групи можна віднести казеїн. Даний вид протеїнів отримують з коров'ячого молока. Фахівці рекомендують вживати такий коктейль на ніч або протягом доби, якщо утворився довготривалий перерив між прийомами їжі.

Комплексні протеїни. Такі коктейлі будуть поєднувати достоїнства добавок першого і другого типів. Вживати їх можна перед сном, при тривалих перервах між прийомами їжі або навіть замінювати ними один з таких прийомів. А завдяки присутності в складі добавки речовин, властивих швидким протеїнам, пити їх дозволяється також і за пару годин до силового тренування.


В який час вживати добавку?


Для того щоб отримати відповідь на це питання, варто згадати основні принципи функціонування нашого організму.

Час сну середньостатистичної людини може знаходитися в межах від чотирьох до десяти годин. Вночі організм людини харчується виключно жировою тканиною. У процесі сну вона окислюється найбільш активно, а забезпечують цей енергообмін повільні вуглеводи, отримані в невеликих дозах перед сном.

Відповідно, з ранку фахівці рекомендують приймати швидкий протеїн. Найкращим варіантом стане гідролізат сироваткового протеїну. Підійде також ізолят.

Фахівці рекомендують розраховувати схему прийому протеїну таким чином, щоб протягом дня м'язова тканина регулярно отримувала білок. Як правило, забезпечити це можливо вживанням порцій швидкого протеїну перед тренуванням (не пізніше, ніж за дві години) і безпосередньо після силового заняття. У разі якщо спортсмену належить довготривала перерва між прийомами їжі, підійде повільний протеїн. Завдяки йому білок в необхідній кількості надійде до м'язової тканини.

Вивчаючи питання, як пити протеїн, багато спортсменів починають сперечатися про необхідність прийому добавки перед виконанням комплексу силових вправ. Фахівці в галузі спортивного харчування сходяться на думці, що вживання невеликих порцій коктейлю за пару годин до тренування дозволить підготувати м'язи до майбутнього навантаження.

Важливість прийому протеїну після завершення силового заняття не викликає сумнівів. У процесі фізичного навантаження в організмі починається процес втрати білка. Заповнити необхідну кількість речовини для зміцнення м'язової тканини допоможе швидкий протеїн. Вже через годину після його вживання можна їсти звичайні продукти.

Про те, що рясна їжа на ніч може призвести до набору зайвої ваги, не чув тільки ледачий. Нутриціологи підтверджують цю розхожу думку, підкреслюючи, що вона буде вірна тільки в тому випадку, якщо в продуктах міститься велика кількість жирів і вуглеводів. У ситуації з концентрованим білком це «правило» не працює.

У цій статті ми постаралися дати розгорнуту відповідь на питання, як приймати протеїн. Підводячи риску під всім вищесказаним, зауважимо, що вживання спортивного харчування не повинно бути спонтанним. Перш ніж виявити відповідну схему, спортсменові необхідно визначитися з цілями, яких він бажає досягти, а потім підібрати добавку потрібного типу і оцінити ступінь інтенсивності виконуваних силових тренувань. Тільки враховуючи всі ці фактори, можна зробити прийом протеїнового коктейлю по-справжньому ефективним.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації