СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВикористання різних мазей в спорті


Займаючись спортом і живучи активним життям, ми стикаємося з різними проблемами – крепатурою, м'язовою втомою, різними травмами і їх наслідками. Використання різних мазей в спорті для профілактики і лікування даних проблем є сенс користуватися різними мазями. На даний момент в асортименті є велика кількість мазей з натуральними та штучними складовими. Їх вплив можна розділити на кілька основних видів.

використання різних мазей в спорті

Перше – розігрів. Розігріваючі мазі дуже поширені у спорті з причини їх високої ефективності. Вплив при прогріванні в основному припадає на м'язову тканину та шкіру, розкриваються капіляри і збільшується приплив крові до тканин, що прискорює обмін речовин і виведення продуктів обміну. При цьому зменшується м'язове стомлення, знижуються больові відчуття, прискорюється відновлення м'язової тканини після тренування. При тривалому впливі чималий ефект виявляється на суглоби і зв'язки при їх травмах. Регулярне прогрівання значно прискорює регенерацію в зв'язковому апараті і суглобах, це забезпечується підвищенням кровопостачання суглобової сумки і зв'язкового апарату. Варто зауважити, що при активному запаленні з наявністю почервоніння, припухлості, набряку – розігріваючі мазі використовувати категорично заборонено.

Друге – охолоджуючий ефект. Протилежний розігріваючому, але в той же час також затребуваний в спорті. Застосовується він більш ситуативно, ніж розігріваючий, в основному відразу ж після травми для зниження больового синдрому, набряку і запобігання розвитку запалення. До складу мазі майже завжди входить ментол або його аналоги. Знеболюючий ефект обумовлений місцевим і відволікаючим впливом. Місцевий вплив холоду на місце пошкодження – звуження судин і зменшення чутливості. Відволікаюча – дія ментолу на рецептори шкіри, який «відволікає» головний мозок від больових відчуттів. Охолоджуючий вплив ефективно вирішує проблеми забоїв, запальних процесів і набряклості при травмах, але негативно позначається на м'язовому відновленню і кровообігу.

Третє – знеболення. Мета цього виду впливу – максимальне знеболювання після отримання травми або в період загострення захворювання. Основна складова цих мазей – синтетичні анальгетики, пригнічують дію нервових рецепторів і надають знеболюючу дію. Даного типу мазі дуже поширені в житті, хоч і часто використовуються не за призначенням. Так як знеболюючі мазі в більшості випадків не надають лікувального впливу, а лише прибирають симптоми проблеми. Але насправді необхідно не прибирати симптоми, а лікувати саму травму. Тому не варто зловживати знеболенням без лікування.

Також можна виділити мазі, що містять у собі особливі компоненти: отрути бджіл, змії, ефірні олії, гепарин та інші речовини спеціальної дії. Дані мазі слід дуже чітко підбирати під себе і обережно починати використання, так як є шанс алергії на специфічний діючий компонент. Як бачите існує використання різних мазей в спорті, проконсольтуйтесь добре з лікарем перше, щоб знати яку саме вам мазь потрібно використовувати, бо інколи вибираючи не ту, що треба можна ще і нашкодити своєму здоров'ю, будьте обережні і не хворійте!
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації