СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВуглеводи в дієті бодібилдера


Вуглеводи є основними постачальниками енергії в організм. В великій кількості містяться в хлібі, макаронних виробах, рисі, картоплі, фруктах, крупах. Є вуглеводи прості, які за своєю суттю, є нічим іншим, як цукор, і складні, які складаються з великої кількості однакових молекул. Наприклад, крохмаль є полімером, що складається з тисяч невеликих молекул простого цукру - глюкози. Існують і дисахариди, наприклад, сахароза. Вони так само, як і прості вуглеводи, мають солодкий смак і добре розчиняються у воді.

Вуглеводи організм самостійно не виробляє, вони поступають в організм тільки з їжею. До тих пір, поки організм потребує енергії, він повинен отримувати її, переважно з вуглеводів. Глюкоза потрібна усім клітинам людини, вона використовується для отримання енергії, у тому числі клітинами мозку і червоними кільцями крові (еритроцитами).

Особисті потреби людини у вуглеводах дуже індивідуальні і залежать від умов життя. У нормальній збалансованій дієті кількість вуглеводів має бути близько 5-6 г на 1 кг ваги тіла. 50 - 55% усієї енергії організм повинен отримувати з вуглеводів.

Енергетична цінність одного грама вуглеводів складає 17,2 кДж або 4,2 ккал. Усі вуглеводи мають однакову базову хімічну структуру. Усі вони складаються з кисню, вуглецю і водню.


Вуглеводи діляться на прості і складні:


Моносахариди (прості), наприклад: фруктовий цукор (фруктоза), цукор (глюкоза або декстроза), галактоза. Прості містяться в фруктах, меді і сиропах.
Дисахариды (подвійні), наприклад, мальтоза, цукор молока (лактоза), столовий цукор. Лактоза складається з молекули глюкози і однієї молекули галактози.
Полісахариди, наприклад: рослинний і тваринний крохмаль (картопля, рис і крупи), декстран, глікоген, целюлоза.

Під час нарощування м'язової маси вуглеводи в дієті бодібилдера просто незамінні, без них ефекту не буде взагалі. Спортсмен в цей час повинен споживати переважно складні вуглеводи-полісахариди: гречану крупу, рис, вівсяну кашу, житній хліб і так далі. Загальна кількість вуглеводів при цьому може досягати і 600 г на добу, залежно від ваги людини. Прості вуглеводи (солодкі напої, сиропи і так далі) рекомендується приймати перед тренуванням, і відразу ж після неї, щоб закрити т.з. "вуглеводневе вікно". Після важкого тренування організм виснажений, кількість глікогену в м'язах мала, рівень глюкози невисокий. Прийнявши гейнер, або хоч би випивши чашку солодкого чаю, спортсмен погасить ці небажані явища і, крім того, спровокує викид інсуліну - гормону з потужною анаболічною дією.

При тренуваннях, спрямованих на зниження ваги, з вуглеводами треба бути обережніше. Це в набагато більшому ступені відноситься до простих вуглеводів, солодощів, солодкого чаю і так далі. Складні вуглеводи в цьому випадку сильно обмежувати не слід.Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації