СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВуглеводи на ніч


У бодібілдера прийом вуглеводів безпосередньо залежить від часу доби. Так, наприклад, з ранку споживається велика частина денної їх дози. Річ у тому, що за ніч запаси глікогену в печінці виснажуються, що призводить до нестачі енергії. Щоб забезпечити себе належним рівнем енергії організм починає витягати її з м'язової тканини. Таким чином, у разі недостатнього споживання вуглеводів в ранці може спостерігатися втрата м'язової маси.

Перед тренуванням також прийнято приймати деяку кількість "повільних" вуглеводів. Вони забезпечать безперервне надходження енергії в організм атлета і зроблять тренування результативнішим. Після тренування запаси глікогену знову виснажуються, що сприяє виділенню катаболічних гормонів, мета яких - руйнування м'язів. Саме тому прийом "швидких" вуглеводів відразу після тренування здатний заблокувати катаболічні гормони, а це грає найважливішу роль при наборі м'язової маси.

А тепер про найголовніше. Чи можна приймати вуглеводи на ніч? Якщо за день ви спожили їх достатню кількість, то прийом вуглеводів перед сном приведе до збільшення підшкірного жиру. Експерти відмічають, що споживати вуглеводи можна не пізніше, ніж за 4 години до сну. Такий висновок був підтверджений групою учених, які взялися досліджувати цю проблему. З'ясувалося, що від прийому вуглеводів безпосередньо залежить температура тіла і частота сердечного ритму.

Ті атлети, які завантажували себе вуглеводами за 2-3 години до сну, спали набагато гірше, оскільки температура їх тіла була підвищена, а серце билося частіше. Хороший же сон супроводжується зворотними процесами: зниженою температурою тіла і низькою частотою сердечного ритму. У цьому сенсі перевагу мали ті атлети, які відмовилися від вживання вуглеводів на ніч, з'їдаючи велику їх частину за сніданком. Їх сон був значно кращий, та і підшкірний жир не накопичувався за ніч.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації