СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВправи на розтяжку


Прогресивно мисляче покоління, що цінує стабільність і комфорт, вважає за краще розумно вкладати частину доходу і сили у власне здоров'я і красу, що дозволить насолоджуватися принадами навколишнього світу достатньо довго, а досягти ідеалу - відносно швидко. Починати само удосконалення на фізичному і духовному рівні варто з регулярних і помірних фізичних навантажень і відмови від шкідливих звичок, що гарантує здоровий спосіб життя.

Проте швидкоплинність і насиченість життя сучасної людини, зайнятої бізнесом і творчістю, освітою і сім'єю, частенько не залишає часу і позбавляє бажання і сил відвідувати фітнес-клуб. Тому єдиною можливістю підтримувати прекрасну зовнішню форму і внутрішню гармонію залишаються постійна домашня гімнастика, ефективність якої підвищують вправи на розтяжку.

Фітнес-тренери називають розтяжку, що повинна упереджати або завершувати зарядку, таким модним американським словом "стретчінг", що означає "потягування". Професіонали і розрізняють, і володіють такими видами стретчінга (комплекс спеціальних статичних вправ на зміцнення м'язів), як: балічна (активні ритмічні рухи з відбиттям), статична (тривале перебування в певній позиції), пропріорецептивна (скорочення м'язів без руху - за допомогою дихання, розслаблення) розтяжка.

Втім, як стверджують фахівці в області здорового способу життя, за відсутності часу, бажання або фінансів корисну для травлення, серцево-судинною, репродуктивною, видільною, опорно-руховою систем розтяжку можна робити індивідуально, а не колективно, самостійно (без допомоги тренера, йога, якого сьогодні легко замінять відео-інструкції) і в затишній кімнаті або домашньому спортивному залі, а не у фітнес-клубі. В цьому випадку стретчінг, що покращує кровообіг, кисневий обмін, бажано проводити на відносно розігріті м'язи (за допомогою, скажімо, тренажерів або легкої пробіжки), що зменшить больові відчуття, травмо небезпечність і збільшить ефект розтяжки, що проводиться що дня і в теплих умовах з можливостями вентиляції повітря.

Відповідно, різні вправи на розтяжку, що активізують усі м'язи тіла, для досягнення гнучкості і еластичності рекомендує робити послідовно, систематично, без перерв і без особливих фізичних і моральних зусиль. Адже розтяжка повинна приносити релакс тілу і радість душі. Отже, початкуючим спортсменам, які ведуть нічний спосіб життя (типові "сови"), викладачі фізкультури радять вечірні, а не ранішні, можливо навіть після приємних водних розслабляючих процедур (гаряча ванна з арома маслами), контрастний душ або басейн).

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації