СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕВідмова від вуглеводів. Так чи ні?


Існують стереотипи, пов'язані з скороченням вуглеводів. Мовляв, забирайте вуглеводи, і буде вам схуднення. Згоден, скорочення вуглеводів сприяє схудненню. Але головне правило схуднення говорить – витрачай калорій більше, ніж отримуєш. Звідси висновок: першорядним є загальна калорійність, а не тільки скорочення вуглеводів. А як на рахунок набору м'язової маси? Так чи варто повністю відмовлятися від вуглеводів?


Чи потрібна повна відмова від вуглеводів?


Відмова від вуглеводів

Припустимо, ви вирішили схуднути і пішли по класичному шляху – скоротили харчування, що містить вуглеводи (борошно, цукор, фрукти, крупи, картопля). Можливо, не варто приймати поспішне рішення і повністю відмовлятися від споживання вуглеводів. Можливо, є вуглеводи, які допоможуть у спалюванні жиру. Як я вже говорив раніше, схуднення — це коли витрата калорій більше, ніж їх прихід. Тому тут дуже важливий баланс калорійності, а зовсім не відмова від вуглеводів.


Баланс калорійності


Так, при схудненні відмова від вуглеводів в раціоні працює на 100%, але потрібно це робити кожен день? Наприклад, ви можете скоротити кількість вуглеводів протягом 2-3 днів упродовж тижня (дефіцит калорій), але отримувати більше вуглеводів (профіцит) протягом останніх 3-4 днів на тижні, але на виході наприкінці тижня у вас вийде загальний дефіцит калорій.

Чи можна зробити помірний безпечний дефіцит (без повної відмови) вуглеводів протягом всіх 7 днів, що призведе до загального зниження калорійності в кінці тижня (звичайна низько вуглеводнева дієта). Що нам і потрібно для спалювання зайвого жиру. Грубо кажучи, скорочення вуглеводів — це інструмент скорочення загальної калорійності, не більше того.

Пам'ятайте, що скорочуючи вуглеводи, ви скорочуєте не тільки калорійність, але і запаси глікогену, які дуже важливі для анаеробних тренувань. Глікоген — це паливо для роботи м'язів. Анаеробні (силові тренування) впливають на м'язи, а подальше відновлення і ріст м'язової тканини спалюють жир. Таке ось замкнене коло.


Бережи глікоген – це твоя енергія


Глікоген — це вуглеводи, які зберігаються в м'язах і печінці. Глікоген живить м'язи і мозок у вигляді глюкози. Звичайно, організм в якості енергії може використовувати альтернативні джерела живлення, наприклад, амінокислоти (похідні білків), але це вже на «крайняк», а нам крайні заходи ні до чого. Запаси глікогену допомагають при інтенсивних силових тренувань і відновлення після них. Ось чому так важливий прийом вуглеводів до, під час, і після силового тренінгу. Особливо швидкі вуглеводи в рідкому вигляді, оскільки швидко всмоктуються в кров.


Вуглеводи для відновлення і росту м'язів

Крім високої продуктивності на тренуваннях вуглеводи дозволяють збільшити синтез білка і захистити білки від розпаду, а також допомагають у боротьбі з гормоном кортизолом (гормон стресу з катаболічним ефектом, руйнує м'язи і не тільки). Вуглеводи неймовірно важливі при наборі м'язової маси. Також після силового тренування м'язів потрібне відновлення, перш за все енергетичне, тобто поповнення запасів глікогену за рахунок все тих же вуглеводів (вуглеводне вікно).


Вуглеводи для схуднення

Безумовно, вуглеводи при схудненні необхідно скорочувати, але занадто велика різання вуглеводів здатна сповільнити і навіть зупинити метаболізм, а це, в свою чергу, уповільнює процес спалювання жиру. Вуглеводи відіграють значну роль у швидкості метаболізму, тому низько вуглеводні дієти, уповільнюють обмін речовин, стають для багатьох сущим пеклом. Вихід є.

Невелике включення в раціон правильних повільних вуглеводів (гречка, бурий рис) допоможе зберегти швидкість обміну речовин і продовжити ефективне схуднення. А як же підвищення інсуліну, який зупиняє процес згоряння жиру, запитаєте ви? Відомо, що вуглеводи підвищують вироблення інсуліну. Так, це так, але це відбувається за рахунок швидких вуглеводів (цукор). Повільні вуглеводи в невеликій кількості незначно підвищують інсулін.

З іншого боку, збільшення рівня інсуліну позитивно позначається на роботі щитовидної залози і виробленню гормону лептину. Лептин сприяє зменшенню споживання калорій (відчуття наповненості).


Вуглеводи — це клітковина


Клітковина, в принципі, корисна. Клітковина — це волокна, що містяться в зелені, овочах і фруктах. В незалежності, худнете ви чи набираєте масу, клітковина необхідна в будь-яких випадках. При схудненні клітковина з овочів стримує різкі викиди інсуліну, сприяє прискоренню метаболізму і дає відчуття ситості. При наборі м'язової маси потрібна велика віддача на тренуваннях і тут також допомагає клітковина, роблячи ваш рівень енергії стійким. Та й взагалі, клітковина допомагає протистояти багатьом хворобам.


ВИСНОВКИ:


Вуглеводи необхідні для:


  • схуднення (прискорюють метаболізм, знімають навантаження з нирок)
  • набору м'язової маси (енергія, відновлення м'язів, синтез білка)

Вуглеводи важливі для:


  • роботи щитовидної залози і вироблення лептину
  • роботи ШКТ (шлунково-кишковий тракт)
  • протистояння кортизолу
  • захисту від розпаду білків

Рекомендую не відмовлятися від вуглеводів повністю, а якщо це необхідно, то робіть це з розумом.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації