СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕУ яких продуктах міститься залізо та його роль в організмі


Серед мікроелементів залізо є одним з найбільш важливих для організму. Без нього не буде утворюватися гемоглобін і міоглобін – червоні кров'яні кільця - еритроцити і м'язовий пігмент.
Багато ферментів також утворюються з участю заліза. Воно забезпечує кровотворення і впливає регулюючим чином на роботу імунної системи. Про продукти, які багаті залізом, зможете прочитати в цій статті.

у яких продуктах міститься залізо та його роль в організмі

Основні біохімічні процеси відбуваються за участю заліза, воно входить до складу окисних ферментів. Залізо буває двох і трьох валентним. В організм воно потрапляє з продуктів, в яких воно тривалентне, потім воно перетворюється у двовалентне. У такому стані воно краще засвоюється.

В організмі людини заліза всього кілька грамів. І цього вистачає для забезпечення його життєдіяльності та дихання. 70% входить до складу гемоглобіну еритроцитів, решта розподілені по організму. І найбільше в печінці. Надходження заліза необхідне постійно, так як кров'яні клітини оновлюється один раз на чотири місяці. Особливо мають потребу в залізі вагітні жінки, так як організм жінки піддається новим навантаженням і необхідно забезпечити харчування дитини киснем і повноцінний його розвиток. При цьому навіть призначають залізовмісні препарати. Багато його потрібно також і спортсменам.

Залізо засвоюється в кишечнику, тому важливо мати здоровий ШКТ. Хвороби органів травлення порушують засвоєння цього елемента.

Залізо вживають з продуктами харчування, які поділяють не тільки за змістом, але і за ступенем засвоюваності. Цей мікроелемент засвоюється не повністю з різних продуктів, а тільки певний невеликий відсоток. Воно всмоктується в кишечнику і потрапляє в кров. Кращими продуктами є м'ясо м'язів і тканин тварин, птахів і риб, а також печінка. В ній знаходиться найбільша кількість заліза. Найкраще підходить яловича печінка, свиняча і птахів, а також паштети їх субпродуктів, кров'яна і ліверна ковбаси. В бобових і зернових продуктах заліза чимало, але засвоюється воно гірше. Для поліпшення всмоктування необхідно поєднувати продукти тваринного і рослинного походження. Добре додавати в раціон лимонну і аскорбінову кислоти. Цих кислот багато у фруктах, тому фруктові соки доцільно вживати із зерновими, хлібом.

У зелених листках цибулі, салату, капусти, зелені теж багато заліза і фалоцина, вітаміну, який покращує кровотворення. Залізо має сукупні властивості, які допомагають організму брати його з резервів при нестачі їжі. Вчені давно довели, що саме залізо зберігає життя на землі. Неможливо дихати без присутності кисню. Ці кілька грам звичайного металу в організмі виконують велику функцію доставки кисню в кожну клітину. При нестачі заліза з різних причин може наступити анемія і супутнє нездужання.

Впливає цей елемент і на щитовидну залозу, яка, як відомо, є органом внутрішньої секреції. Імунна система – основний захисник організму від інфекції, вона знаходиться в прямій залежності від достатньої кількості кисню, а, отже, заліза. Цей елемент активує клітини, які знешкоджують мікроби і бактерії, що потрапили ззовні, а також виводять їх з організму.

Залізо сприяє загоєнню ран. Воно покращує стан шкіри, сприяє збереженню її гладкості і впливає на волосся і рогові покриви. Щавлева кислота в окремих овочах і фітіни деяких зернових зв'язують залізо в кишечнику, тому при нестачі заліза треба це враховувати.

Добова потреба в залізі невелика, але у багатьох людей розвивається анемія, слабкість через його брак. Деякі захворювання, наприклад, гастрит зі зниженою кислотністю призводить до нестачі заліза. Необхідно лікувати ці захворювання відповідною дієтою.

Цей метал, як не дивно, грає величезну роль в життєдіяльності, функціонуванні багатьох систем для здоров'я. Нестача може привести до серйозних захворювань, які необхідно лікувати. Щоб не допустити браку заліза, необхідно стежити за своєю дієтою і направити її на співвідношення продуктів харчування з активним способом життя, спортом.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації