СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕУ чому відмінність між дорогим і дешевим протеїном


Основне питання, яке хвилює тих, хто серйозно починає займатися спортом, пов'язаний з тим, який саме протеїн використовувати — дорогий чи дешевий. Звичайно, кожен це питання вирішує для себе сам, в силу своїх переконань і фінансових можливостей.

Тим не менш, є речі, які потрібно знати, щоб бути впевненим у правильності свого рішення.


Що впливає на вартість протеїну?


На вартість протеїну впливає кілька факторів


Біологічна цінність


У протеїнів різного походження цей показник різний і коливається від 44 до 100%. Що таке біологічна цінність? Це відсоток засвоюваності білка.


Так, наприклад, соєвий білок наш організму засвоює лише на 74%, казеїновий і яловичий — на 75%, яєчний — на 88%, молочний — на 93%, , сироватковий протеїн — на 100%. Іншими словами, сироватковий протеїн засвоїться повністю, а ось казеїновий або молочний — частково.


Відповідно, протеїни з низькою біологічною цінністю на 20-30% дешевші протеїну з високою біологічною цінністю. Але не варто поспішати купувати дешевий продукт. Це не завжди означає економію.


Справа в тому, що витрата дешевого протеїну більша, ніж дорогого. Вам доведеться, скажімо, на місяць придбати близько 5 кг сироваткового протеїну або 7 кг. Натомість, купуючи більш дорогий протеїн, ви будете впевнені в якості продукту. Тим більше що на вартість впливає ще й...


Походження білка і ступінь його концентрації


За походженням всі протеїни поділяються на три великі групи:

— концентрати

— ізоляти

— гідролізати.

 

Концентрати містять 70-80% білка і є найдешевшими протеїнами. Ізоляти містять до 95% білка і трохи домішок. Щоб знизити вартість на 5-7%, їх нерідко комбінують з концентратами. Гідролізати являють собою ізоляти, розщеплені ферментами до амінокислот.


Фірма-виробник, або бренд


Правда, цей показник не завжди можна вважати об'єктивним. Так, компанія Optimum Nutrition вважається лідером по виробництву спортивних добавок. А її продукт 100% Whey Gold Standard — вважається кращим сироватковим протеїном. Хоча за багатьма показниками йому анітрохи не поступається більш дешевий Prostar 100% Whey (виробник Ultimate Nutrition).Як бачите, незважаючи на відмінності, вибрати протеїн не завжди просто. Але ось чого слід уникати, так це найдешевший протеїн.


У кращому випадку ви отримаєте продукт з 50-60%-м вмістом білка. У гіршому — мішанину, що включає мальтодекстрин, сухе молоко/дитяче харчування. Тобто справжнісінький сурогат! Про яку-небудь якість та користь тут просто не доводиться говорити.

 

6 простих порад, як відрізнити сурогат від цього білка

 

1. Перевірте упаковку. Вона повинна бути цілісною, з рівними етикетками і голограмами, із зазначенням строків випуску та придатності, з зазначенням ваги (найчастіше — в фунтах і унціях або в фунтах і унціях + перевід в грами і кілограми).

2. Переконайтеся, що при купівлі протеїну на вагу упаковка не має ніяких фірмових знаків і етикеток.

3. Оцініть зовнішній вигляд порошку. Він повинен бути щільним, однорідним, без домішок, білого або кремового кольору.

4. Проведіть тест на наявність білка. Порошок, що містить білок:

— при стисканні пальцями хрумтить, як сніг

— прилипає до ясен і зубів

— на смак нагадує молоко (якщо це чистий сироватковий протеїн)

— не випадає в осад при приготуванні протеїнового коктейлю

— через 1-2 хвилини після кип'ятіння згортається в згустки.

5. Залиште коктейль на сонці на якийсь час. Під дією сонячних променів білок почне гнити і видавати специфічний запах.

6. Купуйте протеїнові комплекси у перевірених, надійних продавців. Щоб в разі чого було куди звернутися з претензіями.

Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації