СТЕРОЇДИПОХУДАННЯ
ХАРЧУВАННЯ

СПОРТИВНЕ ХАРЧУВАННЯ
ЗДОРОВ'Я

РІЗНЕТоп 7 помилок прийому протеїн


Помилки прийому протеїну допоможуть атлетові нормалізувати харчування. Поза усіляким сумнівом, протеїн виступає найважливішим нутрієнтом для кожного бодібілдера. Проте це зовсім не означає, що приймати протеїн слід абияк і без роздумів. Нині існує безліч помилок про правильний прийом протеїну. Ведеться безліч дискусій про протеїнові харчові добавки. Хтось наважується повністю замінити ними природний протеїн. Окрім цього, люблять сперечатися культуристи і про саме походження білку. Хтось звинувачує в усьому тваринні білки, проте, як же без них наростити бажану масу. У цій статті ми розглянемо топ-7 найбільш поширених помилок прийому протеїну.


Помилка перша : порошковий протеїн здатний замінити натуральний


Появу порошкового протеїну у сфері культуризму викликало багато радості, проте усе завершилося повним розчаруванням.

Давно відомо, що бодібілдери приймають об'єм білку, який у декілька разів перевищує медичну норму. До того ж такий великий об'єм протеїну здатний переварити далеко не кожен шлунок. Але у формі порошку, який розбавлений у воді, протеїну можна випити неймовірно багато. Після часу стало ясно, що заміна природного білку порошковим значно уповільнює ріст м'язів. Ось, що говорить із цього приводу Джей Катлер : "Я росту до тих пір, поки їм стейки. Зазвичай я їм їх кілька разів в день. Коли я перестаю їсти м'ясо, прогресу немає".

Здавалося б в шматку яловичини нічого особливого немає. Наука доки не здатна дати нам відповідь, але проте вона з'ясувала дуже цікавий факт.

Чим більше різноманітного вигляду протеїну набирає людина, тим швидше збільшується його м'язова маса і отже сила. Це правило дуже важливе і його слід пам'ятати завжди: на один прийом протеїну у формі порошку повинно обов'язково доводиться два прийоми природного протеїну. Є ще один цікавий факт: частий прийом протеїну в порошковому виді призводить до пониження концентрації тестостерона в крові.


Помилка друга : дотримуватися норм прийому протеїну


Бодибілдери намагаються щодня дотримувати норму прийому протеїну, яка коливається в межах 2 - 6 грам на кг ваги атлета. Таким чином, якщо культурист важить 80 кілограм, то він з'їдає 300 грамів білку за добу.

При цьому атлет упевнений, що повне дотримання цієї норми є гарантією успіху в тренуваннях. Проте об'єм білку, що з'їдається, чинить вплив на травлення. У випадку, якщо воно не стане систематично мінятися, то просто перестане діяти, як і будь-яке одноманітне.

В результаті білок поступово засвоюватиметься все гірше і гірше. Щоб цього не сталося, слідує кожні десять- дванадцять днів слід підвищувати добовий прийом протеїну до 400, 450 і в деяких випадках 500 грам. Такий стрибок рівня амінокислот робить хороший струс організму атлета. Робити таке навантаження білку слід тільки упродовж декількох днів, потім треба повернуться до минулої дієти.

Більше двох днів їсти великий об'єм протеїну не можна. З тієї причини, що це може привести до активації надниркових залоз, а вони почнуть активно продукувати катаболічні гормони.


Помилка третя : приймати протеїн необхідно лише строго по медичній нормі


Медики настійно рекомендують приймати по декілька грам протеїну на кілограм ваги. А у випадку, якщо ви станете їсти багато протеїну, то ви ризикуєте отруїти власний організм масою побічних токсинів, які виникають в процесі переварювання білку в кишковику. Проте дослідження не виявили саме цих симптом токсикозу навіть у разі прийому надмірно великих доз, які перевищують стандартні в 6 - 10 разів.

Виявляється, фізичні навантаження значно підвищують потребу організму людини в протеїні. З цієї причини, у випадку якщо ви бажаєте рости, необхідно збільшити добові дози прийому протеїну приблизно до 3 - 6 грам на кг ваги. Слід не забувати пити великий об'єм води для того, щоб перешкодити дегідрації, з тієї простої причини, що для засвоєння білку потрібен великий об'єм води.


Помилка четверта : білок слід приймати невеликими порціями


Як показали численні досліди, прийом протеїну в розмірі що перевищує тридцять грам посилюють секскрецію (виведення з організму) білку нирками. У випадку якщо прийом білку менше 30 грам протеїну, то секскреція не відбувається. В результаті цих досліджень був зроблений висновок, що приймати протеїн дозою що перевищує тридцять грам просто не має сенсу.

Проте не врахували, то що ці дослідження проводилися на людях, які не мали абсолютно ніякого відношення до яких-небудь силових тренувань.

Досліди, які проводили ще в 70-х, навпроти показали, що силові тренування підвищують поріг засвоєння протеїну. Цей поріг безпосередньо залежить від інтенсивності тренувань і звичайно ж особливостей організму людини. Проте, значення порогу безпосередньо залежить і від ваги тіла.

Таким чином, чим більше вага, тим більше протеїну зможе засвоїти організм при їді. Тому можна навіть провести особистий експеримент. Для цього просто прийміть 40, 45, 50 грамів білку. У випадку якщо ви знайшли своє число, то відчуєте прилив тонусу в м'язах.


Помилка п'ята : молоко шкодить рельєфу


Атлети вже давно помітили, що продукти виконані з молока значно затримують воду під шкірою, що у свою чергу сильно погіршує рельєф.

Навіть шанувальники природного бодібілдингу визнали, що від молочних продуктів значно погіршується промальовування м'язів. Секрет цього явища полягає в тому, що знежирені молочні продукти містять в собі великий об'єм натрію. А, як відомо саме натрій сприяє затримці води, а в ці продукти він потрапляє із-за технології виготовлення.

Як же приймати протеїн? Оскільки в молочних продуктах міститься багато натрію, то слід споживати більше калію і інтенсивно тренуватися.

У випадку, якщо ви тренуєтеся інтенсивно, то потреба організму в цьому мікроелементі росте, оскільки він бере участь в синтезі глікогену.

Окрім цього, натрій активно витрачається при взаємодії з калієм, коли виконуються багато повторні підходи. Задіюється він і при пампінгу. Саме з цієї причини Арнольд, жартома, рекомендував їсти сіль ложками.


Помилка шоста : білок не забезпечує енергією


Ця помилка дуже поширена. Хоча відомо, що низько калорійна дієта може привести і до руйнування м'язів.

Чому ж так відбувається? Усе просто, у випадку відсутності енергії організм людини прибігає до вимушеного заходу, а саме розщеплюванню білка, який є в м'язах, на амінокислоти.
А вони вирушають в печінку, де і перетворюються на глюкозу. Це означає, що при низькокалорійній дієті, яка спрямована на спалювання жирів, слід обов'язково збільшити прийом протеїну. Це не просто врятує м'язи, але і значно додасть сил під час тренувань.
Як приймати протеїн? У разі низькокалорійної дієти слід різко підняти дози протеїну.


Помилка сьома : рослинний білок найбільш благотворний


Шанувальники здорового харчування активно закликають повністю відмовитися від прийому м'яса. Мотивуючи тим, що м'ясо містить надмірно багато холестерину і інших згубних жирів. Вони активно закликають замінити тваринний білок на рослинний. Порівняння: в порції вівсянки - 6 грам білку, у булочці приготованій з цілісного зерна - 11 грам, а в порції спагеті- 16 грам. Але не враховане те, що цей білок містить маленький об'єм незамінних амінокислот, які неймовірно важливі для активного росту м'язів. А ось в тваринному м'ясі їх навіть в надлишку. У білці з рослин окрім вище згаданого ще і мало мікроелементів, які потрібні бодібілдеру. Але, у випадку, якщо з'їсти після тренування порцію бобових, відновлення істотно прискорюється. А ось в чому криється причина, науці на даний момент просто невідомо.
Інші статті по темі :
Популярні статті
Цікаві статті
Бодібілдинг портал для початківців і не тільки. На сайті ви знайдете програми тренувань, описи препаратів, фотографії і багато цікавої інформації